Test Gününden Sonra GRE® Puanları Nasıl Gönderilir
 


Metin

Video süresi: 2:08

Test gününden sonra GRE® puanları bu şekilde gönderilir. Sınav ücretinizin bir parçası olarak GRE puanlarınızı almak için en fazla dört mezun kurumu veya burs sponsoru seçebilirsiniz. Test gününde, resmi olmayan Sözlü Muhakeme ve Nicel Muhakeme puanlarınızı görüntüledikten sonra, puan alıcılarını ücretsiz olarak belirlemeniz istenecektir.

Test gününden sonra veya dörtten fazla alıcıya puan göndermek için, bir ücret karşılığında ek puan raporları sipariş etmeniz gerekecektir. Sipariş vermek için ETS hesabınızda oturum açın ve "Puanlar" altında "Ek Puan Raporları Gönder"i seçin.

Kişisel bilgilerinizi onaylayın. Ardından "İleri" öğesini seçin. Puanlarınızı göndermek istediğiniz okullar veya programlar için adı veya belirlenmiş kurum kodunu girin. Departman adını ekleyebilir veya boş bırakabilirsiniz. Birden fazla test yaptırdıysanız, raporlanabilir geçmişinizi gösteren bu ekrandan — en son, tüm veya herhangi bir test uygulaması — ihtiyaçlarınızı karşılayan ScoreSelect® hizmet seçeneğini seçin. Bir GRE KonuTesti yaptıysanız, göndermek istediğiniz test ve tarihle ilişkili puanları seçin. "Tamam"ı seçin, ardından "Sepete Ekle ve Çıkış Yap"ı seçin.

Tüm okul ve departman bilgilerinizi onaylayın. Ardından göz atın. Alışveriş sepetinizi gözden geçirin. Sahip olabileceğiniz promosyon veya kupon kodlarını girin ve "Şimdi Öde"yi seçin. Mevcut seçeneklerden ödeme yönteminizi seçin. Gerekli ödeme bilgilerini girin. Sipariş tamamlandığında, bir onay e-postası alacaksınız.

GRE puanlarını gönderme taleplerini işlemek yaklaşık beş iş günü sürer. Puanları göndermeyi planlıyorsanız ve puanlarınızın artık raporlanabilir olmadığı tarih yaklaşıyorsa, işleme için yeterli zaman tanıyın, aksi takdirde puanlarınız gönderilemez.

Başvurularınızda bol şans.