ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Testleri

Başvuru sahibinin güçlü yönlerine ilişkin görüşünüzü tamamlama

GRE® testlerinin kurumunuza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

Puanlar

Puan raporlama

Üç puan,GRE raporlanır:

Bölüm       Puan Ölçeği
Sözlü Muhakeme 1 puanlık artışlarla 130–170
Nicel Muhakeme 1 puanlık artışlarla 130–170
Analitik Writing 0–6, yarım noktalı artışlarla


Test katılımcısının hiç soru yanıtlamadığı herhangi bir bölüm Puan Yok (NS) olarak rapor edilir.

ScoreSelect® seçeneğiyle, GRE testini tekrar yapan test katılımcıları, son 5 yılın GRE puanlarını belirlenen kurumlara göndermeye karar verebilir. Kurumlar, test katılımcılarının kendilerine göndermeyi seçtiği puanları gösteren puan raporları alır. Diğer GRE testlerinin yapılıp yapılmadığını belirten özel bir not yoktur.
 

Puan alma

Skorlar, test tarihinden yaklaşık 10-15 gün sonra mevcuttur ve bireyin test tarihinden sonraki 5 yıl boyunca raporlanabilir.

Kurumsal skor kullanıcılarının skor almalarının en hızlı yolu, hızlı ve kullanışlı skor raporu görüntüleme/yazdırma özellikleri sağlayan güvenli bir web tabanlı sistem olan ETS® Veri Yöneticisidir. Haftada iki kez güncellenir ve skorlar geçerli olduğu sürece sistemde kullanılabilir. GRE kullanıcılarıWriting, test katılımcılarının, başvuru sahibinin yazılarının orijinal örnekleri olan Analitik Yazma yanıtlarını ETS Yöneticisinde görebilir.
 

Programım artık kağıt puan raporları almak istemiyor. Kağıt puan raporlamayı nasıl sonlandırırım?

ETS'nin kurumunuza kağıt rapor göndermeyi durdurmasını isterseniz, lütfen okulunuzun belirlenmiş merkezi GRE puanı alıcısına veya Mezunlar Okulu Dekanına codecontrol@ets.org adresinden ETS Kod Kontrolü ile iletişime geçmesini sağlayın.


Testin bölümlerinin nasıl puanlandığı

GRE Genel Test ölçümlerinin nasıl puanlandığına dair ayrıntılı bir bakış için GRE® Puan Kullanımı Kılavuzunu (PDF) indirin. Ayrıca Analitik Yazım puanlama Writing ve puan düzeyi açıklamalarına da erişebilirsiniz.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink