ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Konu Testleri

Diğer başvuru sahiplerinin arasından sıyrılma

GRE® Konu Testi yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

Sınav Gününde

GRE Test gününde kendinize daha fazla güvenebilmeniz için politikalar ve prosedürler, neler getirebileceğiniz ve neler bekleyebileceğiniz hakkında bilgi edinin.
 

Test oturumuprosedürleri, puanlarınızın iptal edilmesi, birtestin olmaması ve bir testten çıkarılması dahil olmak üzere tüm test günü politikaları için GRE® Bilgi Bültenini inceleyin. 


Test güvenliği hakkında bir not

Test güvenliği ETS için çok önemlidir. Test merkezlerinin, testin adil ve güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlamak için izlemesi gereken politikalar ve prosedürler vardır. Test merkezi personelinin talimatlarına uymazsanız, test yapmanıza izin verilmez ve test ücretiniz iade edilmez. Test sırasında veya mola sırasında güvenlik prosedürlerinin herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, test merkezinden çıkarılmanıza ve/veya test puanlarınızın iptal edilmesine neden olabilir. Tüm güvenlik politikalarını ve prosedürlerini Bültende inceleyebilirsiniz.
 

GRE Test gününüzde test merkezine getirmeniz gerekenlerin listesi kısadır:

 • geçerli, kabul edilebilir kimlik belgesi
 • test seçiminizi, test tarihinizi, test merkezinizi ve puan alıcılarınızı onaylayan onay e-postanız
 • üç veya dört adet keskinleştirilmiş No. 2 veya HB kalem ve iyi bir silgi; mekanik kalem ve kalemlere izin verilmez
 • maske

Test odasına ekipman, içecek veya atıştırmalık getirmenizi veya ekstra veya uzun molalar vermenizi gerektiren sağlıkla ilgili ihtiyaçlarınız varsa, kaydolmadan önce kolaylık talep etmeniz gerekir.
 

Geçerli kimlik getir

Test gününüzde ve bir test merkezine her rapor verdiğinizde geçerli ve kabul edilebilir kimliği getirmekten sorumlusunuz. Kimlik şartları, vatandaşı olduğunuz ülkeye ve sınava girmeyi düşündüğünüz yere göre farklılık gösterir.

Test merkezinde verdiğiniz kimlik, kayıt için kullandığınız isimle tam olarak eşleşmelidir (aksanlar hariç). Test yöneticisi sunduğunuz kimliği sorgularsa, ek kimlik sağlamanız gerekebilir.
 

Maske getirin

Maske getirmezseniz, test merkezine kabul edilmeyeceksiniz. Yerel politikaya bağlı olarak test oturumunuz süresince takmanız gerekebilir veya gerekmeyebilir. Gerekmese bile maske takmanıza izin verilir. Medikal maskeler ve kumaş yüz maskeleri de kabul edilir. Valfli veya havalandırmalı maskelere izin verilmez.
 

Kişisel eşyaları getirme

Test odasına getirmenize izin verilecek tek kişisel eşya kimliğiniz ve maskenizdir. Başka kişisel eşyalara izin verilmez. İncelenebilecek yasaklı öğelerin ve öğelerin tam listesi için, bkz. Bülten.

Testten önce, teste giren personel kişisel eşyaların nerede saklanacağına dair talimatlar verecektir. Test merkezi personelinin talimatlarına uymazsanız, test yapmanıza izin verilmeyecektir ve test ücretiniz iade edilmeyecektir.

Check-in (sınava giriş) süresini dikkate alarak sınav saatinizden en az 30 dakika önce sınav yerinde olun. Check-in ve test oturumunuz sırasında tüm test merkezi prosedürleri ve güvenlik politikaları için Bültene bakın. Geç gelirseniz, kabul edilmeyebilirsiniz ve test ücretiniz kaybedilecektir.

Toplam test süresi 2 saat 50 dakikadır. Ayrı ayrı zamanlanmış bölümler yoktur, bu nedenle doğrudan kendi hızınızda test üzerinde çalışabilirsiniz. Yanıtlarınızı ayrı bir çoktan seçmeli yanıt kağıdına kaydedeceksiniz. Her soru için yalnızca bir yanıt işaretleyin.

Yanıt vermekte zorlanabileceğiniz soruları atlamakta ve verilen süre içinde daha sonra geri dönmekte özgürsünüz. Cevabı, cevap kağıdına kaydettiğiniz herhangi bir soruya değiştirmek isterseniz, tamamen silin ve istediğiniz cevaba karşılık gelen ovali doldurun.

Cevaplarınızı belirlemek için test kitabınızı kullanabilirsiniz, ancak zaman geçmeden önce tüm cevaplarınızı ayrı cevap kağıdına yazdığınızdan emin olun. Test kitabınıza kaydedilen yanıtlar için kredi verilmeyecektir.

Puanınız, doğru yanıtladığınız soru sayısına göre belirlenir ve bir soruyu yanlış yanıtlarsanız puanınızdan hiçbir şey çıkarılmaz. Puanınızı en üst düzeye çıkarmak için, hiç yanıt vermemektense bir yanıtta tahminde bulunmanız daha iyidir.

Testin sonunda size puanlarınızı bildirme veya iptal etme seçeneği sunulacaktır. Puanlarınızı iptal etme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bültene bakın. Puanlarınızı raporlamayı seçerseniz, bunlar kayıt sırasında seçtiğiniz en fazla dört ücretsiz puan alıcısına gönderilecektir.

Bazı durumlarda, hava koşulları veya test yöneticisinin veya ETS'nin kontrolü dışındaki diğer koşullar, gecikmeli başlatma veya test randevunuzun yeniden planlanmasını gerektirebilir. Bu gibi durumlarda, size ücretsiz olarak başka bir test randevusu planlama veya orijinal test ücretinin tam iadesini alma fırsatı sunulacaktır. Ek olarak, test merkezine seyahatle ilgili makul ve belgelenmiş masraflar için ETS'den geri ödeme talep edebilirsiniz. Geri ödeme talep etmek için, ilk randevunuzdan itibaren 30 gün içinde aşağıdaki bilgilerle GRE Hizmetleri ile iletişime geçin:

 • adınız
 • doğum tarihi
 • posta adresi
 • gündüz telefon numarası
 • e-posta adresi
 • ilk sınav tarihi
 • randevu numarası
 • test merkezinde neler olduğuna dair kısa bir açıklama

Tüm geri ödemeler ABD doları cinsinden yapılacaktır.

ETS, test güvenliğini çok ciddiye alır. Testler sıkı gözetim ve güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilse de bazen test düzensizlikleri meydana gelebilir. Gözlenen veya size bildirilen herhangi bir düzensiz davranışı bildirmek için lütfen mümkün olan en kısa sürede ETS ile iletişime geçin; örneğin, başka bir test katılımcısından kopyalayan, başka biri için teste giren, sınavdan önce test sorularına erişimi olan veya notlar veya yetkisiz yardımcılar kullanan biri. Tüm bilgiler kesinlikle gizli tutulacaktır. Hile raporları kapsamlı bir şekilde soruşturulacaktır ve suçlular geçerli yasaların en geniş ölçüde kovuşturmaya uğrayabilir.

E-posta: Test Dürüstlüğü Ofisi (OTI)
Telefon: 1-609-406-5430 
Ücretsiz Telefon: 1-800-353-8570
Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, ABD Virgin Adaları, Porto Riko ve Kanada
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink