ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Genel Testi

Mezun, işletme ve hukuk fakültesi için bir test

GRE® Genel Test yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

Erişilebilir Formatlarda GRE Genel Test Hazırlama Materyalleri

ETS erişilebilir biçimlerdeki hazırlık malzemelerini kullanılabilir kılmayı taahhüt eder. Bu sayfada şunlar açıklanmaktadır:

  • GRE Test hazırlama materyalleri
  • mevcut format türleri
  • nasıl elde edilir

Birçok malzeme indirilebilir ve diğerleri ETS Disability Services. İndirilemeyen malzemeleri (braille, kaydedilmiş ses veya basılı kopya büyük baskı gibi) sipariş etmek için veya burada listelenmeyen bir formatta malzemeye ihtiyacınız varsa, ABD Doğu Saati ile Pzt Cum08:30 ila 17:30 saatleri arasında Engellilik Hizmetleri ile iletişime geçin.
 

GRE Testine girmenizve konaklamaya ihtiyacınız varsa, Engelli Bireyler veya Sağlıkla İlgili İhtiyaçlar için Engellilik Kolaylıklarımız hakkında daha fazla bilgiedinin.


Sağlanan formatlar hakkında bilgi

Bu sayfada açıklanan her belge başlığı, o belge için mevcut veya planlanan formatları listeler. Operasyonel test için de sağlanan formatlarda üretilen uygulama testleri, bu formattaki gerçek bir testin test deneyimini temsil edecek şekilde tasarlanmıştır. Diğer materyaller, kullanıcıya test içeriğini ve test alma stratejilerini tanıtmak için tasarlanmıştır.

Test hazırlama materyallerinden herhangi birinin birden fazla formatını kullanıyorsanız (örneğin, erişilebilir bir elektronik belge ile birlikte braille veya normal baskı), bazı soruların, talimatların, grafiklerin veya açıklamaların ifade veya sunumunda farklılıklar fark edebilirsiniz. Benzer şekilde, GRE testini birden fazla format kullanarak yaparsanız, soruların, talimatların veya grafiklerin ifade veya sunumunda farklılıklar fark edebilirsiniz. Her iki durumda da farklılıklar, her format için yapılan uyarlamaların sonucudur.

Braille malzemeleri Kuzey Amerika Braille Otoritesi (BANA) kurallarına uygun olarak üretilir. Çubuk grafikler, üçgenler ve dikdörtgenler gibi bazı malzemeler grafikler ve şekiller içerir. Tablolar ve şekiller yükseltilmiş çizgi çizimleri olarak sunulmaktadır. Malzemeye bağlı olarak, şekiller mermi kitabının kendisinde ya da ayrı bir şekil takviyesinde olabilir. Tablolardaki ve şekillerdeki etiketler ve numaralar braille olarak verilmiştir. Nemeth Kodu, hazırlama materyalleri metnindeki matematiksel ifadelerin yanı sıra tablolar ve şekillerdeki etiketlerde ve numaralarda uygun şekilde kullanılır.

Kaydedilen ses materyalleri kaset formatında sağlanır ve navigasyona yardımcı olmak için ses indekslemesini kullanın. Ton indekslemeden yararlanmak için, "ipucu ve inceleme" özelliğini destekleyen bir kaset oynatıcınız olmalıdır. Değişken hızlı oynatma da önerilir, ancak gerekli değildir. Ses materyalleri, tüm şekiller için açıklamalar içerir ve dokunsal ve büyük baskılı (18 puan) şekil ekleri ile tamamlanır.

Dokunsal figürler, figürlerin yanı sıra ana kütük kitabında dokunsal figürlere sahip olmayan belirli kütük malzemelerini de içeren tamamlayıcı ses materyallerini tamamlar. Tablolardaki ve şekillerdeki etiketler ve numaralar braille olarak verilmiştir.

Büyük baskılı basılı materyaller spiral bağlantılı 8,5 x 11 inç kağıt üzerinde sağlanır. İndirilebilir büyük baskılı malzemeler 8,5 x 11 inç baskı için biçimlendirilir ve PDF formatında sunulur. Genel olarak, matematiksel malzemeler 18 noktalı Zamanlar kullanılarak üretilir ve matematiksel olmayan malzemeler 18 noktalı Verdana kullanılarak üretilir.

Erişilebilir elektronik formatlı materyaller Word (2003) formatında sağlanır ve çeşitli yardımcı teknolojilerle kullanılabilir. Bunlar arasında bağlantılar, içindekiler tabloları, gömülü büyütülmüş şekiller, şekil açıklamaları, yazılı matematik ifadeleri ve bazı yardımcı teknoloji biçimleriyle gezinmek için kullanılabilecek başlık stilleri gibi erişilebilirlik geliştirmeleri bulunur. Bu geliştirmeler için destek, kullanılan yardımcı teknolojinin türüne göre değişir, ancak metin her durumda okunabilir olacaktır. Ayrıntılı bilgi için bkz. GRE Ekran Okuyucu Talimatları.doc (Word).Erişilebilir elektronik belgelerin kullanıcıları, şekiller dahil olmak üzere belgeler için karşılık gelen büyük basılı veya dokunsal şekil ekini kullanmaktan faydalanabilir.

Tanıtım ve inceleme materyalleri (tüm erişilebilir test formatları)

GRE Genel Testinin tüm mevcut formatlarına hazırlanmak için bu materyalleri kullanın.


Bu materyaller, ücretsiz test hazırlama materyaline de dahil edilen GRE® Genel Test Resmi Kılavuzu kısımlarına eşdeğerdir: Bölüm 1–3, 5 ve 7. Yanıtlar ve açıklamalar ile bir uygulama testi ve yanıtlar ve açıklamalar ile ek uygulama soruları içeren kalan 4, 6 ve 8. bölümler ETS Engellilik Hizmetleri ile iletişime geçilerek erişilebilir formatlarda mevcuttur.

Eşdeğeri: Kağıt Üzerinde Teslim Edilen GRE® Genel Testi Uygulama Kitabının (PDF) Genel Bakış bölümü

Biçimler:

Eşdeğeri: Kağıt Üzerinde Writing Edilen GRE® Genel Testi için Uygulama Kitabının (PDF) Analitik Yazım Ölçümü bölümlerine Giriş

Biçimler:

Eşdeğeri: Kağıt Üzerinde Teslim Edilen GRE® Genel Testi için Uygulama Kitabının(PDF) Sözlü Muhakeme Ölçüsüne Giriş

Biçimler:

Eşdeğeri: Kağıt Üzerinde Teslim Edilen GRE® Genel Testi için Uygulama Kitabının (PDF) Kantitatif Ölçüm kısmına Giriş

Biçimler:

Eşdeğeri: Matematik İncelemesi (PDF)

Not: Matematik İncelemesi dört bölümden oluşur: Aritmetik, Cebir, Geometri ve Veri Analizi. Bölümler ayrı ayrı veya birlikte paket halinde mevcuttur.

Biçimler:

Eşdeğeri: Matematiksel Kongreler (PDF)

Biçimler:

Eşdeğeri: Sorun Çözme Stratejileri (PDF)

Biçimler:


Kolaylıklar ile POWERPREP® Uygulama Testleri

POWERPREP deneme testlerini yaparken mümkün olduğunca özgün bir deneyim yaşamanızı sağlamak için, yalnızca gerçek testi yaparken onaylanmış olduğunuz veya olabileceğiniz formatları kullanmanızı öneririz. Hem POWERPREP Online hem de POWERPREP PLUS® Online aşağıdaki kolaylıkları sağlar:

  • uzatılmış süre
  • ekstra molalar
  • ekran büyütme
  • seçilebilir renkler
  • ekran okuyucu ve yenilenebilir braille uyumluluğu

POWERPREP testlerindeki kolaylıklar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Official GRE Mentor, POWERPREP uygulama test serisinden 600'den fazla uygulama sorusunun yanı sıra, kullanımı kolay tek bir platformda sunulan beceri geliştirme içeriğini sunan, kendi hızınızda sunulan kapsamlı bir çevrimiçi kurstur. Kursta aşağıdaki konaklamalar mevcuttur: zamanlı uygulama testlerinde ve ekran okuyucu uyumluluğunda uzatılmış süre.

Bu kurs, POWERPREP PLUS Çevrimiçi – Uygulama Testi 2'ye erişimi içermektedir. Bu uygulama testi, gerçek test deneyimine en yakın simülasyondur ve her üç bölümde de puan ve geri bildirim sunar. POWERPREP PLUS Online hakkında bilgi aşağıda mevcuttur.

Biçim:

  • Çevrimiçi/Web Tarayıcısı
  • Dokunsal şekil takviyesi: Ürün numarası 830649. Bueki almak için sipariş numaranız ve ETS Kimliğinizle birlikte Engellilik Hizmetleri ile iletişime geçin.

POWERPREP, gerçek testi simüle eden ve test gününde karşılaşacağınız sorular arasında gidip gelmek ve bir bölümdeki yanıtları değiştirmek gibi test alıcısı dostu tasarım özelliklerini içeren iki ücretsiz uygulama testi sunar. 

Biçim: Çevrimiçi/Web Tarayıcısı
 

POWERPREP PLUS Online, her biri bilgisayar tarafından verilen test deneyimini simüle eden ve üç önlemin tümü için dakikalar içinde puanlar, doğru yanıtlar için açıklamalar, performansınızı özetleyen bir puan raporu ve daha fazlasını sağlayan, daha önce yayınlanmamış farklı bir dizi gerçek test sorusu içeren üç resmi uygulama testi (ayrı satılır) sunar! 

Biçim: Çevrimiçi/Web Tarayıcısı
 

Ek Erişilebilir Formatlarda Uygulama Testleri

GRE Genel Testini bilgisayarlı testten farklı bir formatta yapmayı planlıyorsanız bu materyalleri kullanın.


Deneme testlerini yaparken mümkün olduğunca özgün bir deneyim yaşamanızı sağlamak için, yalnızca gerçek testi yaparken onaylanmış olduğunuz veya olabileceğiniz formatları kullanmanızı öneririz.

Eşdeğeri: Düzenli Baskı Ücretsiz Uygulama Testi

Biçimler:

Eşdeğeri: Düzenli Baskı Ücretsiz Uygulama Testi

Biçimler:

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink