ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Konu Testleri

Diğer başvuru sahiplerinin arasından sıyrılma

GRE® Konu Testi yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

Sınav Merkezinde Sınav

Bir test merkezini test ederken GRE Gönüllü Testi gününde neler beklemeniz gerektiğini öğrenin. Test merkezine ne getireceğiniz, testten önce, test sırasında ve testten sonra prosedürler ve test oturumunuz iptal edilirse veya gecikirse ne yapmanız gerektiği hakkında önemli bilgileri görüntüleyin.

 

Test günündenönce, check-in prosedürleri, puanlarınızın iptal edilmesi ve bir testten çıkarılması dahil olmak üzere test günü politikaları hakkında bilgi için GRE® Bilgi Bültenini inceleyin.

Test güvenliği hakkında bir not

Test güvenliği ETS için çok önemlidir. Test merkezlerinin, testin adil ve güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlamak için izlemesi gereken politikalar ve prosedürler vardır. Test merkezi personelinin talimatlarına uymazsanız, test yapmanıza izin verilmez ve test ücretiniz iade edilmez. Test sırasında veya mola sırasında güvenlik prosedürlerinin herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, test merkezinden çıkarılmanıza ve/veya test puanlarınızın iptal edilmesine neden olabilir. Tüm güvenlik politikalarını ve prosedürlerini Bültende inceleyebilirsiniz.

Geçerli kimlik getir

Test gününde ve bir test merkezine her rapor verdiğinizde geçerli, kabul edilebilir kimlik (ID) getirmekten sorumlusunuz. Kimlik şartları, vatandaşı olduğunuz ülkeye ve sınava girmeyi düşündüğünüz yere göre farklılık gösterir. Test merkezinde verdiğiniz kimlik, kayıt için kullandığınız isimle tam olarak eşleşmelidir (aksanlar hariç). Test yöneticisi sunduğunuz kimliği sorgularsa, ek kimlik sağlamanız gerekebilir.

Ekipman, içecek veya atıştırmalıklar için konaklama

Test odasına ekipman, içecek veya atıştırmalık getirmenizi gerektiren sağlıkla ilgili ihtiyaçlar için konaklama için onaylanmışsanız, bunu yapmanıza izin verilecektir. Kaydolmadan önce konaklama talep etmeye bakın.

Maske takma

ETS test merkezlerinin halk sağlığı ve güvenliği ile ilgili yerel ve resmi kılavuzlara uymaları teşvik edilir. Test sırasında maske takmak isterseniz, bunu yapmanıza izin verilir.

Kişisel eşyaları getirme

Test odasına getirmenize izin verilecek tek kişisel eşya, takmayı seçerseniz kimliğiniz ve maskenizdir. Başka kişisel eşyalara izin verilmez. İncelenebilecek yasaklı öğelerin ve öğelerin tam listesi için, bkz. Bülten.

Testten önce, test merkezi personeli kişisel eşyaların nerede saklanacağına dair talimatlar verecektir. Test merkezi personelinin talimatlarına uymazsanız, test yapmanıza izin verilmeyecektir ve test ücretiniz iade edilmeyecektir.

Check-in (sınava giriş) süresini dikkate alarak sınav saatinizden en az 30 dakika önce sınav yerinde olun. Geç gelirseniz, kabul edilmeyebilirsiniz ve test ücretiniz kaybedilecektir.

Check-in sırasında fotoğrafınızın çekilmesi ve test merkezinin kimliğinizi doğrulamasını sağlamak için maskenizi geçici olarak çıkarmanız gerekecektir. Ayrıca şunlar da olabilir:

 • ceplerinizi boşaltmanız, pantolon bacaklarınızı ayak bileklerinizin üzerine kaldırmanız ve kollarınızı bileklerinizin üzerinden çekerek görsel inceleme yapmanız istendi
 • el tipi metal dedektör çubuğuyla taranır
 • yakın görsel inceleme için gözlüklerinizi çıkarmak için gereklidir

Giysi, ayakkabı ve kimlik belgelerinin ek görsel denetimleri de yapılabilir.

Muayenelerin aynı cinsiyetten bir personel tarafından ve/veya diğer insanların görüş alanı dışında korunmuş bir alanda yapılmasını isteyebilirsiniz, ancak ETS tüm test merkezlerinin gerekli personele ve alana sahip olacağını garanti edemez.

Tüm kuralları ve düzenlemeleri kabul eden bir gizlilik beyanını okumanız ve imzalamanız gerekecektir. Beyanı imzalamazsanız, test edemezsiniz ve test ücretleriniz iade edilmeyecektir.

Test oturumunuz sırasında tüm test merkezi prosedürleri ve güvenlik politikaları için Bulletin'e bakın.

Testin sonunda size puanlarınızı bildirme veya iptal etme seçeneği sunulacaktır. Puanlarınızı iptal etme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bültene bakın.

Puanlarınızı raporlamayı seçerseniz, bunlar size ve kayıt sırasında belirlediğiniz puan alıcılarına test tarihiniz için belirtilen puan raporlama tarihinde bildirilecektir. Puanlarınız, eşitleme süreci nedeniyle testinizden sonra ekranda görünmeyecektir.

Bazı durumlarda, hava koşulları veya test yöneticisinin veya ETS'nin kontrolü dışındaki diğer koşullar, gecikmeli başlatma veya test randevunuzun yeniden planlanmasını gerektirebilir. Bu gibi durumlarda, size ücretsiz olarak başka bir test randevusu planlama veya orijinal test ücretinin tam iadesini alma fırsatı sunulacaktır. Ek olarak, test merkezine seyahatle ilgili makul ve belgelenmiş masraflar için ETS'den geri ödeme talep edebilirsiniz. Geri ödeme talep etmek için, ilk randevunuzdan itibaren 30 gün içinde aşağıdaki bilgilerle GRE Hizmetleri ile iletişime geçin:

 • adınız
 • doğum tarihi
 • posta adresi
 • gündüz telefon numarası
 • e-posta adresi
 • ilk sınav tarihi
 • randevu numarası
 • test merkezinde neler olduğuna dair kısa bir açıklama

Tüm geri ödemeler ABD doları cinsinden yapılacaktır.

ETS, test güvenliğini çok ciddiye alır. Testler sıkı gözetim ve güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilse de bazen test düzensizlikleri meydana gelebilir. Gözlenen veya size bildirilen herhangi bir düzensiz davranışı bildirmek için lütfen mümkün olan en kısa sürede ETS ile iletişime geçin; örneğin, başka bir test katılımcısından kopyalayan, başka biri için teste giren, sınavdan önce test sorularına erişimi olan veya notlar veya yetkisiz yardımcılar kullanan biri. Tüm bilgiler kesinlikle gizli tutulacaktır. Hile raporları kapsamlı bir şekilde soruşturulacaktır ve suçlular geçerli yasaların en geniş ölçüde kovuşturmaya uğrayabilir.

E-posta: Test Dürüstlüğü Ofisi (OTI)
Telefon: 1-609-406-5430
Ücretsiz Telefon:

1-800-353-8570
Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, ABD Virgin Adaları, Porto Riko ve Kanada

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink