ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Genel Testi

Mezun, işletme ve hukuk fakültesi için bir test

GRE® Genel Test yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

Analitik Yazım Writing Bakış

Analitik Yazma Ölçütü (Eylül 22, 2023'den başlayarak)

Eylül 22, 2023'den başlayarak uygulanan GRE Genel Testinin Analitik Yazma ölçütü, aşağıdakileri yapma yeteneğinizi değerlendirerek eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerinizi değerlendirir:

 • karmaşık fikirleri dile getirmek ve desteklemek
 • argümanları oluşturma
 • odaklanmış ve tutarlı bir tartışma sürdürme

Belirli içerik bilgilerini değerlendirmez.

Analitik Yazım ölçütü, 30 dakikalık bir “Bir Sorunu Analiz Etme” görevinden oluşur. Bu görev, bir sorun hakkında bir görüş ve nasıl yanıt verileceğine dair talimatlar sunar. Konuyu değerlendirmeniz, karmaşıklığını değerlendirmeniz ve görüşlerinizi desteklemek için nedenler ve örneklerle bir tartışma geliştirmeniz gerekir.

Essay yanıtlarınızı yazmak için ETS tarafından geliştirilmiş temel bir kelime işlemcisi kullanacaksınız. Kelime işlemci aşağıdaki işlevleri içerir: metni ekleyin, metni silin, kes ve yapıştır işlemi yapın ve önceki işlemi geri alın. Yazım denetimi ve dil bilgisi denetimi gibi araçlar kullanılamaz.

Öncesinde Analitik Yazma Ölçütü Eylül 22, 2023

Eylül 22, 2023, aşağıdakileri yapma yeteneğinizi değerlendirerek eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerinizi değerlendirir:

 • karmaşık fikirleri dile getirmek ve desteklemek
 • argümanları oluşturma ve değerlendirme
 • odaklanmış ve tutarlı bir tartışma sürdürme

Belirli içerik bilgilerini değerlendirmez.

Analitik Writing ölçütü, ayrı ayrı zamanlanmış iki analitik yazım görevinden oluşur:

 • "Bir Sorunu Analiz Et" görevi, bir sorun hakkında bir görüş ve nasıl yanıt verileceğine dair talimatlar sunar. Konuyu değerlendirmeniz, karmaşıklığını değerlendirmeniz ve görüşlerinizi desteklemek için nedenler ve örneklerle bir tartışma geliştirmeniz gerekir.
 • "Bir Argümanı Analiz Et" görevi, bir argümanı belirli talimatlara göre değerlendirmenizi gerektirir. Sunduğu pozisyona katılmak veya katılmamak yerine argümanın mantıksal sağlamlığını dikkate almanız gerekecektir.

İki adet 30 dakikalık görev birbirini tamamlar. Sorun görevi kendi argümanınızı oluşturmanızı gerektirirken, Argüman görevi başka birinin argümanını değerlendirmenizi gerektirir.

Essay yanıtlarınızı yazmak için ETS tarafından geliştirilmiş temel bir kelime işlemcisi kullanacaksınız. Kelime işlemci aşağıdaki işlevleri içerir: metni ekleyin, metni silin, kes ve yapıştır işlemi yapın ve önceki işlemi geri alın. Yazım denetimi ve dil bilgisi denetimi gibi araçlar kullanılamaz.

Analitik Yazım Writing hazırlanma

Yazarlara en çok başvuran ve güvenenler dahil herkes, ölçülen becerileri ve Writing görevlerin nasıl puanlandığını anlamak için Analitik Yazım ölçütüne hazırlanmaya zaman ayırmalıdır. Ayrıca, her görev için puanlama kılavuzlarını, örnek konu başlıklarını, puanlanan örnek makale yanıtlarını ve değerlendirici yorumlarını gözden geçirmek de yararlı olabilir.

Analitik Yazma ölçütündeki görevler, güzel sanatlardan beşeri bilimlere, sosyal ve fizik bilimlere kadar çok çeşitli konularla Writing ilgilidir, ancak belirli içerik bilgisi gerektirmez. Her görev, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli önemli özelliklere sahip olduğundan emin olmak için GRE test katılımcıları tarafından test edilmiştir:

 • GRE test katılımcıları, çalışma alanları veya özel ilgi alanları ne olursa olsun, görevi anlamış ve kolayca yanıt verebilir.
 • Görev, üniversite fakültesinin yüksek lisans okulunda başarı için önemli olduğunu düşündüğü karmaşık düşünme ve ikna edici yazma türlerini ortaya çıkardı.
 • Yanıtlar, içerik açısından ve yazarların fikirlerini geliştirme şekli açısından farklıydı.

Analitik Yazım ölçütü için yayınlanmış konu Writing

Analitik Yazım ölçütüne hazırlanmanıza yardımcı olmak içinWriting, GRE Programı test görevlerinizin seçileceği tüm görev havuzunu yayınlamıştır. Sorun ve Tartışma havuzlarını gözden geçirmeyi faydalı bulabilirsiniz:

Analitik Yazma ölçütü için test alma stratejileri (Eylül 22, 2023'den başlayan Genel Testte)

 • GRE Genel Testine girmeden önce, stratejileri, örnek konuları, değerlendirici yorumu ile örnek makale yanıtlarını ve görev için puanlama kılavuzunu gözden geçirin. Bu, değerlendiricilerin kompozisyonları ve bir kompozisyonda aradıkları unsurları nasıl değerlendirdiklerine dair daha derin bir anlayış sağlayacaktır.
 • Zamanınızı bütçelemek önemlidir. 30 dakikalık süre sınırı dahilinde, sorunu ve özel talimatları değerlendirmek, bir yanıt planlamak ve kompozisyonunuzu oluşturmak için yeterli zaman tanıyın. Deneme yanıtınızın, test koşulları altında üretebileceğiniz yazınızın mümkün olan en iyi örneği olmasını istiyorsunuz.
 • Belirgin hataları kontrol etmek için zamanlanan görevin sonunda birkaç dakika ayırın. Ara sıra yazım veya gramer hatası puanınızı etkilemeyecektir, ancak ciddi ve kalıcı hatalar yazımınızın genel etkinliğini azaltır ve puanınızı buna göre düşürür.
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink