ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Genel Testi

Mezun, işletme ve hukuk fakültesi için bir test

GRE® Genel Test yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

GRE Genel Test Puanlarınızı Anlama

Test nasıl puanlanır

GRE Genel Testindeki her bir ölçümün nasıl puanlandığını öğrenin.

Sözlü Muhakeme ve Kantitatif Muhakeme ölçümlerine ilişkin bildirdiğiniz puanlar, ölçümün operasyonel bölümlerinde yer alan tüm sorulara verilen doğru yanıtların sayısına bağlıdır.

Sözlü Muhakeme ve Nicel Muhakeme önlemleri bölüm düzeyinde uyarlanabilir. Bu, bilgisayarın ilk bölümdeki performansınıza göre bir ölçümün ikinci operasyonel bölümünü seçtiği anlamına gelir. Her bölümde, tüm sorular nihai puana eşit şekilde katkıda bulunur.

İki ölçümün her biri için bir ham puan hesaplanır. Ham puan, doğru yanıtladığınız soru sayısıdır.

Ham puan, eşitlik olarak bilinen bir süreç aracılığıyla ölçeklendirilmiş bir puana dönüştürülür. Eşitleme süreci, farklı test baskıları arasında zorluktaki küçük farklılıkların yanı sıra bölüm düzeyinde uyarlamanın getirdiği zorluktaki farklılıkları da hesaba katmaktadır. Bu nedenle, belirli bir ölçüt için verilen ölçekli bir skor, hangi ikinci bölümün seçildiğine ve testin ne zaman yapıldığına bakılmaksızın aynı performans seviyesini yansıtır.

Analitik Yazma kompozisyonu yanıtları, yazma yeterliliği ile ilgili kompozisyon özelliklerini belirleyebilen ETS tarafından geliştirilen bilgisayarlı bir program olan e-rater® puanlama motorundan puan almak da dahil olmak üzere 6 puanlı bütünsel bir ölçekte değerlendirilir. Bütünsel puanlamada, puanlar atanan göreve yanıt olarak bir kompozisyonun genel kalitesine göre atanır. Analitik Yazım ölçütü için tek bir puan Writing edilir. "Sorun" ve "Tartışma" puanlama kılavuzlarını ve Analitik Yazma Writing Puanı Seviyesi Açıklamalarını okuyun.

Analitik Yazım bölümündeki tüm makale yanıtları, ETS makale benzerlik tespit yazılımı kullanılarak eğitimli analistler ve deneyimli içerik uzmanları tarafından incelenir. Daha fazla bilgi için, GRE® Bilgi Bültenindeki (PDF) ETS tarafından Puanların İptali bölümüne bakın.

Puan yorumlama kaynakları

Aşağıdaki kaynaklar, puanlarınızın ne anlama geldiğini ve kurumlara bunları kullanmalarını nasıl tavsiye ettiğimizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink