ana içeriğe atla alt bilgiye atla
Hata yapmayın

 

Kabul Kaynakları

İleri bir derece kazanmak, işe başlamakla başlar

Lisansüstü seçeneklerinizi keşfedin ve GRE® Genel Testinin nasıl yardımcı olabileceğini görün.

 

GRE Genel Testi için İçeriden Bilgi Alan Kişinin Rehberi

GRE Testi için hazırlanıyor musunuz? Test, elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olabilecek birçok akıllı özelliğe sahiptir, ancak yine de üzerinize düşeni yapmanız gerekecektir. Ne kadar hazırlıklı olursanız, test gününde kendinizi o kadar güvende hissedeceksiniz. İpuçları ve stratejilerle teste genel bakış, başlamak için iyi bir yerdir.
 

GRE Neler Var?

GRE Genel Testi, yüksek lisans, MBA, özel işletme yüksek lisans ve doktora programlarında başarılı olmak için ihtiyacınız olan becerileri değerlendirir. Aşağıdaki bölümleri içerir:

Analitik Writing

Teste, eleştirel düşüncenizi ne kadar iyi uygulayabileceğinizi ve karmaşık fikirlerinizi ne kadar iyi ifade edebileceğinizi ölçen iki görev içeren yazma bölümüyle başlayacaksınız. Analitik Yazma görevleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sözlü Muhakeme

Yazma görevlerinden sonra rastgele sırayla, ne okuduğunuzu ne kadar iyi anlayabileceğinizi ve akıl yürütme becerilerinizi ne kadar iyi uygulayabileceğinizi ölçen iki adet 30 dakikalık bölüme sahip olacaksınız. Sözlü Muhakeme görevleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Nicel Muhakeme

Ayrıca, nicel bilgileri ne kadar iyi yorumlayıp analiz edebileceğinizi ve matematik sorunlarını ne kadar iyi çözebileceğinizi ölçen bu iki 35 dakikalık bölüme de sahip olacaksınız. Kantitatif Muhakeme görevleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Puanlanmamış bölüm

Test, ek bir puansız Sözlü veya Kantitatif bölüm içerecektir. Hangi bölümlerin puansız olduğunu bilmeyeceksiniz, bu nedenle tüm bölümleri ciddiye aldığınızdan emin olun.

 

Teste hazırlanmanın en iyi yolu nedir?

Uygulama, GRE Genel Testinde başarının anahtarıdır. Sadece karşılaşacağınız içerik türleri için değil, aynı zamanda sınav deneyimi için de hazır olmak isteyeceksiniz. Her ikisini de öğrenmenin en iyi yolu, testin üreticisinden doğrudan materyallerle hazırlanmaktır.

İşte başlamanıza yardımcı olacak en popüler kaynaklardan bazıları:

 • Resmi GRE Mentoru Kursu
  Bu kendi hızınızda, çevrimiçi kurs, 640 gerçek GRE test sorusu, dişlerinizi fırçalamanıza yardımcı olacak beceri geliştirme içeriği ve tam uzunlukta, zamanlı bir uygulama testi içerir. Kişiselleştirilmiş hedefler belirleyin, kendi hızınızda ilerleyin ve test gününde kendinize güvenmeniz için anında performans geri bildirimi alın.Bugün kaydolun.
 • POWERPREP® Çevrimiçi
  Bu çevrimiçi uygulama testleri seti, her bir bölüme genel bir bakışı içerir. En önemlisi, format gerçek test gibi görünür ve çalışır — zamanlama hakkında iyi bir fikir edinmek için “işaretle” ve “incele” özellikleri ve ekran hesaplayıcısı ile pratik yapın. Gerçek geçmiş testlerde ortaya çıkan sorularla, test gününden önce alacağınız kadar gerçek olana yakındır. Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonlar vardır ve her ikisi de Sözlü ve Nicel skorlar sağlar. Ücretli versiyonlar da Analitik Yazma skorları sağlar. POWERPREP uygulama testlerini isteyin.
 • GRE® Genel Testi Resmi Kılavuzu
  Doğrudan testin üreticisinden gelen bu kitap, testte neler bekleneceği, testin nasıl puanlandığı, cevapları ve açıklamaları olan sorular ve pratik için otantik geçmiş test soruları gibi bilgiler ile doludur. Kılavuzu edinin.
 • Matematik İncelemesi
  Cebir, aritmetik, geometri, veri analizi — tüm bu konuları okulda öğrendiniz, ancak biraz zaman geçtiyse, bu kapsamlı inceleme becerilerinizi tazelemenize yardımcı olacaktır. Matematik İncelemesini (PDF) edinin.

 

Öğrenciler nerede ek destek bulabilir?

GRE sosyal toplulukları, eğitimlerini ilerletmek isteyen sizin gibi tavsiyeler, stratejiler ve diğer insanlarla doludur. Bizimle Facebook, Instagram, LinkedIn (genel), LinkedIn (b-okulu meraklıları için özel sayfa), Weibo,WeChat (Çin) ve Naver (Kore) üzerinden bağlantı kurun

 

Test puanları sadece bir faktördür

Sınavda iyi performans göstermek için baskı hissediyor olsanız da, mezun programlarının kabul kararlarını verirken birçok faktörü dikkate aldığını unutmamak iyidir. Rekabetçi bir lisansüstü okul başvurusunun nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla tavsiye için, kaynağımız olan Mezunlar Okuluna Başvuru Hakkında 20 Soru Cevaplandı bölümüne bakın. Size en iyi dileklerimizle!

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink