ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Testleri

Başvuru sahibinin güçlü yönlerine ilişkin görüşünüzü tamamlama

GRE® testlerinin kurumunuza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

GRE Konu Testleri

GRE Tests, belirli bir çalışma alanında lisans başarılarını ölçer ve departmanların başvuru sahiplerinin mezuniyet okuluna hazır olup olmadıklarını değerlendirmesine yardımcı olur.

Belirli disiplinlerde uzmanlığa sahip denetçilerden oluşan komiteler tarafından dikkatle geliştirilen her GRE Konu Testi, bu disiplinde yüksek lisans eğitimi için önemli olan lisans programlarında öğretilen içeriği ölçer. Testler, alanda lisans eğitimi almış veya kapsamlı bir geçmişe sahip kişilere yöneliktir. Bu kağıt üzerinde yapılan testler Kimya, Matematik, Fizik ve Psikoloji alanlarında yılda üç kez (Eylül, Ekim ve Nisan) sunulmaktadır.
 

Yaklaşan Gönüllü Test Değişiklikleri

Matematik, Fizik ve Psikolojide GRE Gönüllü Testleri, Eylül 2023'te bilgisayar tarafından teslim edilen bir formata taşınmaktadır. GRE Kimya Testi, Nisan 2023 uygulamasından sonra kesilecektir. Duyurunun tamamını okuyun.

Kimya testi

Test yaklaşık 130 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Testin içeriği, kimyanın geleneksel olarak bölündüğü dört alanı vurgulamaktadır: Analitik, İnorganik, Organik ve Fiziksel Kimya.

Matematik testi

Test, Calculus, Cebir ve ek konulardan alınan yaklaşık 66 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır.

Fizik testi

Test, Klasik Mekanik, Elektromanyetizma, Atomik Fizik, Optik ve Dalga Fenomenleri, Kuantum Mekanikleri, Termodinamik ve İstatistik Mekanikleri, Özel Relatiflik, Laboratuvar Yöntemleri ve Özel Konuları kapsayan yaklaşık 100 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır.

Psikoloji testi

Test, Deneysel, Sosyal ve Genel Psikoloji konularını kapsayan yaklaşık 205 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır.

Puan raporlama

GRE Tests, 10 puanlık artışlarla 200–990 puan ölçeğinde bir toplam puan bildirir, ancak belirli bir Konu Testi için puan aralığı genellikle daha küçüktür.

Fizik ve Psikoloji Testleri için alt puanlar 20–99 puan ölçeğinde, 1 puanlık artışlarla bildirilir. Bu testlerin her biri için alt puan ölçekleri 20 ila 99 puan aralığının yalnızca bir kısmını kaplar.

ScoreSelect® seçeneğiyle, GRE Konu Testine yeniden giren test katılımcıları, son 5 yılın GRE puanlarını belirlenen kurumlara göndermeye karar verebilir. Kurumlar, test katılımcılarının kendilerine göndermeyi seçtiği puanları gösteren puan raporları alır. Diğer GRE testlerinin yapılıp yapılmadığını belirten özel bir not yoktur.

Puan alma

GRE Konu Testlerindeki puanlar, test tarihinden yaklaşık 5 hafta sonra verilir ve bireyin test tarihinden sonraki 5 yıl boyunca raporlanabilir.

Puan almanın en hızlı yolu, hızlı ve kullanışlı puan raporu görüntüleme/yazdırma özellikleri sağlayan güvenli bir web tabanlı sistem ETS® Veri Yöneticisidir. Haftada iki kez güncellenir ve puanlar geçerli olduğu sürece puanlar sistemde mevcuttur. 

Testlerin nasıl puanlandığı

GRE Konu Testlerinin nasıl puanlandığına ayrıntılı bir bakış içinGRE® Puan Kullanımı Kılavuzunu (PDF) indirin.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink