ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Konu Testleri

Diğer başvuru sahiplerinin arasından sıyrılma

GRE® Konu Testi yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

GRE Konu Test Puanlarınızı Gönderme

Kaydınızın bir parçası olarak, sınav ücretinizin bir parçası olarak puanlarınızı almak için en fazla dört mezun kurumu veya burs sponsoru atayabilirsiniz. GRE puanlarını almak için onaylanan kurum ve burs sponsorlarının listesine bakın.

GRE Test puanlarınızı ek kurumlara göndermek isterseniz veya test gününden sonra puan göndermeye karar verirseniz, ücret karşılığında Ek Puan Raporları (ASR'ler) sipariş edebilirsiniz. ScoreSelect® seçeneğiyle, GRETest ve/veya Konu TestlerininEn Son, Tümü veya Herhangi bir spesifik test uygulamasından puan gönderebilirsiniz.

 

Puanlarınızın geçerli olduğu 5 yıllık dönem boyunca herhangi bir zamanda puan alıcısı başına 35 ABD Doları ücret karşılığında ETS hesabınızdan ASR'leri çevrimiçi olarak sipariş edebilirsiniz.

Bir talep gönderildikten sonra iptal edilemez, değiştirilemez veya iade edilemez.

İsteğinizi çevrimiçi olarak gönderirseniz GRE puanları gönderme taleplerini işleme almak yaklaşık 5 iş günü, posta veya faks yoluyla gönderirseniz 10 gün sürer. Puanlarınızın artık raporlanabilir olmadığı tarih yaklaşıyorsa, işleme için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun, aksi takdirde puanlarınız gönderilmeyebilir.

 

Ad veya Adres Değişiklikleri

Teste girdiğinizden bu yana adınız veya posta adresiniz değişmişse, yardım için GRE Hizmetleri ile iletişime geçin. Ad değişiklikleri veya posta adresinizdeki değişiklikler bu hizmet aracılığıyla işlenemez.

ScoreSelect ile, hangi test puanlarının belirlediğiniz kurumlara gönderileceğine karar verirsiniz, böylece kişisel olarak en iyi şekilde sergilediğinizi düşündüğünüz puanları gönderebilir ve test gününde size daha fazla güven verirsiniz.

Test gününden önce, kayıt sırasında şu anda puanlarınızı göndermemeyi seçebilirsiniz VEYA dört ÜCRETSİZ puan raporunuzun her biri için aşağıdaki seçeneklerden birini seçebilirsiniz:

  • En Son — Mevcut test uygulamanızdan puanlarınızı gönderin.
  • Tümü— Son 5 yıldaki tüm GRE Konu Testi uygulamalarındaki puanlarınızı gönderin.

Test gününden sonra, ücret karşılığında puan raporları gönderebilir ve göndermek istediğiniz her rapor için şu seçeneklerden seçim yapabilirsiniz:

  • En Son — En son test uygulamanızdaki puanlarınızı gönderin.
  • Tümü — Son 5 yıldaki tüm test uygulamalarındaki puanlarınızı gönderin.
  • Herhangi biri — Son 5 yıldaki bir VEYA istediğiniz kadar test uygulamasındaki puanlarınızı gönderin.

Bazı programlar, GRE birden fazla kez alan başvuru sahiplerinin tüm GRE test uygulamalarından elde edilen puanları bildirmelerini gerektirir. Başvuruda bulunduğunuz programlarla GRE puan raporlama gerekliliklerini doğrulamanızı öneririz.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink