ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Genel Testi

Mezun, işletme ve hukuk fakültesi için bir test

GRE® Genel Test yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

Evde Test Gününüz

Sınava evde girdiğinizde neler beklemeniz gerektiğini bilmek, sınav gününde elinizden gelenin en iyisini yapmaya hazır olmanızı sağlayacaktır. İhtiyacınız olacak materyaller ve test yapacağınız odayı nasıl hazırlayacağınız dahil olmak GRE Test için evde test prosedürleri hakkında bilgi edinmek için bu bilgileri inceleyin.

 

Puanlarınızı iptal etmek ve bir testten çıkarmak dahil olmak üzere daha fazla bilgi için GRE® Bilgi Bültenini inceleyin.

Test güvenliği hakkında bir not

Test güvenliği ETS için çok önemlidir. Testin adil ve güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlamak için ProctorU'nun izlemesi gereken politikalar ve prosedürler vardır. Gözetmenin talimatlarına uymazsanız, test yapmanıza izin verilmez ve test ücretiniz iade edilmez. Test sırasında veya mola sırasında güvenlik prosedürlerinin herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, testten çıkarılmaya ve/veya test puanlarınızın iptal edilmesine neden olabilir. Tüm güvenlik politikalarını ve prosedürlerini Bültende inceleyebilirsiniz.

 

Videoyu oynat düğmesi ProctorU Eğitim Videosu ile Evde Test

ProctorU® Eğitim Videosu ile Evde Test

Bu video, test alanınızı nasıl hazırlayacağınıza, check-in işlemine ve evde testiniz sırasında neler beklemeniz gerektiğine daha yakından bakmanızı sağlar.

Video Metnini Göster

Aşağıdaki bağlantılardan birini seçerek ETS Güvenli Tarayıcıyı indirin.

Ardından yüklemeyi tamamlamak için dosyayı çalıştırın. ETS Güvenli Tarayıcıyı açtığınızda, bu karşılama ekranına yönlendirileceksiniz. Buradan Ekipman Kontrolünü çalıştırabilirsiniz. Ekipman Kontrolü tamamlandıktan sonra ekipmanınızın durumunu göreceksiniz. Herhangi bir parça arızalanırsa, kırmızı bir üçgen durum göstergesinin yanı sıra sorunun nasıl çözüleceğine dair ipuçları göreceksiniz.

Randevu zamanınızda önce tüm sorunların giderilmiş olması gerekir.
 

 • Sınav için gerekli olmayan tüm tarayıcıları ve uygulamaları kapatın. Bu, sınavınız esnasında oluşabilecek bant genişliği sorunlarını önleyebilir.
 • Evinizde internet kullanan diğer cihazların çalışmadığından emin olun.
 • Sınav öncesinde tüm ekran paylaşım veya uzaktan erişim yazılımlarının etkinliğini kaldırın. Bunlar sınav süresince etkinlikleri kaldırılmış olarak kalmalı ve sınav esnasında otomatik şekilde yazılımları açık konuma getiremeyecek şekilde ayarlanmalıdır.
 • Sınav oturumu için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri bir araya getirin. (Diğer tüm malzemeler yasaktır.)
  • Pasaport veya diğer kabul edilen bir kimlik belgesi
  • Gözetmenin gözü önünde silinebilecek, kabul edilebilir not alma malzemelerimiz; örneğin beyaz tahta veya plastik asetat kağıdı gibi
  • Giriş için cep telefonu veya el aynası
 • Sınav ortamınızın aşağıdakiler de dahil olmak üzere tüm ortam gerekliliklerine uyduğundan emin olun:
  • Oda sessiz ve iyi aydınlatılmış olmalıdır.
  • Masa ve etrafındaki alan temiz olmalıdır.
  • Masanız ve sandalyeniz, gözetmenin oda kapınızı görebileceği şekilde konumlandırılmalıdır.
 • Kulaklarınız ve gözlerinizin gözetmen tarafından rahat görülebilecek şekilde, uygun giyinmiş olduğunuzdan emin olun. Herhangi bir mücevher veya diğer aksesuar kullanmaktan kaçının.
 • Kulaklarınız test boyunca görünür kalmalı, saç, şapka veya diğer eşyalarla kaplanmamalıdır. Sınav süresince kulaklarınızın görünür kalması şartıyla dini amaçlı başörtüsü kullanılabilir. Sınava giriş yaparken veya evde yapılacak sınavın herhangi bir kısmında yüz maskeleri takılamaz.

 • Randevu zamanında, test randevunuzun ETS onay e-postasında bulunan Testinizi Başlatın URL'sine tıklayın. Check-in işleminize başlamak için programlanan zamandan sonra 12 dakikanız olacak. Bu zamana kadar check-in yapmadıysanız, testiniz iptal edilecek ve ücretiniz iade edilmeyecektir.
 • “Start Session”ı seçin.
 • Kimlik belgenizi gözetmene ibraz edeceğiniz kimlik doğrulama adımlarını da tamamlayın. Kimliğinizdeki ad, hesabınızdaki adla eşleşmelidir.
 • Gözetmen:
  • Sınav kurallarını gözden geçirin ve izleme amacıyla bilgisayar ekranınıza erişim talep edin.
  • bilgisayar ekranınızı göstermek için el aynası veya cep telefonu kullanmanızı ister.
  • masa üstü yüzeyiniz de dahil olmak üzere odanın 360 derecelik görünümünü göstermek için bilgisayarınızdaki kamerayı kullanmanızı ister.
  • ETS Test Tarayıcısını başlatın ve teste erişmek için ETS Kimliğini ve parolasını girin.
 • Bu işlemin yaklaşık 20 dakika sürmesini bekleyin.
 • Test başlamadan önce bir sesli örnek vermeniz istenebilir.

Tüm sınav oturumunuz ProctorU tarafından kaydedilecek ve canlı bir gözetmen tarafından izlenecek ve fotoğrafınız çekilecektir.

Gözetmenle etkileşim

Teknik sorunlarınız mı var?

Test sırasında teknik bir sorun yaşarsanız, yüksek sesle konuşarak veya LogMeIn sohbet işlevi aracılığıyla gözetmeni bilgilendirin. Sohbet ikonu (mavi baykuş) PC’lerde görev çubuğunda, Mac®’lerde menü çubuğunda bulunur.

İnternet bağlantınız anlık olarak koparsa, bağlantınız onarıldığında, gözetmene otomatik olarak tekrar bağlanacaksınız. Sınavınız tekrar açılabilir ise, gözetmen bunu sizin için yapacaktır. Yeniden bağlanamıyor ve gözetmenle konuşamıyorsanız, yardım için 1-855-772-8678 numaralı telefondan ProctorU'yu arayın.

 • Sınav esnasında gözetmen, tüm sınav kurallarına uyduğunuzdan emin olmak için sizi (video kamera ile) ve bilgisayar ekranınızı izleyecektir.
 • Gözetmen tarafından kamerada görülebildiğinizden emin olun. Şüpheli hareketler sınavınızı geçersiz kılabilir.
 • Sınav esnasında gözetmenle iletişime geçmeniz gerekirse, dikkatini çekmek için konuşun ve elinizi sallayın ve/veya LogMein sohbet özelliğini kullanın. Gözetmenin cevap vermesi 30-60 saniyeyi bulabilir.
 • Gözetmen sizinle konuşmak isterse, mavi baykuş zıplamaya başlayacaktır.

Test politikaları ve prosedürleri

Tüm test kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Aksi takdirde testiniz iptal edilebilir ve ücretiniz iade edilmez.

 • Mobil cihazlar, önceden yazılmış notlar veya ders kitapları dahil olmak üzere yetkisiz materyaller kullanmayın.
 • Her türlü kişisel kayıt cihazlarının kullanımı kesinlikle yasaktır.
 • Testten önce herhangi bir ekran paylaşımı veya uzaktan erişim yazılımını (Apple Uzaktan Masaüstü ???, Microsoft Teams ???, Skype ???, TeamViewer ?? ve Zoom ?????? gibi) devre dışı bırakmalısınız. Bunlar sınav süresince etkinlik dışı kalmalıdır. Test sırasında yazılımın otomatik olarak açılmadığından emin olun.
 • Gözetmen dışında hiç kimseyle iletişim kurmayın.
 • Sınavınız esnasında kulaklık kullanımına yönelik başvurular olabilir. Bunları göz ardı edin: Evde GRE Testi yaptırırken kulaklıklara izin verilmez.
 • Eylül 22, 2023'den başlayarak uygulanan GRE Genel Testi için toplam test süresi 1 saat 58 dakikadır ve ara yoktur. Evde test sırasında planlanmamış molalara izin verilmez.
 • ETS, yetkisiz kullanımlara karşı cihazların tekrar kullanımını ve sınav yerlerini izler. Paylaşılan sınav cihazlarının ve ortak sınav yerlerinin sık ve uygun olmayan şekilde kullanımı, puan gönderiminin gecikmesine ve/veya puan iptaline yol açabilir ve gelecekte yapılacak ETS sınavlarına katılım hakkınızı etkileyebilir.

Puan raporlama seçenekleri

Testin sonunda size puanlarınızı bildirme veya iptal etme seçeneği sunulacaktır. Puanlarınızı iptal etme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bültene bakın.

Puanlarınızı raporlamayı seçerseniz:

 • Resmi olmayan Sözlü Muhakeme ve Nicel Muhakeme puanlarını görüntüleyebileceksiniz. Deneme puanlama süreci nedeniyle, sınavınızın sonunda Analitik Yazım Writing puanlarınızı göremeyeceksiniz.
 • Test ücretinizin bir parçası olarak en fazla dört puan alıcısı belirlemeniz ScoreSelect® seçeneğinizi (En Son veya Tüm puanlar) seçmeniz istenecektir. Sınav gününde puan alıcılarınızı seçmezseniz, daha sonra ücret karşılığında puan raporları sipariş edebilirsiniz.

Ekipman Kontrolünde başarısız olursam ne olur?

Sınavınız için giriş yapmadan önce, (kırmızı olarak gösterilen) tüm sorunları çözmeniz ve ekipman kontrolünü geçmeniz gerekmektedir. Kontrolünüz başarısız olursa ve sorunları kendiniz çözemezseniz, sorun giderme ipuçları içinEkipman Kontrol Desteği bölümünü ziyaret edin. Canlı Yardım Masası Teknisyenleri size yardımcı olacaklardır.

Test randevunuzdan önce tüm sorunları çözmelisiniz, aksi takdirde test yapamazsınız.

 

Sorun çıkmasını önlemek için önceden yapabileceğim bir şey var mı?

 • Herhangi bir bant genişliği sorununuz olmadığından emin olmak için test etmeyi planladığınız saatte ETS Güvenli Tarayıcınızdan Ekipman Kontrolünü çalıştırın.
 • Sınav oturumu başlamadan kısa bir süre önce son bir ekipman kontrolü daha gerçekleştirin.
 • Sınav için gerekli olmayan tüm tarayıcıları ve uygulamaları kapatın. Bu, sınavınız esnasında oluşabilecek bant genişliği sorunlarını önleyebilir.
 • Evinizde İnterneti kullanan diğer cihazların çalışmadığından emin olun.

Ek bilgi almak ve sorun giderme yardımı için ProctorU Sınav Katılımcısı Kaynak Sayfasını ziyaret edin.

 

Sınavım başlamadan hemen önce bir sorunla karşılaşırsam ne olacak?

Sınavınızdan hemen önce teknik bir sorunla karşılaşırsanız, ProctorU ile iletişime geçin:

Canlı Görüşme: Canlı Görüşme
E-posta: support@proctoru.com
Telefon: 1-855-772-8678

 

Teknik bir sorun yaşarsam ve başlangıç saatim ertelenirse ne olacak?

Bu, testi tamamlamak için gereken süreyi etkilemeyecektir. Gözetmen parolayı girene kadar testinizin zamanlayıcısı başlamaz.

 

Sınav esnasında teknik bir sorun ile karşılaşırsam ne olacak?

Testiniz sırasında gözetmenle konuşmanızı engelleyen teknik bir sorununuz varsa, gözetmeni LogMeIn sohbet işlevi aracılığıyla bilgilendirin. Sohbet ikonu (mavi baykuş) PC’lerde görev çubuğunda, Mac®’lerde menü çubuğunda bulunur.

 

Sınav esnasında internet bağlantım koparsa ne olacak?

İnternet bağlantınız anlık olarak koparsa, bağlantınız onarıldığında, gözetmene otomatik olarak tekrar bağlanacaksınız. Sınavınız tekrar açılabilir ise, gözetmen bunu sizin için yapacaktır.

LogMeIn sohbet işlevi aracılığıyla yeniden bağlanamıyor ve gözetmenle konuşamıyorsanız, yardım için 1-855-772-8678 numaralı telefondan ProctorU'yu arayın.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink