ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Konu Testleri

Diğer başvuru sahiplerinin arasından sıyrılma

GRE® Konu Testi yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

GRE Konu Test Puanlarınızı Anlama

Puanlama süreci

Toplam Ölçeklendirilmiş Puan

Tüm testte (toplam doğru puan) doğru yanıtladığınız soru sayısı, puan raporlaması için toplam ölçekli puana dönüştürülür. Bu dönüşüm, bir GRE Gönüllü Testinin herhangi bir basımı için bildirilen ölçeklendirilmiş bir puanın, testin diğer herhangi bir basımından kazanılan aynı ölçeklendirilmiş puanla karşılaştırılabilir olmasını sağlar. Per'ler, belirli bir Gönüllü Testindeki eşit ölçekli puanlar, alınan test sürümünden bağımsız olarak temelde eşit performans düzeylerini gösterir.

İçerik Alanlarında Doğru Skor Yüzdesi

Eylül 2023'ten başlayarak, GRE Fizik Testinde yüzde üç doğru puan ve GRE Psikoloji Testinde yüzde altı doğru puan bildirilecektir. Bu puanlar yüzde 0 ila 100 arasında değişecektir. Yüzde doğru skorlar, belirli bir içerik alanında doğru yanıtladığınız soruların yüzdesini gösterir. Bir test baskısından elde edilen yüzde doğru skorların, bu skorlar eşit olmadığı için diğer test baskılarındaki yüzde doğru skorlarla karşılaştırılamayacağını unutmayın.

 

Puan yorumlama kaynakları

Aşağıdaki kaynaklar, puanlarınızın ne anlama geldiğini ve kurumlara bunları kullanmalarını nasıl tavsiye ettiğimizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink