ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Testleri

Başvuru sahibinin güçlü yönlerine ilişkin görüşünüzü tamamlama

GRE® testlerinin kurumunuza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

ETS, GRE Testlerinin Bütünlüğünü Nasıl Korur

Önleme. Tespit. İletişim.

ETS, dünyanın en büyük kâr amacı gütmeyen eğitim ölçüm ve araştırma kuruluşu olarak 70 yıllık geçmişi boyunca üç yönlü önleme, tespit ve iletişim yaklaşımını geliştirmiştir ve geliştirmeye devam etmektedir. ETS'nin öncülüğündeki test güvenliği uygulamalarının çoğu endüstri standardı haline gelmiş ve dünya genelinde diğer şirketler ve kuruluşlar tarafından benimsenmiştir.

ETS Test Bütünlüğü Ofisi, testleri sürekli olarak izler, güvenlik sorunlarını araştırır, habersiz denetimler yapar ve dünya çapında puan geçerliliğini sağlamak için çalışır. ETS, evde test, test merkezi operasyonları, test alıcısının belirlenmesi ve izlenmesi, internet güvenliği, gözetmen ve süpervizör eğitimi, son puan raporlaması ve test sonrası analizler için güvenlik konusuna yılda 50 milyon doların üzerinde harcama yapmaktadır.
 

İşte GRE Testinin test tasarımından puan raporlama sürecine kadar hileli faaliyetlerden korunma yollarından bazıları.
 

Test içeriği oluşturmak ve sunmak için en yüksek standartları kullanma

GRE Genel Testinin içeriği, soru türleri, tasarımı ve teslimi sahtekarlığı önleme göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. ETS, ezberleme ve hile riskini azaltmak için her yıl önemli sayıda yeni test sorusu oluşturur ve öngörülebilirliğin bir puanı etkileme olasılığını azaltmak için sofistike bir özel içerik rotasyonu ve sunum tasarımı kullanır. Ek olarak, ETS Test Dürüstlüğü Ofisi ekip üyeleri, ETS'ye ait tescilli test içeriğinin yasa dışı paylaşımı için her gün çevrimiçi arama yapar.
 

Evde test için insan izleme ve yapay zeka teknolojisini kullanma

Evde GRE Genel Testi için ETS, tespit edilmesi zor olayları görmek ve bunlara yanıt vermek için hem gerçek zamanlı insan izleme hem de yapay zeka (AI) teknolojisine dayanan sınıfının en iyisi birden fazla güvenlik önlemi kullanmaktadır:

 • Canlı gözetmenler, teste başlamadan önce test alıcısının kimliğini doğrulamak ve ev ortamlarını taramak, şüpheli faaliyetleri işaretlemek ve gerekirse müdahale etmek dahil olmak üzere sürekli dikkat sağlayacaktır.
 • YZ teknolojisi yüz tanıma, bakış izleme ve tüm oturumun video kaydı gibi yapay zeka teknolojisi kötü amaçlı faaliyetlere karşı koruma sağlayacaktır. Yapay zekanın olası hile olayları olarak işaretleyeceği test alıcısı etkinliklerine örnek olarak, başka bir test alıcısının kimliğine bürünme, yeni bir tarayıcı açma, izin verilmeyen yazılımları çalıştırma ve test uygulaması ve molalar sırasında cep telefonu gibi izin verilmeyen nesneleri kullanma girişimleri verilebilir.

Test başlamadan önce, kimlik belgesindeki bilgilerin ve test alıcısının fotoğrafları çekilir. Gözetmen, kimlik belgesinin güncel, geçerli ve kabul edilebilir olduğunu doğrular ve ardından kimlik belgesini bilgisayarda oturan kişiyle karşılaştırmak için yüz tanımayı kullanır. Ardından, test alıcısının test boyunca kimlik belgesiyle birden fazla kez rastgele eşleştiğini doğrulamak için yapay zeka kullanılır.
 

Güvenli test merkezlerinin kurulması

Test uygulamaları Prometric® test uygulama merkezlerinin yanı sıra ETS tarafından onaylanan test uygulama merkezlerinde gerçekleşir. Her test merkezi, tesislerin güvenlik ve teknik gereklilikleri karşılayıp karşılamadığını belirlemek ve doğrulanabilir referanslar elde etmek için sıkı bir tarama sürecinden geçer.

ETS, büyük finans kuruluşları tarafından güvenli aktarımlar için kullanılanlarla aynı internet güvenlik protokollerini kullanır. Bunlar,temel iletişimler için son teknoloji şifrelemeyi ve bir iletimin değiştirilmesi veya kesintiye uğraması durumunda bizi uyaran algılama yazılımını içerir.

Her test uygulamasının başlangıcında,test yazılımı otomatik olarak tüm GRE olmayan pencereleri veya uygulamaları kapatır, masaüstünü kilitler, böylece test alıcısı başka bir göreve geçemez ve test sırasında açmaya çalışan uygulamaların insidanslarını kaydeder.

İnternet sunumu, test içeriğine yalnızca gerçek test uygulaması sırasında erişilebilmesini sağlar.

ETS habersiz ziyaretler kullanır ve dünyanın dört bir yanındaki test ortamlarında en yüksek standartların uygulandığından ve korunduğundan emin olmak için gizli müşterileri test tesislerine gönderir.
 

Test merkezi yöneticilerinin eğitiminin sağlanması

Test merkezi personeli ETS tarafından kapsamlı bir şekilde eğitilir ve bir Test Merkezi Yöneticisi olarak hizmet vermeden önce test teslim politikası, uygulamaları ve prosedürleri hakkındaki bilgilerini göstermek için bir sertifikasyon sınavından geçmeleri gerekir. Eğitim, güvenlikle ilgili aşağıdaki konuları içerir:

 • tanımlama gereklilikleri
 • test gününde check-in prosedürleri
 • test verilerinin ve test için kullanılan bilgisayarların güvenliği
 • test merkezi düzeni

Teste giren kişi kurallarının ve gerekliliklerinin oluşturulması ve uygulanması

ETS, test gününde güvenliği sağlamak için en kapsamlı ve kanıtlanmış önlemlerin bazılarını kullanır:

 • Test izleme için evde eğitimli gözetmenler ve test yöneticilerinin yanı sıra yapay zeka teknolojisi ve elektronik gözetim kullanma
 • Küçültme, cep telefonu karıştırma ve diğer teknikler gibi yeni teknolojilerin eklenmesi (belirli konumlar)
 • Test merkezlerinde el yazısı örnekleri, imza örnekleri ve fotoğrafların toplanması
 • Her ülke için uygun olan sıkı kimlik gerekliliklerine bağlı kalmak
 • Test oturumunu kontrol ettikten sonra, test katılımcıları:
  • Test alanına, test yardımı olarak veya test içeriğini toplamak, paylaşmak veya üzerinde işbirliği yapmak için kullanılabilecek öğelerin getirilmesi yasaktır.
  • Kitaplar, elektronik cihazlar, el çantaları ve sırt çantaları gibi kişisel eşyalara erişim sahibi olmamalıdır.
  • Test başladıktan sonra ve moladan döndükten sonra bir test merkezinde atanmış bilgisayar istasyonundaki masada fotoğraflarının gösterilmesi gerekir. Bu, Test Merkezi Gözetmeninin bunu, gerektiğinde bilgisayar ekranında sunulan test alıcısının fotoğrafıyla karşılaştırmasını sağlar.

Puanlama ve puan raporlama kalitesini korumak

GRE değerlendiricileri, değerlendirme için çevrimiçi bir ağ aracılığıyla dünya genelindeki test katılımcılarından GRE Analytical Writing yanıtları alır. Bunlar genellikle GRE derecelendiricisi olmak için eğitim ve sertifika almış kolej ve üniversite öğretim üyeleridir.

Tüm GRE değerlendiricilerinin aynı puanlama standardını kullanmasını sağlamak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok strateji kullanılır:

 • GRE değerlendiricileri, operasyonel kompozisyonları puanlamak için her oturumun başında doğru puanlamayı gösteren bir kalibrasyon testini geçmelidir.
 • Değerlendirici doğruluğu, operasyonel puanlama sırasında daha önce puanlanmış makaleler, puanlanmamış makaleler setine aktarılarak test edilir. Daha önce puanlanan kompozisyonlar bu şekilde tanımlanmamıştır.
 • Puanlama liderleri, GRE puanlayıcılarının puanlarını operasyonel kompozisyonlar, geçerlilik kompozisyonları ve kalibrasyon test sonuçları üzerinden gözden geçirerek ve puan dağılımlarını izleyerek puanlama oturumu boyunca GRE puanlayıcılarının performansını izler. Yeniden eğitimden sonra bile tutarlı bir şekilde doğru puan alamayan GRE değerlendiricileri işten çıkarılır.

ETS'nin GRE Genel Testini nasıl puanladığıhakkında daha fazla bilgi için GRE® Puanlarının Kullanımı Kılavuzuna (PDF) bakın.

ETS'nin puanların bütünlüğünü sağlamanın bir başka yolu da kağıt puan raporları için uygulanan güvenlik önlemleridir. Resmi puan raporları mor kağıda yazdırılır ve doğrudan ETS'den test katılımcısı tarafından belirlenen kurum veya kuruluşlara gönderilir.

ETS, resmi GRE puan raporları için aşağıdaki özellikleri içeren güvenli bir kağıt kullanır:

 • Kağıdın arkasında, 45 derecelik bir açıyla tutulduğunda görülebilen zincir bağlantılı bir filigran. Bu, resmi bir puan raporunun gerçekliğini doğrulamanın en kolay ve en bariz yöntemidir.
 • Kağıdın ön yüzünde Tam Kimyasala Duyarlı İPTAL. "GEÇERSİZ" kelimesi belgenin tüm yüzü boyunca belirli bir açıyla sürekli olarak tekrarlanır. "BOŞALTMA" bir çamaşır suyu, hiporid veya mürekkep yok edici ile etkinleştirildiğinde birden fazla dilde üretilir.
 • Buna ek olarak, GRE skor raporları, sağ üst köşede "ETS®Güvenlik Koruması" kelimelerini içerir ve güvenlik için ısıya duyarlı özel bir mürekkeple basılmıştır. Bu güvenlik özelliğini etkinleştirmek için, alıcılar metni ovarak veya üzerine üfleyerek ısı uygulayabilir ve ETS® Güvenlik Görevlisi metni kaybolacaktır. Bu özellik, puan raporu fotokopisi çekildiğinde çalışmaz.
 • Kağıdın yüzünde bir Lazer Kilidi. Bu, lazer veya iyon baskılı belgelerden tonerin çıkarılmasını zorlaştırır.
 • Kağıdın arkasına çizgiler yerleştirin. Özel olarak formüle edilmiş gri mürekkeple eşit aralıklı çizgiler, bu seri çizgiler kesme ve yapıştırma yoluyla değişimi zorlaştırır.

En katı güvenlik önleme önlemleri uygulansa bile, hileli faaliyetler gerçekleşebilir. GRE puanlarının bütünlüğünü sağlamak için ETS Test Bütünlüğü Ofisi, bildirilen tüm dolandırıcılık olaylarını ciddiye alır ve kapsamlı bir şekilde araştırır.

ETS, puanların geçerli olmadığından şüphelenmek için bir nedene sahip olduğunda, ETS, fotoğrafik inceleme, el yazısı analizi ve puan analizini içerebilecek bir güvenlik incelemesi gerçekleştirir.

ETS, tüm test uygulamalarını yakından izler ve tüm güvenlik olaylarını izler.

 • Evde GRE Test için, testin izlenmesi, çevrimiçi test için önde gelen gözetmenlik çözümü olan ProctorU® tarafından canlı uzaktan gözetmenler ve yapay zeka teknolojisi kullanılarakgerçekleştirilir.
 • Test merkezleri için test merkezinin ETS standartlarını karşılamadığı ve sorunu düzeltmediği belirlenirse kapalıdır. ETS ayrıca, test merkezlerinin habersiz rastgele incelemelerini ve ayrıca amir raporları, ipuçları veya test alıcısı şikayetleri yoluyla endişelerin dile getirildiği merkezlere saha ziyaretleri gerçekleştirir. ETS, profesyonel taklitçilik halkalarını kovuşturmak için ulusal kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışır.

İstatistiksel analiz yöntemleri, geçerli puanların sağlanmasına yardımcı olmak için kullanılır. ETS İstatistiksel Analiz ekibi test merkezi, ülke ve bölgeye göre puan eğilimlerini izler ve şüpheli anormallikleri inceleme için ETS Test Bütünlüğü Ofisine bildirir. Bu ekibin gerçekleştirdiği faaliyetlerden bazıları şunlardır:

 • tekrarlanan test katılımcıları için puanlardaki önemli değişiklikleri tespit etmek üzere yazılımı kullanma
 • her uygulamadan sonra sistem tarafından oluşturulan düzensizlik raporlarını inceleme
 • ele alınması gereken eksiklikleri belirlemek için saha geçmiş performans verilerini tutmak
 • tesisleri sürekli olarak denetleme

GRE Analitik Yazım bölümündeki makale yanıtlarıWriting, tamamen veya kısmen başka bir yerden ödünç alınmış veya başka bir kişi tarafından hazırlanmış olabilecek makale yanıtlarını tespit etmek için ETS makale benzeri algılama yazılımı tarafından gözden geçirilir.

ETS, dünya genelinde hizmet verdiğimiz kurum ve kuruluşlarla çok yakın bir şekilde çalışır. Skorlar iptal edildiğinde ve bir kurum tarafından test sonuçlarıyla ilgili raporlanan her endişe araştırıldığında kurumlara bilgi veririz.

Akademik ve itiraf hilesi yapma motivasyonunun ve kapasitesinin arttığı bir dünyada, ETS en iyi uygulamaları uyarlamaya ve test güvenliği ihlallerini önlemek ve tespit etmek için yeni teknolojiler oluşturmaya devam etmektedir.

ETS, size güvenebileceğiniz sonuçlar vermeye kararlıdır.

Aldığınız puanların ETS veritabanındaki puanlarla eşleştiğini doğrulamanız gerekirse, lütfen ETS® Veri Yöneticisine başvurun. ETS Veri Yöneticisine erişim talep eden yeni kullanıcılar için, talebinizi işleme koymak 7-10 iş günü sürecektir.

Aldığınız bireysel bir test puanı hakkında güvenlik endişeleriniz varsa, lütfen Puan Sorgulama Formunu (PDF) doldurun ve communicatetestsecurity@ets.org adresinden ETS Test Bütünlüğü Ofisine gönderin.

Bu formun doldurulması, puan gözden geçirme sürecimize yardımcı olacak ve talebinize zamanında yanıt vermemize yardımcı olacak faydalı bilgiler sağlayacaktır.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink