ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Konu Testleri

Diğer başvuru sahiplerinin arasından sıyrılma

GRE® Konu Testi yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

GRE Gönüllü Testleri için Stratejiler ve İpuçları

Teste hazırlık, elinizdeki süreye ve nasıl hazırlanacağınıza ilişkin kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır. En azından, GRE Gönüllü Testine girmeden önce, idari prosedürler, soru türleri ve yönerge, yaklaşık soru sayısı ve her bölüm için geçen süre dahil olmak üzere testten ne bekleneceğini bilmeniz gerekir.

Test gününden önce

Bülteni İndirin

İdari prosedürler, kayıt ve randevu planlama, tarih, saat, test merkezi konumu, maliyet, puan raporlama prosedürleri ve özel test düzenlemelerinin kullanılabilirliğini içerir. Prosedürlere tam bir bakış içinGRE®BilgiBültenini (PDF) indirin.

Testi tanıyın

Test içeriğini ve soru türlerini öğrenmek için Gönüllü Testi alıştırma kitabını indirin. Alıştırma testini yaparken talimatlara özellikle dikkat edin. Talimatları tamamen anlarsanız, test sırasında sorulara odaklanmak için daha fazla zamanınız olacaktır.

Konuyu bildiğinizden emin olun

GRE Test soruları, uzun bir süre boyunca edinilen beceri ve bilgileri ölçmek için tasarlanmıştır. Teste girmeden birkaç hafta veya ay önce hazırlık yaparak puanlarınızı bir dereceye kadar artırsanız da, son dakika sıkıştırmasının daha fazla yardımcı olması pek olası değildir. Alıştırma kitabını indirmenin yanı sıra, üniversite kurslarınızın genel bir incelemesi muhtemelen sınav için en iyi hazırlıktır. Ancak, test çok çeşitli konuları kapsar ve hiç kimsenin her soruyu bilmesi beklenmez.

Test alma stratejileri

İşaret ve inceleme özelliğini kullanın

GRE Gönüllü Testine girerken, yanıtlamakta zorlanabileceğiniz soruları atlayabilirsiniz. Test yazılımı şunları yapmanızı sağlar:

  • test sırasında tekrar ziyaret etmek istediğiniz soruları işaretlemek için "işaretle ve incele" özelliğini kullanın
  • testteki tüm soruların tam bir listesini görüntüleyin, böylece yanıtladığınız soruları ve inceleme için işaretlediğiniz soruları görebilirsiniz
  • testte hala zamanınız olması koşuluyla, daha önce yanıtladığınız soruları gözden geçirin ve yanıtlarınızı değiştirin

İnceleme ekranının bir örneği aşağıda verilmiştir.

 

İnceleme ekranının bir örneği gösterilir

 

İnceleme ekranı, testteki ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Test sorularını okumanız ve cevaplamanız gereken zamanı kaybettiği için çok fazla zaman harcamayın.

Her soruyu yanıtlayın

Puanlarınız, doğru yanıtladığınız soru sayısına göre belirlenir. Yanlış cevaplar için puanlarınızdan hiçbir şey çıkarılmaz. Puanlarınızı en üst düzeye çıkarmak için en iyisi her soruyu yanıtlamaktır.

Zamana dikkat edin

Toplam test süresi GRE Matematik Testi için 2 saat 50 dakikadır ve GRE Fizik Testi ve GRE Psikoloji Testi için 2 saattir. Test talimatlarını dikkatlice okuyun ve dikkatsiz olmadan mümkün olduğunca hızlı çalışın. Hiçbir soru diğerlerinden daha fazla ağırlık taşımadığı için, son derece zor veya alışılmadık bulduğunuz bireysel soruları düşünmekle zaman kaybetmeyin.

Not alma materyallerinizi kullanın

Bir test merkezinde test yapıyorsanız, teste başlamadan önce bir miktar çizik kağıt alacaksınız. Test sırasında daha fazlasına ihtiyacınız olursa, test yöneticisine sorun.

Evde test yapıyorsanız, güvenlik amacıyla normal kağıda not alamazsınız. Aşağıdakilerden birini kullanabilirsiniz:

  • Silinebilir işaretleyicili bir küçük masaüstü beyaz tahta
  • Silinebilir bir işaret kalemi ile şeffaf bir yaprak koruyucunun içinde bir yaprak kağıt. Kalemlere ve kalemlere izin verilmez.

Testin sonunda, gözetmene tüm notların silindiğini göstermeniz gerekecektir.

Planlanmamış molalar vermeyin

GRE Gönüllü Testi uygulamasında herhangi bir kesinti yoktur. Bir test merkezinde planlanmamış bir mola verirseniz zamanlama durmaz, bu nedenle testiniz başladıktan sonra kesintisiz olarak devam etmelisiniz. Evde test sırasında planlanmamış molalara izin verilmez.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink