ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Genel Testi

Mezun, işletme ve hukuk fakültesi için bir test

GRE® Genel Test yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

Erişilebilir Formatlarda GRE Genel Test Hazırlama Materyalleri

ETS erişilebilir biçimlerdeki hazırlık malzemelerini kullanılabilir kılmayı taahhüt eder. Bu sayfada şunlar açıklanmaktadır:

 • GRE Test hazırlama materyalleri
 • mevcut format türleri
 • nasıl elde edilir

Birçok malzeme indirilebilir ve diğerleri ETS Disability Services. İndirilemeyen malzemeleri sipariş etmek için (braille, kaydedilmiş ses veya basılı kopya büyük baskı gibi) veya burada listelenmeyen bir formatta malzemeye ihtiyacınız varsa, Engellilik Hizmetleri Pztday ile Cumday 08:30 ila 17:30 arasında ABD Doğu Saati ile iletişime geçin.

 

GRE Testine girmenizve konaklamaya ihtiyacınız varsa, Engelli Bireyler veya Sağlıkla İlgili İhtiyaçlar için Engellilik Kolaylıklarımız hakkında daha fazla bilgiedinin.

Sağlanan formatlar hakkında bilgi

Bu sayfada açıklanan her belge başlığı, o belge için mevcut veya planlanan formatları listeler. Operasyonel test için de sağlanan formatlarda üretilen uygulama testleri, bu formattaki gerçek bir testin test deneyimini temsil edecek şekilde tasarlanmıştır. Diğer materyaller, kullanıcıya test içeriğini ve test alma stratejilerini tanıtmak için tasarlanmıştır.

Test hazırlama materyallerinden herhangi birinin birden fazla formatını kullanıyorsanız (örneğin, erişilebilir bir elektronik belge ile birlikte braille veya normal baskı), bazı soruların, talimatların, grafiklerin veya açıklamaların ifade veya sunumunda farklılıklar fark edebilirsiniz. Benzer şekilde, GRE testini birden fazla format kullanarak yaparsanız, soruların, talimatların veya grafiklerin ifade veya sunumunda farklılıklar fark edebilirsiniz. Her iki durumda da farklılıklar, her format için yapılan uyarlamaların sonucudur.

Braille malzemeleri Kuzey Amerika Braille Otoritesi (BANA) kurallarına uygun olarak üretilir. Çubuk grafikler, üçgenler ve dikdörtgenler gibi bazı malzemeler grafikler ve şekiller içerir. Tablolar ve şekiller yükseltilmiş çizgi çizimleri olarak sunulmaktadır. Malzemeye bağlı olarak, şekiller mermi kitabının kendisinde ya da ayrı bir şekil takviyesinde olabilir. Tablolardaki ve şekillerdeki etiketler ve numaralar braille olarak verilmiştir. Nemeth Kodu, hazırlama materyalleri metninde ve ayrıca tablolar ve şekillerdeki etiketlerde ve sayılarda matematiksel ifadelerde uygun şekilde kullanılır.

Kaydedilen ses materyalleri MP3 formatında sağlanır ve Windows® medya oynatıcı kullanılarak erişilebilir. Ses materyalleri, tüm şekiller için açıklamalar içerir ve dokunsal ve büyük baskılı (18 noktalı) şekil ekleri ile tamamlanır.

Dokunsal figürler, figürlerin yanı sıra ana kütük kitabında dokunsal figürlere sahip olmayan belirli kütük malzemelerini de içeren tamamlayıcı ses materyallerini tamamlar. Tablolardaki ve şekillerdeki etiketler ve numaralar braille olarak verilmiştir.

Basılı kopya büyük baskı malzemeleri, spiral bağlantılı 8,5 x 11 inç kağıt üzerinde sağlanır. İndirilebilir büyük baskı malzemeleri 8,5 x 11 inç baskı için formatlanmış ve PDF formatında sunulmuştur. Genel olarak, matematiksel malzemeler 18 noktalı Zamanlar kullanılarak üretilir ve matematiksel olmayan malzemeler 18 noktalı Verdana kullanılarak üretilir.

Erişilebilir elektronik materyaller Microsoft Word® içinde sağlanır ve çeşitli yardımcı teknolojilerle kullanılabilir. Bunlar arasında bağlantılar, içindekiler tabloları, gömülü büyütülmüş şekiller, şekil açıklamaları, yazılı matematik ifadeleri ve bazı yardımcı teknoloji biçimleriyle gezinmek için kullanılabilecek başlık stilleri gibi erişilebilirlik geliştirmeleri bulunur. Bu geliştirmeler için destek, kullanılan yardımcı teknolojinin türüne göre değişir, ancak metin her durumda okunabilir olacaktır. Ayrıntılı bilgi için bkz. GRE Ekran Okuyucu Talimatları.docx (Word). Erişilebilir elektronik belgelerin kullanıcıları, şekiller dahil olmak üzere belgeler için karşılık gelen büyük basılı veya dokunsal şekil ekini kullanmaktan faydalanabilir.

Test hazırlık materyalleri (tüm erişilebilir test formatları)

GRE Genel Testinin tüm mevcut formatlarına hazırlanmak için aşağıdaki gibi listelenen materyalleri kullanın.

 

Genel Testin her bir ölçümüne genel bakış, GRE web sitesinde aşağıdaki sayfalarda mevcuttur:

Eşdeğeri: Matematik İncelemesi (PDF)

Erişilebilir PDF veya aşağıda gösterilen formatlardan herhangi birini kullanın.

Not: Matematik İncelemesi dört bölümden oluşur: Aritmetik, Cebir, Geometri ve Veri Analizi. Bölümler ayrı ayrı veya birlikte paket halinde mevcuttur.

Biçimler:

Eşdeğeri: Matematiksel Kongreler (PDF)

Erişilebilir PDF veya aşağıdaki formatlardan herhangi birini kullanın.

Biçimler:

Eşdeğeri:GRE Kantitatif Muhakeme Ölçütü için Sorun Çözme Adımları (PDF)

Erişilebilir PDF veya aşağıdaki formatlardan herhangi birini kullanın.

Biçimler:

 

Kolaylıklar ile POWERPREP® Uygulama Testleri

POWERPREP deneme testlerini yaparken mümkün olduğunca özgün bir deneyim yaşamanızı sağlamak için, yalnızca gerçek testi yaparken onaylanmış olduğunuz veya olabileceğiniz formatları kullanmanızı öneririz. Hem POWERPREP Online hem de POWERPREP PLUS® Online aşağıdaki kolaylıkları sağlar:

 • uzatılmış süre
 • ekstra molalar
 • ekran büyütme
 • seçilebilir renkler
 • ekran okuyucu ve yenilenebilir braille uyumluluğu

POWERPREP testlerindeki kolaylıklar hakkında daha fazla bilgi edinin.

POWERPREP, gerçek testi simüle eden ve test gününde karşılaşacağınız sorular arasında gidip gelmek ve bir bölümdeki yanıtları değiştirmek gibi test alıcısı dostu tasarım özelliklerini içeren iki ücretsiz uygulama testi sunar. 

Biçim:

 • Çevrimiçi/Web Tarayıcısı
 • Daha kısa GRE için Test 1'i uygulayın
  • Basılı Kopya Büyük Baskı Şekil Ekleri: Ürün numarası 835408
  • Ray Takviyeleri: Ürün numarası 835403
 • Uygulama Testi 2
  • Basılı Kopya Büyük Baskı Şekil Ekleri: Ürün numarası 808027
  • Ray Takviyeleri: Ürün numarası 804901

POWERPREP PLUS Online, her biri bilgisayarlı test deneyimini simüle eden ve üç ölçümün tümü için dakikalar içinde puanlar, doğru yanıtlar için açıklamalar ve performansınızı özetleyen bir puan raporu sağlayan farklı bir gerçek test soruları seti içeren üç resmi uygulama testi (ayrı satılır) sunar.

Biçim:

 • Çevrimiçi/Web Tarayıcısı
 • Daha kısa GRE için Test 2'yi uygulayın
  • Basılı Kopya Büyük Baskı Şekil Ekleri: Ürün numarası 835450
  • Ray Takviyeleri: Ürün numarası 835398
 • Alıştırma Testi 1
  • Basılı Kopya Büyük Baskı Şekil Ekleri: Ürün numarası 811147
  • Ray Takviyeleri: Ürün numarası 810620
 • Uygulama Testi 3
  • Basılı Kopya Büyük Baskı Şekil Ekleri: Ürün numarası 815800
  • Ray Takviyeleri: Ürün numarası 815154

Official GRE Mentor, POWERPREP uygulama test serisinden 600'den fazla uygulama sorusunun yanı sıra, kullanımı kolay tek bir platformda sunulan beceri geliştirme içeriğini sunan, kendi hızınızda sunulan kapsamlı bir çevrimiçi kurstur. Kursta aşağıdaki konaklamalar mevcuttur: zamanlı uygulama testlerinde ve ekran okuyucu uyumluluğunda uzatılmış süre.

GRE Mentor, POWERPREP PLUS Çevrimiçi – Uygulama Testi 2'ye erişimi içerir. Bu uygulama testi, gerçek test deneyimine en yakın simülasyondur ve her üç bölümde de puan ve geri bildirim sunar. POWERPREP PLUS Online hakkında bilgi yukarıdaki bölümde mevcuttur.

Bu yayındaki Bölüm 1–3, 5 ve 7, GRE web sitesindeki üç bölüme genel bakışta bulunan bilgileri içerir. 4. ve 6. Bölümler, cevaplar ve açıklamalar içeren alıştırma sorularını içerir ve 8. ve 9. bölümlerin her biri cevaplar ve açıklamalar içeren tam uzunlukta bir alıştırma testi içerir; bu dört bölümdeki materyaller ETS Engellilik Hizmetleri ile iletişime geçilerek erişilebilir formatlarda mevcuttur.

Ek Erişilebilir Formatlarda Uygulama Testleri

GRE Genel Testini bilgisayarlı testten farklı bir formatta yapmayı planlıyorsanız bu materyalleri kullanın.

 

Deneme testlerini yaparken mümkün olduğunca özgün bir deneyim yaşamanızı sağlamak için, yalnızca gerçek testi yaparken onaylanmış olduğunuz veya olabileceğiniz formatları kullanmanızı öneririz.

Biçimler:

Biçimler:

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink