ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Genel Testi

Mezun, işletme ve hukuk fakültesi için bir test

GRE® Genel Test yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

GRE Genel Testi için Stratejiler ve İpuçları

Teste hazırlık, elinizdeki süreye ve nasıl hazırlanacağınıza ilişkin kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır. En azından, GRE Testine girmeden önce, idari prosedürler, soru türleri ve yönerge, yaklaşık soru sayısı ve her bir bölüm için geçen süre dahil olmak üzere testten ne beklemeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

 

Test gününden önce

Bülteni İndirin

İdari prosedürler, kayıt ve randevu planlama, tarih, saat, test merkezi konumu, maliyet, puan raporlama prosedürleri ve özel test düzenlemelerinin kullanılabilirliğini içerir. Prosedürlere tam bir bakış içinGRE®BilgiBültenini (PDF) indirin.

Test içeriğini öğrenin

Genel Testi denemeye başlamadan önce, test edileceğiniz materyalin türü ve soru türleri de dahil olmak üzere her bir ölçümün içeriğine aşina olmanız önemlidir.

Sözlü Muhakeme ve Nicel Muhakeme sınavı stratejileri

Gerekli yanıtı anlayın

Sözlü Muhakeme ve Nicel Muhakeme önlemlerindeki sorular, aşağıdakileri içeren çeşitli biçimlere sahiptir:

  • tek bir yanıt seçeneği seçin
  • bir veya daha fazla yanıt seçeneği seçin
  • sayısal bir yanıt girin

Bir soruyu yanıtlarken hangi yanıtın gerekli olduğunu anladığınızdan emin olun.

İşaret ve inceleme özelliğini kullanın

GRE Genel Testine katılırken, yanıtlamakta zorluk çekebileceğiniz soruları atlayabilirsiniz. Test yazılımı şunları yapmanızı sağlar:

  • o bölümde çalışmak için sağlanan süre boyunca tekrar ziyaret etmek istediğiniz soruları işaretlemek için “işaretle ve incele” özelliğini kullanın
  • yanıtladığınız soruları ve inceleme için işaretlediğiniz soruları görebilmeniz için, üzerinde çalıştığınız bölümdeki tüm soruların tam bir listesini görüntüleyin
  • daha önce yanıtladığınız soruları gözden geçirin ve o bölümde çalışmak için hala zamanınız olması koşuluyla yanıtlarınızı değiştirin

İnceleme ekranının bir örneği aşağıda verilmiştir.

 

İnceleme ekranının bir örneği gösterilir

İnceleme ekranı, testteki ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Test sorularını okumanız ve cevaplamanız gereken zamanı kaybettiği için çok fazla zaman harcamayın.

Her soruyu yanıtlayın

Sözlü Muhakeme ve Nicel Muhakeme puanlarınız, doğru yanıtladığınız soru sayısına göre belirlenir. Yanlış yanıtlar için puanınızdan hiçbir şey çıkarılamaz. Sözlü Muhakeme ve Nicel Muhakeme ölçümlerindeki puanlarınızı en üst düzeye çıkarmak için her soruyu yanıtlamak en iyisidir.

Zamana dikkat edin

Dikkatsiz olmadan mümkün olduğunca hızlı çalışın. Hiçbir soru diğerlerinden daha fazla ağırlık taşımadığı için, son derece zor veya alışılmadık bulduğunuz bireysel soruları düşünmekle zaman kaybetmeyin.

Test deneyimini öğrenin

Simüle edilmiş bir test alma deneyimi yaşamak ve test yazılımı ve test tasarımına aşina olmak için POWERPREP® uygulama testlerini kullanın.

Analitik Yazma test alma stratejileri (Eylül 22, 2023'den başlayarak uygulanan Genel Testler için)

Zamana dikkat edin

Zamanınızı bütçelemek önemlidir. Analitik Yazım görevi için 30 dakikalık zaman sınırı içinde, sorun hakkında düşünmek, bir yanıt planlamak ve kompozisyonunuzu oluşturmak için yeterli zaman ayırmanız gerekecektir. Yazınızın mümkün olan en iyi örneğini oluşturmak istiyorsunuz.

Yazdıklarınızı hatalara karşı gözden geçirin

Belirgin hataları kontrol etmek için zamanlanan görevin sonunda birkaç dakika ayırın. Ara sıra yazım hatası, yazım hatası veya gramer hatası puanınızı etkilemese de, ciddi ve kalıcı hatalar yazımınızın genel etkinliğini azaltacak ve puanınızı düşürecektir.

 

Çizilme kağıdınızı kullanın

Teste başlamadan önce bir miktar çizik kağıt alacaksınız. Test sırasında daha fazlasına ihtiyacınız olursa, test yöneticisine sorun.

 

Planlanmamış molalar vermeyin

Planlanmamış bir mola verirseniz bölüm zamanlaması durmaz, bu nedenle testiniz başladıktan sonra kesintisiz olarak devam etmelisiniz.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink