ana içeriğe atla alt bilgiye atla
Mezun, İşletme ve Hukuk Fakültesi Yatışlarında Test Puanlarının Rolü

 

Kabul Kaynakları

İleri bir derece kazanmak, işe başlamakla başlar

Lisansüstü seçeneklerinizi keşfedin ve GRE® Genel Testinin nasıl yardımcı olabileceğini görün.

 

Mezun, İşletme ve Hukuk Fakültesi Yatışlarında Test Puanlarının Rolü

Sizin için daha fazlası var mı? Tutkulu olduğunuz bir kariyere sahip olmanız beklenenin ötesine geçmeye hazır mısınız? Mezuniyet derecesinin sizi hem profesyonel hem de kişisel olarak nereye götürebileceğini düşünmek heyecan vericidir. Burada olup bunu okuyarak, daha tatmin edici bir geleceğe giden yolda zaten büyük bir adım attınız.

Mezun, iş ve hukuk programlarının gerektirdiği test puanları, başvurunuzda ve ötesinde çok önemli bir rol oynar. Burada, bu rolü keşfedeceğiz ve mezuniyet derecesi fikrini hayata geçirmeye başlarken bazı değerli ipuçları sunacağız.

Neden bir kabul testi yaptırmam gerekiyor?

Uygulama bileşenleri

Yüksek lisans okulu başvurusunun çeşitli bileşenlerini özetleyen tablo

GRE Genel Testi bana nasıl yardımcı olabilir?

Artık test puanlarınızın kabul sürecinde nasıl kullanıldığına dair içgörülere sahip olduğunuza göre, GRE Genel Testinin size nasıl yardımcı olabileceğine bakalım.

 

Videoyu oynat düğmesi GRE Genel Testi hakkında Video Bana Nasıl Yardımcı Olabilir

GRE Genel Testi, bir dizi yüksek lisans, MBA, uzman işletme yüksek lisans, JD ve doktora programlarına uygulamak için kullanılabilecek tek mezun kabul testidir. Bu, her seçeneği kullanabilmek için yalnızca bir test yapmanız gerektiği anlamına gelir. Daha fazla bilgi için bu videoyu izleyin.

 

Ayrıca, GRE puanları 5 yıl boyunca iyidir, bu nedenle size en uygun programa karar vermek için zamanınız vardır!

Test deneyimi de daha kişiselleştirilmiştir. Diğer lisansüstü kabul testleri her soruyu sırayla yanıtlamanızı gerektirir ve ileride ne olduğunu görmenize veya geri dönmenize izin vermez, ancak GRE Genel Testi size daha fazla kontrol ve özgürlük sağlar. Her bölümde kendi test alma stratejilerinizi daha fazla uygulayabilirsiniz, çünkü:

  • yanıtlarınızı değiştirin
  • soruları işaretle
  • soruları atlayın ve onlara geri dönün
  • özgürce gezin

Her zaman testi tekrar yapma ve sadece okulların görmesini istediğiniz puanları gönderme seçeneğiniz vardır. Elinden gelenin en iyisini yapmadığını düşünüyorsan puanlarını göndermek zorunda değilsin! ScoreSelect® seçeneği denir ve size nasıl fayda sağlayacağını buradan öğrenebilirsiniz.

Test deneyimi sırasında daha rahat olmanın yanı sıra, GRE puanlarını göndermek aslında başvuru paketinizi tamamlamanıza yardımcı olan stratejik bir karar olabilir. GRE Genel Testi üç bölümde bir dizi beceriyi kapsadığından, puanlarınız deneyiminizdeki belirli boşlukları doldurmaya yardımcı olabilir. Örneğin, arka planınız çok ağırsa, sağlam Sözlü Düşünme ve Analitik Writing puanları bu yetenekleri tamamlayacaktır.

GRE Genel Testine katılmak, kendinizi geleneksel MBA, uzman işletme yüksek lisansları ve hukuk başvuru sahipleri arasında ayırt etmenin bir yolu bile olabilir.

Testin her yönü, elinizden gelenin en iyisini yapmanıza, daha fazla seçeneğe sahip olmanıza ve nihayetinde hayallerinizin derecesini ve kariyer yolunu takip etmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

GRE puanlarını göndermek, başvuru paketinizi tamamlamanıza yardımcı olabilecek stratejik bir karardır.

Testte başarılı olmak için herhangi bir ipucu var mı?

Artık GRE Genel Testinin elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olmak için yapılandırıldığını biliyorsunuz. Elinizden gelenin en iyisini nasıl yapabilirsiniz? İşte hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Alıştırma testlerini yapın

Gerçek test deneyimini simüle ettiklerinden ve testin formatı ve yanıtlayacağınız soru türleri hakkında ne kadar bilgi sahibi olursanız o kadar iyi olacağından, GRE Genel Testin üreticisi ETS'nin uygulama testlerini yapın. Bu aynı zamanda odaklanmanız gereken alanları belirlemenize ve bu alanları güçlendirmeye yardımcı olacak bir hazırlık stratejisi oluşturmanıza da yardımcı olacaktır. POWERPREP® Çevrimiçi testi ile başlayın.

Resmi GRE Mentor Kursuna Kaydolun

Bu kendi hızınızda, çevrimiçi kurs, 640 gerçek GRE test sorusu, dişlerinizi fırçalamanıza yardımcı olacak beceri geliştirme içeriği ve tam uzunlukta, zamanlı bir uygulama testi içerir. Bugün kaydolun.

Özellikleri anlayın

Yukarıda belirtildiği gibi, GRE Genel Testi en iyi testinizi yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç özelliğe sahiptir. Bu özelliklerin farkında olmak ve bunlardan tam olarak yararlanmak önemlidir, böylece kendi test alma stratejilerinizi daha fazla uygulayabilirsiniz.

Tek başına gitmeyin

Test bilgileri, tavsiyeler, teklifler ve hazırlık kaynakları için Facebook®, Instagram®, LinkedIn® ve işletme okulu için LinkedIn sayfamızda GRE Genel Testine katılın. Hatta aynı deneyimden geçen diğer lisansüstü okul adayları ile bağlantı kurmada bile rahatlık ve motivasyon bulabilirsiniz!

Bir hayaliniz varsa ve tam potansiyeliniz için cesurca ulaşma arzunuz varsa, doğru yoldasınız demektir. GRE Genel Testi, dünyanın en iyileri arasında yer alanlar da dahil olmak üzere binlerce mezun düzeyinde programda kabul edilmektedir ve puanlar 5 yıla kadar iyidir. GRE puanları ile kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olmak için MBA, uzman işletme yüksek lisans, hukuk veya diğer mezunlar arasında seçim yapabileceğinizi bilmek heyecan verici.

İçeri girmeye hazır mısınız?

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink