ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Testleri

Başvuru sahibinin güçlü yönlerine ilişkin görüşünüzü tamamlama

GRE® testlerinin kurumunuza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

Kabuller

Kabul bir sanat ve bilimdir. Kimin ileri bir dereceye ulaşmaya hazır olduğunu hızlı bir şekilde belirlemek ve başvuru sahiplerini adil bir şekilde karşılaştırmak önemli bir zorluktur. GRE testleri, öğretim komitelerine farklı geçmişlere ve deneyimlere sahip başvuru sahiplerini doğrudan karşılaştırmaları için bir yol sağlayan standartlaştırılmış ve objektif önlemlerdir. İş ve hukuk da dahil olmak üzere dünya genelinde binlerce mezun ve profesyonel okul programı, kabul süreçlerinin bir parçası olarak GRE puanlarını kullanmaktadır.

 

Kabul süreci için planlama

Programınızın hedeflerine ulaşmak ve nihayetinde kurumunuzun misyonunu desteklemek için, mezun kabul uygulamaları hakkında düşünceli katılım ve düşünme şarttır. Bunu kolaylaştırmak için, siz programlarınızın uygulamalarının değerlendirilmesi ve zenginleştirilmesi için çalışırken, GRE öğretim üyelerine, yöneticilere ve mezun kabulü karar verme ve politika belirleme sürecine dahil olan diğer kişilere bilgi ve kaynak sağlar.

 

GRE puanlarını kullanmanın faydaları

GRE Test GRE Testleri, kabul karar verme sürecine değer katan belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanmıştır. GRE puanları şunları yapabilir:

  • kurumların hangi adayların akademik olarak mezun düzeyinde çalışmaya hazır olduğunu belirleme çabalarını desteklemek
  • programların farklı geçmişlere sahip başvuru sahiplerini adil bir şekilde karşılaştırmalarına yardımcı olmak için ortak, objektif bir ölçüt sağlamak

Daha fazla bilgi için bkz. GRE® Puan Kullanımı Kılavuzu (PDF) ve Puan Kullanımı.

 

Bütüncül kabuller

GRE Test, mezun olan ve profesyonel okulların akademik başarı için gerekli olduğunu belirlediği becerileri ölçer. Ancak GRE test puanları, mezun programları için önemli olan tüm nitelikler hakkında bilgi sunamaz; bu nedenle başvuru sahibinin tüm başvuru paketi bağlamında dikkate alınmalıdır. GRE puanlarının bütünsel kabullerin bir parçası olarak nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgi için Bütünsel Kabuller sitemize bakın.

Mezun Kabul Uygulamalarını Hedeflere Bağlama: Dikkate Alınacak Sorular

Bu tartışma kılavuzu, kampüslerinde mezun kabul uygulamaları hakkında düşünceli bir katılımla ilgilenen öğretim üyelerini ve yöneticileri desteklemek için geliştirilmiştir.

PDF İndir Dosya Boyutu:373kb

Hedefler ile Mezun Kabul Uygulamaları

Bütüncül Kabullerde Gezinme

Bu güçlü dijital kılavuz, programınız için işe yarayan bütünsel bir yaklaşım geliştirmenize ve uygulamaya koymanıza yardımcı olacak umut verici uygulamaları ve düzinelerce pratik kaynağı paylaşıyor.

Dijital Kılavuzu İndirin

Bütüncül Kabullerde Gezinme

Faydaları Tartmak

Bu yan yana bilgi görseli, GRE skorlarını içeren bütünsel kabullerin faydaları ile skor kullanmamanın dezavantajlarını karşılaştırır.

PDF’i İndirin        Dosya Boyutu: 224kb

Faydaları Tartmak

 

Daha fazla bilgi için

Puanları kullanma ve yorumlama hakkında daha fazla bilgi edinmek veya mezun kabul komiteniz için eğitimi görüşmek isterseniz, bizimle iletişime geçin:

E-posta: gretests@ets.org
Telefon: 1-609-683-2002

 

Posta listemize katılın

En son ETS Global Yüksek Öğrenim haberlerini, Higher Education daha fazlasını alın.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink