ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Konu Testleri

Diğer başvuru sahiplerinin arasından sıyrılma

GRE® Konu Testi yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

GRE KonuTesti için Hazırlanın

Sınav gününde kendinize daha fazla güvenmenize yardımcı olmak için her GRE KonuTesti için ücretsiz, resmi alıştırma kitapları sunuyoruz. Her KonuTesti alıştırma kitabı, tam uzunlukta bir test ve cevap anahtarı, test alma stratejileri ve testin nasıl puanlandığını anlamanıza yardımcı olacak bilgiler içerir.

Kimya Uygulama Kitabı


 

Matematik Uygulama Kitabı


 

Fizik Uygulama Kitabı


 

Psikoloji Uygulama Kitabı


 

Stratejiler ve İpuçları

Test gününden önce teste aşina olun

Talimatlara özellikle dikkat ederek, testte kullanılan soru türlerini öğrenmek için KonuTesti alıştırma kitabını kullanın. Talimatları tamamen anlarsanız, test sırasında sorulara odaklanmak için daha fazla zamanınız olacaktır.

 

Konuyu bildiğinizden emin olun

GRE Test soruları, uzun bir süre boyunca edinilen beceri ve bilgileri ölçmek için tasarlanmıştır. Teste girmeden birkaç hafta veya ay önce hazırlık yaparak puanlarınızı bir dereceye kadar artırsanız da, son dakika sıkıştırmasının daha fazla yardımcı olması pek olası değildir. Alıştırma kitabını indirmenin yanı sıra, üniversite kurslarınızın genel bir incelemesi muhtemelen sınav için en iyi hazırlıktır. Ancak, test çok çeşitli konuları kapsar ve hiç kimsenin her soruyu bilmesi beklenmez.
 

Test günü ipuçları

Testi yaptığınızda, yanıtlarınızı ayrı, makine tarafından puanlanabilir bir yanıt kağıdına işaretleyeceksiniz. Toplam test süresi 2 saat 50 dakikadır; ayrı ayrı zamanlanmış bölüm yoktur. Burada, göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı genel test alma stratejileri verilmiştir.

  • Test talimatlarını dikkatlice okuyun ve dikkatsiz olmadan mümkün olduğunca hızlı çalışın. Her soru için mevcut seçeneklerden en iyi yanıtı seçin.
  • Tüm sorular eşit değerdedir; son derece zor veya alışılmadık bulduğunuz bireysel soruları düşünmek için zaman harcamayın.
  • Bir yanıtı değiştirmeye karar verirseniz, tamamen sildiğinizden ve istediğiniz yanıta karşılık gelen ovali doldurduğunuzdan emin olun.
  • Soruları atlamayın. Puanınız, doğru yanıtladığınız soru sayısına göre belirlenir. Bir soruyu yanlış yanıtlarsanız hiçbir şey puandan çıkarılamaz. Bu nedenle, puanınızı en üst düzeye çıkarmak için hiç yanıt vermemektense bir yanıtta tahminde bulunmanız daha iyidir.
  • Test oturumunuzun sonuna kadar beklemek yerine yanıtlarınızı yanıt kağıdınıza kaydedin. Sadece cevap kağıdındaki cevaplar puanınıza dahil edilecektir. Test kitabınıza kaydedilen yanıtlar sayılmayacaktır.

Engellilik veya sağlıkla ilgili bir ihtiyacınız varsa ve alternatif bir formatta test hazırlık materyaline ihtiyacınız varsa ETS Disability Services.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink