ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Konu Testleri

Diğer başvuru sahiplerinin arasından sıyrılma

GRE® Konu Testi yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

GRE Konu Testleri Hakkında

Belirli bir konu hakkında bildiklerinizi gösterin ve mezun okulları bunu fark edecektir.

GRE Konu Testleri, belirli bir çalışma alanındaki bilgi ve beceri düzeyinizi ölçen başarı testleridir. Aşağıdaki disiplinlerden birinde lisans eğitimi almış veya kapsamlı bir geçmişe sahip öğrencilere yöneliktir:

  • Matematik
  • Fizik
  • Psikoloji

GRE Konu Testi puanları, başvurular veya burs panelleri tarafından lisans kayıtlarınızı, tavsiye mektuplarınızı ve yüksek lisans seviyesinde çalışma için diğer niteliklerinizi tamamlamak için kullanılır.

 

Yaklaşan Gönüllü Test Değişiklikleri

GRE Programı, Matematik, Fizik ve Psikolojide GRE Gönüllü Testlerinin Eylül 2023'te bilgisayarlı bir formata taşındığını duyurmaktan heyecan duyuyor. Testler, dünya çapında ve çoğu ülkede evde test merkezleri dahil olmak üzere daha fazla yerde daha sık sunulacaktır. Ayrıca Fizik ve Psikoloji Testleri 2 saate kısaltılacaktır.

Bu değişikliklerin amacı, dünya genelinde öne çıkmak ve ciddi oldukları ve rekabetçi mezun programlarına katılmaya hazır oldukları kabul komitelerini göstermek isteyen öğrencilere daha fazla erişilebilirlik, kolaylık ve seçenek sunmaktır.

Ayrıca, Kimya Testi Nisan 2023 uygulamasından sonra kesilmiştir. Testteki puanlar, test tarihinden sonraki 5 yıl boyunca raporlanabilir olmaya devam edecektir.

Testler hakkında

Test İçeriği ve Yapısı

Genel bir bakış ve içerik özellikleri dahil olmak üzere Konu Testlerinin her birinde neler olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kayıt

Kayıt, test seçenekleri, ETS hesabınızı nasıl kuracağınız ve kullanacağınız ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sınav Günü

Test gününde neler beklemeniz gerektiğini görün.

Puanlar

Puanlarınızı nasıl ve ne zaman alacağınızı, bunları nasıl anlayacağınızı ve nasıl göndereceğinizi öğrenin.

Başarı araçları 

Test Hazırlığı

Testin yaratıcılarından gelen resmi ücretsiz materyallerle hazırlanın ve test gününde kendinize daha fazla güvenin.

Okullarla Bağlantı Kurun

Dünyanın dört bir yanındaki işe alım görevlilerinin sizi bulabildiğinden ve bu ÜCRETSİZ kaynaklar aracılığıyla doğrudan okullarla bağlantı kurabildiğinden emin olun.

Kabul Tavsiyesi

İleri düzey yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak ipuçları ve makaleler bulun.

Diğer kaynaklar

Bu 2023–24 GRE yayınlarındaki politikalar Temmuz 1, 2023'den Haziran 30, 2024'ye kadar yürürlüktedir.

GRE® Bilgi Bülteni

Bilmeniz gereken tüm test bilgilerini, politikaları ve prosedürleri bulun. Testinizi planlamadan önce bunu indirdiğinizden ve gözden geçirdiğinizden emin olun.

PDF’i İndirin        Dosya Boyutu: 1,2 mb

2023 - 2024 GRE Bilgi Bültenini İndirin

Engelli veya Sağlıkla İlgili İhtiyaçları Olan Test Takerleri için GRE® Bülten Eki Bulletin Supplement for Test Takers with Disabilities or Health-related Needs

Engelli ve sağlıkla ilgili ihtiyaçları olan test katılımcıları için konaklama yerlerine nasıl kaydolacakları hakkında bilgi bulun.

PDF’i İndirin        Dosya Boyutu: 105kb

2023 - 2024 GRE Bülteni Ekini İndirin

KIM KABUL EDIYOR?

GRE Konu Testleri, bu okullardaki bireysel departmanlar veya bölümler de dahil olmak üzere binlerce mezun okulunda kabul edilmektedir.

Onaylı GRE Skoru Alıcıları

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink