ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Genel Testi

Mezun, işletme ve hukuk fakültesi için bir test

GRE® Genel Test yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

GRE Genel Test Puanlarınızı Anlama

Test nasıl puanlanır

GRE Genel Testindeki her bir ölçümün nasıl puanlandığını öğrenin.

GRE Testinin Sözlü Muhakeme ve Nicel Muhakeme ölçümleri için, bildirilen puanlar ölçümün operasyonel bölümlerinde yer alan tüm sorulara verilen doğru yanıtların sayısına bağlıdır.

Sözlü Muhakeme ve Nicel Muhakeme önlemleri bölüm düzeyinde uyarlanabilir. Bu, bilgisayarın ilk bölümdeki performansınıza göre bir ölçümün ikinci operasyonel bölümünü seçtiği anlamına gelir. Her bölümde, tüm sorular nihai puana eşit şekilde katkıda bulunur.

İki ölçümün her biri için bir ham puan hesaplanır. Ham puan, doğru yanıtladığınız soru sayısıdır.

Ham puan, eşitlik olarak bilinen bir süreç aracılığıyla ölçeklendirilmiş bir puana dönüştürülür. Eşitleme süreci, farklı test baskıları arasında zorluktaki küçük farklılıkların yanı sıra bölüm düzeyinde uyarlamanın getirdiği zorluktaki farklılıkları da hesaba katmaktadır. Bu nedenle, belirli bir ölçüt için verilen ölçekli bir skor, hangi ikinci bölümün seçildiğine ve testin ne zaman yapıldığına bakılmaksızın aynı performans seviyesini yansıtır.

Analitik Writing için, her makale en az bir eğitimli değerlendiriciden 6 puanlı bütünsel bir ölçek kullanarak bir puan alır. Bütüncül puanlamada, değerlendiriciler atanan göreve yanıt olarak bir makalenin genel kalitesi temelinde puan atamak üzere eğitilir. Daha sonra kompozisyon, yazma yeterliliği ile ilgili kompozisyon özelliklerini belirleyebilen ETS tarafından geliştirilen bilgisayarlı bir program olan e-değerlendirici ® puanlama motoru tarafından puanlandırılır. İnsan ve e-değerlendirici motor puanları birbirine yakınsa, iki puanın ortalaması nihai puan olarak kullanılır. Aynı fikirde değillerse, ikinci bir insan puanı alınır ve son puan iki insan puanının ortalamasıdır.

Ardından, iki kompozisyondaki son skorların ortalaması alınır ve 0–6 puan ölçeğindeki en yakın yarım puan aralığına yuvarlanır. Analitik Yazım ölçütü için tek bir puan Writing edilir. Analitik Yazım bölümünün puanlanmasında birincil vurgu, dil bilgisi ve mekanik yerine eleştirel düşünme ve Writing analitik yazım becerilerinizdir. "Sorun" ve "Tartışma" puanlama kılavuzlarını ve Analitik Yazma Writing Puanı Seviyesi Açıklamalarını okuyun.

Puanlama süreci sırasında, Analitik Yazım bölümündeki makale yanıtlarınız ETS makale benzeri algılama yazılımı kullanılarak eğitimli Writing analistler tarafından ve deneyimli makale değerlendiricileri tarafından incelenecektir. Daha fazla bilgi içinGRE® Bilgi Bültenindeki (PDF) ETS ile Puanların İptali bölümüne bakın.

Puan yorumlama kaynakları

Aşağıdaki kaynaklar, puanlarınızın ne anlama geldiğini ve kurumlara bunları kullanmalarını nasıl tavsiye ettiğimizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink