ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Genel Testi

Mezun, işletme ve hukuk fakültesi için bir test

GRE® Genel Test yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

GRE Genel Test Kaydı

Seçim sizin. 160'tan fazla ülkede 1.000'den fazla test merkezinden herhangi GRE Testine katılın veya evinizin rahatlığında alın. Test gününde elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için kendinizi en rahat hissedeceğiniz konumu seçin.

Testinizi Planlayın

Politikaları ve prosedürleri zaten biliyor ve kaydolmaya hazır mısınız? Haydi başlayalım!

ETS Hesabınız

ETS hesabınızda neler yapabileceğinizi öğrenin ve hesabınızı oluşturma ve test etmek için kaydolma hakkında videolar izleyin.

Nerede Test Edilir

Test seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinin ve yakınınızdaki test merkezlerini arayın.

Evde Sınava Girmek

Evde test yapmak ister misiniz? Bilgisayarınızın ve test odanızın ekipman ve ortam gereksinimlerini karşıladığından emin olun.

Kimlik/Kimlik Belgesi Şartları

Kimlik gereksinimleri, test etmeyi planladığınız yere ve vatandaşı olduğunuz ülkeye göre değişir.

Ücretler

Bir GRE Genel Testine katılmanın ne kadara mal olacağını öğrenin ve testle ilgili diğer ücretleri görün. Ücret Azaltma Programı hakkında bilgi edinin.

Engellilik konaklamaları

Konaklama talebinizi nasıl göndereceğinizi ve teste nasıl kaydolacağınızı öğrenin ve Engelli veya Sağlıkla İlgili İhtiyaçları Olan Test Takerleri için Bulletin Ekini indirin.

Kayıt bilgileri ve politikaları

Tüm GRE Genel Test kayıt politika ve prosedürlerine derinlemesine bir bakış için GRE® Bilgi Bültenini indirin. Bülten şunları içerir:

  • Kayıt Kontrol Listesi — çeşitli politikaları, hizmetleri ve kayıt seçeneklerini öğrenmenize yardımcı olacak bir liste
  • Nasıl Kaydolursunuz — ETS hesabınız veya telefonla nasıl çevrimiçi kaydolacağınız hakkında bilgiler
  • İptal Etme ve Yeniden Programlama — testinizi iptal etme veya yeniden programlama ile ilgili politikalar

Kayıt formları ve listeleri

  • GRE® Ücret Düşürme Talep Formu (PDF)— Mali ihtiyaca göre bir GRE ücret indirimi, işsiz olan kişiler için bir GRE ücret indirimi talep ediyorsanız veya geçen yıl içinde bir GRE ücret indirimi için onay aldıysanız ve yeniden test etmek için bir kupona başvuruyorsanız bu formu kullanın.
  • Engelli veya Sağlıkla İlgili İhtiyaçları Olan Test Takerleri için GRE® Test Yetkilendirme Kuponu Talep Formu (PDF)— GRE Teste veya konaklamalı bir GRE Testine kaydolmak için bu formu kullanın.

GRE Genel Testini Tekrar Yapma

GRE Genel Testini 21 günde bir, sürekli devam eden 12 aylık dönem (365 gün) içinde en fazla beş kez yapabilirsiniz. Bu, daha önce yapılan bir testte puanlarınızı iptal etmiş olsanız bile geçerlidir.

Bir ihlal hemen tanımlanmasa bile (ör. tutarsız kayıt bilgileri) bir test politikasının yeniden yapılması uygulanacaktır. Kayıttan sonra ancak test uygulamasından önce ihlal tespit edilirse, test randevusu iptal edilecek ve test ücretleri kaybedilecektir. Test puanları bildirildikten sonra ihlal tespit edilirse geçersiz puanlar iptal edilir, puan alıcıları iptal hakkında bilgilendirilir ve test ücretleri kaybedilir.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink