GRE® Programına Genel Bakış
 

 

Metin

Video süresi: 16:46

SUNUCU: GRE® programına genel bakışa hoş geldiniz. Benim adım Anne Marie Stephenson. Program direktörlerinden biri olarak, dünya genelinde mezun ve profesyonel okullardan gelen hasta kabul personeli ile çok yakın çalışıyorum. Bu nedenle, potansiyel bir mezun öğrencisi olarak size yardımcı olacak bilgileri sizinle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyorum.

Bu modülde, GRE testini öğrenmenizi sağlayacak bilgileri paylaşacağız ve ayrıca GRE hizmetleri ve test katılımcısı yolculuğunuzu desteklemeye yardımcı olacak kaynaklar hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Yine bu genel bir bakıştır ve belirli test hazırlığı bilgilerini daha derinlemesine inceleyen ek bağlantılar ve modüller sağladık.

Şimdi başlayalım. Burada sizinle GRE testleri ve kabul sürecinde oynadıkları kritik rol hakkında bilgi paylaşacağım.

GRE puanlarının neden önemli olduğunu sorabilirsiniz. GRE puanları, farklı geçmişlere sahip başvuru sahiplerini adil bir şekilde değerlendirmek için kullanılabilecek ortak ve objektif bir önlem sağlayarak değerlendirme sürecinde önemli bir rol oynar. Bu nedenlerden dolayı GRE puanları, lisans kayıtlarını ve yüksek lisans seviyesinde çalışma için diğer nitelikleri tamamlamaya yardımcı olmak için mezun kabulleri ve burs panelleri veya komiteleri tarafından kullanılır.

Ve işte başka bir soru daha, neden GRE'yi almalıyım? Bu testler, mezun düzeyinde çalışmaya hazır olduğunuzu gösterir ve akademik başarı için gerekli görülen becerileri ölçtükleri için öğretim üyeleri ve diğerlerinin ek rehberlik sağlamaları için fırsatlar yaratır. Basitçe söylemek gerekirse, bir başvurunun notlar ve tavsiye mektupları gibi diğer unsurlarıyla birlikte, bir başvuru sahibinin bir programa getirdiği değerin daha net bir resmini çizmeye yardımcı olurlar.

Ayrıca buraya GRE testlerinin onlarca yıllık araştırmalarla desteklendiğini ve titiz bir değerlendirme sürecine bağlı kaldığını eklemek istiyorum. Bu nedenlerden dolayı, bu testler yüksek lisans ve meslek okullarında akademik hazırlığın geçerli tahmincileri olmaya devam etmektedir. Burada listelendiği gibi, bu puanların yüksek lisans, işletme ve hukuk okulu kabul sürecinde geçerliliğini ve kullanışlılığını doğrulayan bir dizi bağımsız ve ETS tarafından yürütülen çalışma vardır.

GRE test programı iki tür standartlaştırılmış testten oluşur: Sözlü muhakeme, nicel muhakeme, eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerinizi ölçen GRE® Genel Testi. Ayrıca, listelenen dört disiplindeki başarıyı ölçen GRE® Konu Testlerini de sunuyoruz: kimya, matematik, fizik ve psikoloji. Bu testler belirli programlar tarafından gerekli kılınır veya önerilir ve bu alanlarda eğitim almış veya kapsamlı bir geçmişe sahip öğrencilere yöneliktir. Hangi testin gerekli olduğunu öğrenmek için başvuracağınız programların kabul gerekliliklerini gözden geçirmeniz gerekecektir.

Her iki test de dünya çapında sunulmaktadır. GRE Genel Testi, dünya genelinde yıl boyunca bilgisayarda sunulmaktadır. Ayrıca evinizin rahatlığından da alabilirsiniz. Test gününde elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için kendinizi en rahat hissettiğiniz bir yer seçin.

Testin uzunluğu üç saat 45 dakikadır. Test ücreti 205 ABD dolarıdır ve bu ücret Amerika Birleşik Devletleri'nde ve dünyanın birçok bölgesinde geçerlidir. GRE Genel Test ücretinin bazı ülkelerde farklılık gösterdiğine dikkat etmek önemlidir. Bu nedenle lütfen web sitemizdeki ayrıntıları gözden geçirin. Öte yandan, Eylül, Ekim ve Nisan aylarında yılda üç defaya kadar 150 ABD doları karşılığında sunulan kağıt testleri olan GRE KonuTestleri de bulunmaktadır. Ve bu testler iki saat 50 dakika sürmektedir.

Şimdi, çoğu ek ücret ödemeden sunulan, test katılımcısı olarak kullanabileceğiniz GRE hizmetleri hakkında konuşmak için vites değiştirelim.

İşte şu anda sunduğumuz hizmetlerin bir listesi. Engelli veya sağlıkla ilgili ihtiyaçları olan test katılımcıları için konaklama sunuyoruz. GRE ücret indirim programları bulunmaktadır. Ve sonraki birkaç slaytta bu iki hizmet hakkında daha ayrıntılı olarak konuşmak için biraz zaman ayıracağım.

Burada paylaşmak için heyecan verici olan şey, dünyanın dört bir yanından mezun, işletme ve hukuk fakültesi işe alımcılarının, hizmete dahil olan yeni mezun öğrencileri bulmalarına yardımcı olan ücretsiz GRE® Arama Hizmeti sunmamızdır. Ve bu hizmetleri derinlemesine incelemek ve keşfetmek için daha fazla zamanınız olduğu için, çevrimiçi olarak veya geri bildirim veya e-kitap olarak kullanılabilen bir dizi resmi GRE test hazırlık kaynağı sunduğumuzu göreceksiniz. Ve bu test hazırlama materyallerinin erişilebilir formatlarda da mevcut olduğunu unutmayın. Ve son olarak, test katılımcılarının bilgisayarlı GRE Genel Testindeki test performanslarını daha iyi anlamalarına yardımcı olan ücretsiz bir GRE® Tanı Hizmeti sunuyoruz.

Şimdi, GRE Genel Testi ve KonuTestine giren belirli gereksinimleri karşılayan test katılımcıları için sağladığımız konaklamalarla ilgili daha fazla ayrıntıyı paylaşayım. Teste katılanlara yardımcı olmak için uzun test süresi ve ekstra molalar sağlıyoruz. Ve özel gereksinimlere dayalı olarak, yardım bir insan okuyucu veya bir yazman aracılığıyla sağlanabilir. Braille ve büyük baskı test kitabı ve cevap kağıdı dahil olmak üzere alternatif test formatları vardır. Ses kaydı da var. Ve GRE Genel Testi ile, dokunsal veya büyük baskı rakamı ekleri ile kaydedilmiş ses sağlayabiliriz.

Burada, bilgisayarlı GRE Genel Testine katılanlar tarafından en yaygın olarak kullanılan konaklama yerlerini ekleyelim. Ayrıca, ekran büyütmeye ve seçilebilir ön plan ve arka plan renklerine izin veren dahili özelliklerin yanı sıra yenilenebilir Braille cihazlı veya cihazsız Trackball ve JAWS® ekran okuyucu gibi yardımcı klavyelerin ve diğer cihazların kullanımını da içerir.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli olan, GRE Genel Testleri ve KonuTestleri için test konaklamaları talep etme sürecidir. Bu talepler, testinize kaydolmadan önce oluşturulan ETS hesabınız aracılığıyla gönderilmelidir. Testinizin planlanabilmesi için konaklamalarınızın onaylanması gerekir ve ne kadar erken olursa o kadar iyidir. Belge inceleme süreci yaklaşık altı hafta sürse de, özellikle alternatif bir test formu talep ediyorsanız, talebinizi en kısa sürede girmeniz önerilir. Ve gözden geçirme sürecini başlatmak için taleplerinizin ve tamamlanmış evraklarınızın alınması gerektiğini unutmayın. Bu kesinlikle ilgili bir bilgidir. Bu nedenle lütfen www.ets.org/gre/disabilities adresindeki web sitemizde verilen bilgileri gözden geçirin.

Daha önce ücret indirimi programları sunduğumuzu paylaşmıştım. Ve bunun amacı, test ücretinin mali ihtiyacı olanlar için bir engel olmamasını sağlamaktır. Bu programın faydaları arasında GRE Genel Testi ve KonuTestinin fiyatında %50'lik bir indirim bulunmaktadır. Ayrıca, hak kazanan test katılımcıları aşağıdaki fiyatlı test materyallerini de ücretsiz olarak alır. Ayrıca,POWERPREP PLUS® çevrimiçi uygulama testi 1 ve uygulama testi 2'nin yanı sıra ScoreItNow!™ Çevrimiçi Writing uygulama hizmetini de içerirler. Ve harika olan, testi tekrar yapmaya veya tekrar test etmeye karar verirseniz başka bir GRE ücret indirim kuponu almak için başvurabileceğinizdir.

GRE® Ücret Azaltma Programı için uygunluk gereklilikleri. Amerika Birleşik Devletleri, Porto Riko, Guam veya ABD Virgin Adaları'nda test yapmayı planlayan kıdemli veya kayıtlı olmayan bir üniversite mezunu olan bir ABD vatandaşı veya yerleşik yabancı olmanız gerekir. Bir üniversitenin kıdemli üniversiteye hak kazanmak için burada dikkat edilmesi gerekenler, bu bölgelerdeki bir lisans üniversitesi aracılığıyla finansal yardım alıyor olmalı ve ya FAFSA® öğrenci yardım raporuna ya da kıdemli yılları için 2.500 dolardan fazla olmayan bir ebeveyn katkısı gösteren SAR'a bağımlı olmalıdır. Kendi kendinize rapor veriyorsanız, SAR'ınız 3.000 dolardan fazla olmayan katkılar göstermelidir. Kayıtlı olmayan üniversite mezunları finansal yardım için başvurmuş olmalı ve 3.000 dolardan fazla olmayan katkıların yanı sıra kendi kendine raporlama durumunu gösteren bir SAR'a sahip olmalıdır.

www.ets.org/gre/bullentinandforms adresindeki web sitemizdeki talep formunu doldurarak ihtiyaca dayalı bir GRE ücret indirim kuponuna başvurabilirsiniz. Form, FAFSA Öğrenci Yardım Raporunuzun bir kopyası ile birlikte ETS'ye postalanacaktır. Lütfen bu slaytta ve web sitemizde verilen bilgileri not edin. Örneğin, yabancı bir ülkede ikamet ediyorsanız, yeşil kartınızın bir kopyasının posta yoluyla gönderilmesi gerekecektir. Ayrıca lütfen belirli ödeme türleri için talimatları inceleyin ve işleme ve posta teslimatı için üç haftaya kadar bekleyin.

GRE Ücret Azaltma Programı, işsizlik durumlarını doğrulayabilen ve ABD, Porto Riko, Guam veya ABD Virgin Adaları'nda GRE testini yapmayı planlayan test katılımcıları için de mevcuttur. Hak kazanmak için şu anda işsiz olan veya son altı ay içinde işsiz kalmış olan 18 yaş veya üzeri ABD vatandaşı veya yerleşik yabancı olmanız gerekir. İşsizliğinizin kanıtı gereklidir, bu nedenle lütfen www.ets.org/gre/grefeereduction adresindeki web sitemizde bu ve diğer ayrıntıları dikkatlice inceleyin.

Buna ek olarak, mali ihtiyacı olan öğrencileri, birinci nesil üniversite öğrencilerini ve yeterince temsil edilmeyen gruplardan öğrencileri destekleyen ulusal programlara her yıl GRE ücret indirim kuponları sağlıyoruz. Programların tüm listesine buradan ve web sitemizden ulaşabilirsiniz. Ve bu programlardan herhangi birine katıldıysanız, bir GRE ücret indirim kuponu talep etmek için program koordinatörlerine ulaşmak iyi bir fikir olacaktır.

GRE Arama Hizmeti hakkında daha fazla bilgi paylaşmama izin verin. Bunun gerçekten ücretsiz bir hizmet olduğunu belirtmek için dikkat edilmesi gereken ilk şey. ETS hesabınızı oluşturduktan sonra, sizi diğer organizasyonların yanı sıra mezun, iş ve hukuk fakültesi programlarına bağlamak için tasarlanmış bu ücretsiz hizmete katılma fırsatına sahip olacaksınız. Ayrıca, kabul gereklilikleri, finansal yardım fırsatları, burslar ve burslar ile diğer yüksek lisans eğitim bilgileri ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacaklardır. Kurumlar sizinle paylaştıkları bilgileri özelleştirmek için benzersiz profilinizi kullanacaktır. Bu ücretsiz hizmet hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve hatta www.ets.org/gre/stusearch adresindeki web sitemizde bugün katılmayı seçebilirsiniz.

Mevcut resmi GRE test hazırlık materyallerine daha yakından bakalım. GRE web sitesinde sözlü, nicel ve analitik yazım bölümlerini içeren her bir Genel Test ölçütüne genel bakış sağlıyoruz. Her bir ölçütteki soru türleri hakkında ayrıntılı bilgi, açıklamalar ve çok daha fazlasını içeren örnek sorular sunuyoruz.

ETS hesabınızda POWERPREP® Test Önizleme Aracı, testteki soru türlerinin yanı sıra ekran hesaplayıcı ve analitik yazım bölümü için kullanılan kelime işleme yazılımı hakkında bilgi edinmenizi sağlamak için tasarlanmıştır.

POWERPREP® Çevrimiçi Uygulama Testleri, gerçek testi simüle eden iki ücretsiz uygulama testini içerir ve test gününde karşılaşacağınız aynı test alıcısı dostu tasarım özelliklerini içerir.

GRE® Matematik İncelemesi, uygulama sorunlarının yanı sıra Khan Academy ® aracılığıyla ek yardım için yanıtlar ve bağlantılar içeren 100 sayfalıkbir matematik tazeleme programıdır.

GRE® Matematik Konvansiyonu, GRE Genel Testindeki bilgileri yorumlamak için matematiksel notasyonlar, semboller, terminoloji ve kılavuzlar içerir. Bu materyalleri istediğiniz zaman web sitemizden serbestçe keşfedebilirsiniz.

GRE KonuTestlerinin her biri için, tam uzunlukta test, cevap anahtarı, test alma stratejileri ve testin nasıl puanlandığını anlamanıza yardımcı olacak bilgileri içeren bir Konuen iyi uygulama kitabı mevcuttur.

İlave uygulama isterseniz, GRE analitik yazım ölçütüne hazırlanmanıza yardımcı olan üç POWERPREP PLUS Çevrimiçi uygulama testi, birkaç geri kağıt kitabı ve e-kitap ve ScoreItNow! çevrimiçi yazım uygulamamız bulunmaktadır. Bu test hazırlığı kaynakları hakkında daha fazla bilgi için www.ets.org/gre/prepare adresini ziyaret edin.

Daha önce de paylaştığım gibi, ücretsiz bir GRE Tanı Hizmeti sunuyoruz. Bu nedenle, bilgisayarlı GRE Genel Testini tamamladıysanız ve test performansınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ETS hesabınız üzerinden hizmete erişebilirsiniz. GRE Tanı Hizmeti, testin sözlü muhakeme ve niceliksel muhakeme bölümlerine ilişkin performansınızı anlamanıza yardımcı olmak için ücretsiz olarak mevcuttur. Bu hizmet, doğru ve yanlış yanıtladığınız soru türleri hakkında ek bilgi sağlar. Bu, beceri alanının yanı sıra zorluk seviyesini ve her bir soruda harcanan zamanı gösterir ve GRE Genel Testine tekrar girmeye hazırlanıyorsanız faydalı da olabilir. Bilgisayarlı GRE Genel Testinizi aldıktan yaklaşık 15 gün sonra hizmete erişebileceğinizi ve test uygulamanızı takip eden altı ay boyunca mevcut olacağını lütfen unutmayın.

Bu son bölümde, bu modülde sizinle paylaştığım bilgileri desteklemek için mevcut kaynakları kısaca inceleyeceğiz.

İşte size yardımcı olacak faydalı kaynakların bir listesi. Test kaydı, test hazırlığı, test günü ve elbette puanlarınızı almak için ihtiyacınız olacak tüm ayrıntıları GRE® Bilgi Bültenini sunuyoruz. Engelli veya Sağlıkla İlgili İhtiyaçları Olan Test Takerleri için GRE® Bülten Eki, GRE test kolaylıkları ile ilgili sizinle paylaştığım bilgilerin derinlemesine incelenmesini sağlıyor.

Ayrıca, GRE puanlarını almak için onaylanmış kurumların ve burs sponsorlarının bir listesini de sağlıyoruz. Ayrıca web sitemizde, başvurular için GRE puanlarını kabul eden işletme okullarının ve hukuk okullarının listelerini de sunuyoruz.

Ve Skorların Kullanımı Kılavuzu, GRE puanlarınızın yorumlanması hakkında bilgi vermede yardımcı olabilir.

Ayrıca, www.ets.org/gre adresindeki resmi GRE web sitesinde bulunan bilgi, araç ve hizmetlere daha ayrıntılı olarak bakabilirsiniz.

Son olarak, Facebook®, Instagram®, LinkedIn®, YouTube®, Sina Weibo®, WeChat® ve Zhihu®'deki GRE Genel Test sayfalarında diğer test katılımcılarının neler dediklerini duymak yararlı olabilir.

Sizinle birçok bilgi paylaştım ve şimdi sınava giren yolcu yolculuğunuza başlama zamanı. Yüksek lisans eğitim çabalarınızda size en iyi dileklerimizi sunarız.