GRE® Genel Testine Genel Bakış
 

 

Metin

Video süresi: 37:04

MATTHEW BASHI-KADLUBOWSKI: Merhaba. Benim adım Matthew Bashi-Kadlubowski ve ETS'de GRE programıyla çalışıyorum. GRE® Genel Testine Genel Bakış adlı bu oturuma hoş geldiniz.

Bugünkü sunumun amacı, sizi GRE Genel Testi'nde elinizden gelenin en iyisini yapma yoluna koymaktır. Bitirdiğimizde, neyi ölçtüğü, nasıl yapılandırıldığı, kayıt için ipuçları ve test gününde neler beklemeniz gerektiği, genel ipuçları ve stratejiler, puanlarınızı nasıl alacağınız ve bunları seçtiğiniz okullara nasıl göndereceğiniz dahil olmak üzere test hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Ayrıca ücretsiz GRE test hazırlama materyalleri ve daha fazlasını kullanarak teste nasıl hazırlanacağınızı da öğreneceksiniz. GRE program ekibi test gününde başarılı olmanızı istiyor, bu nedenle bunu yapmanıza yardımcı olacak bazı harika haberlerle başlayalım.

Şimdi GRE Genel Testine daha yakından bakalım.

GRE Genel Testi, dünya genelinde mezun ve işletme okulları için kabul edilmektedir. Ayrıca, giderek artan sayıda hukuk fakültesi sayesinde geleceğiniz için daha fazla fırsata sahip olursunuz. İster bir yüksek lisans, ister iş, MBA, JD veya doktora diploması almak isteyin, GRE başarıya giden yolda ilk adımdır.

Ama belki ne yapmak istediğinden pek emin değilsin ya da hâlâ seçeneklerini düşünüyorsundur ve sorun değil. GRE puanları beş yıl boyunca geçerlidir, bu nedenle testi şimdi yapabilirsiniz ve puanlarınız başvuru yapmaya hazır olduğunuzda hazır olacaktır.

Bilmiyorsanız, dünya çapında 1.300'den fazla işletme okulu, en iyi işletme okulları da dahil olmak üzere MBA programları için GRE puanlarına güveniyor ve bunları kabul ediyor. Çoğu okulun Harvard Business School'un GRE puanlarını diğer işletme okulu kabul testleriyle eşit olarak tartma konusundaki liderliğini takip ettiğini bilmek çok önemlidir. Web sitelerinde, başvuru için minimum GMAT veya GRE puanı olmadığını ve her iki teste de karşı bir yanlılıklarının olmadığını belirtiyorlar.

Hukuk okulunu mu düşünüyorsunuz? Birçok hukuk okulu GRE Genel Test puanlarını kabul etmekte veya almayı düşünmektedir. Bu, başka bir kabul testine girmenize zaman ve para kazandırır. JD kabulü için GRE puanlarını kabul eden okulların tam listesini görüntülemek için lütfen GRE web sitesini ziyaret edin.

Dünyanın çoğu bölgesinde, GRE Genel Testi sürekli olarak uygulanır. Test, dünya genelinde 160'tan fazla ülkede 1.000'den fazla test merkezinde sunulmaktadır. Test, tam ekran monitör, fare ve klavyeye sahip bir masaüstü bilgisayarda uygulanır. Test merkezi konumlarını ve koltuk müsaitliğini ets.org/gre/testcenters. adresinde görebilirsiniz

Ayrıca evinizin güvenliğinden GRE Genel Testini almayı da seçebilirsiniz. Testin normalde hesap adresinizin bulunduğu ülkeye bağlı olarak İran hariç olmak üzere her yerde kullanılabildiği her yerde sunulmaktadır. Kasım 2021'de Çin Anakarasında evde test sunmaya başladık.

İçerik, format ve ekran deneyimi test merkezi deneyimi ile aynıdır, bu nedenle teste hazırlanma şeklinizi değiştirmeniz gerekmez. Test ücreti, ödeme seçenekleri, puan ölçekleri ve puan raporlama seçenekleri de aynıdır.

Mevcut konaklama seçenekleri arasında uzatılmış süre, ekstra molalar, ekran büyütme, seçilebilir renkler ve daha fazlası yer alır.

Evde yaptığınız test, ProctorU aracılığıyla insan gözetmenleri ve yapay zeka teknolojisi kullanılarak çevrimiçi olarak izlenir ve kaydedilir.

Bu slayt, evde GRE Genel Testini yapmak için ihtiyacınız olan sistem gereksinimlerini gösterir. Gereklilikler arasında bilgisayar gereksinimleri, mikrofon ve hoparlör gereksinimleri ve kamera gereksinimleri yer alır.

Bilgisayar gereksinimleriyle ilgili olarak, bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara ihtiyacınız vardır; tablet, Chromebook ya da mobil cihaz kullanamazsınız. Lisanslanması gereken onaylı bir işletim sistemine ihtiyacınız olacaktır. Lisansı olmayan veya test modunda olan sürümlere izin verilmez. İşletim sistemi, Windows OS sürüm 10 veya 8 veya Mac OS sürüm 10.5 veya üzeri olabilir (10.13 High Sierra önerilir). Ayrıca bir Chrome veya Firefox tarayıcıya ihtiyacınız olacaktır. Birden fazla monitöre veya çift ekrana izin verilmediğini unutmayın.

Mikrofon ve hoparlör gereksinimleriyle ilgili olarak, dahili veya harici bir mikrofona ve dahili veya harici bir hoparlöre ihtiyacınız olacaktır. Kulaklık veya kulaklık kullanamazsınız.

Kamera gereksinimleriyle ilgili olarak, bilgisayarda yerleşik bir kameraya veya ayrı bir web kamerasına ihtiyacınız olacaktır. Test başlamadan önce, gözetmene, masa üstü yüzeyiniz de dahil olmak üzere odanın 360 derecelik bir görünümünü göstermeniz gerekir.

Testinizi planlamadan önce gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını belirlemek için bilgisayarınızda bir sistem kontrolü yapmanız gerekecektir. Bir bilgisayar bu gereksinimleri karşılamıyorsa, test gününde test yapamazsınız. En güncel gereklilikler için bkz. ets.org/gre/athome.

GRE testi üç ölçümden oluşur. Analitik yazım, sözlü akıl yürütme ve niceliksel akıl yürütme. Analitik yazım ölçümüyle başlayacağım, çünkü testte göreceğiniz ilk bölüm bu. Bu bölüm, iki zamanlanmış görev aracılığıyla eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerinizi değerlendirir. İki farklı görev için bir kompozisyon yanıtı yazmanız, bir sorunu analiz etmeniz ve bir argümanı analiz etmeniz istenecektir.

Yanıtlarınızı klavyeyi kullanarak bilgisayara yazacaksınız ve yazılım ekle, sil, kes ve yapıştır ve geri al gibi temel işlevleri sunar. Yazılım programının dil bilgisi kontrolü veya yazım kontrolü içermediğini unutmayın.

Şimdi sözlü muhakeme bölümüne daha yakından bakalım. Sözlü muhakeme bölümü, ne okuduğunuzu ve muhakeme becerilerinizi nasıl uyguladığınızı anlama yeteneğinizi değerlendirir. Karşılaştığınız soru türleri okumayı anlama, metin tamamlama ve cümle eşdeğerliğini içerecektir.

Reading sorularını okumak ya çoktan seçmeli sorular ya da geçiş içi seçim sorularıdır. Çoktan seçmeli sorularda bir yanıt seçeneği veya birden fazla yanıt seçeneği seçmeniz istenebilir. Geçişte seçim soruları, verilen metin pasajında yanıtınızı vurgulamanızı isteyecektir.

Metin tamamlama soruları için, bir ila üç boşluk içeren bir veya daha fazla cümle göreceksiniz. Sunulan her bir boşluk için bir seçenek seçerek yanıt vereceksiniz.

Son olarak, cümle eşdeğerliği soru türü, cümleye eklendiğinde anlam olarak benzer iki cümle oluşturan altı seçenekten oluşan bir listeden iki yanıt seçeneği seçmenizi gerektirir. GRE'nin birden fazla yanıt vermenizi gerektiren sorular için kısmi kredi vermediğini unutmayın. Bu soruları doğru cevaplamak için, tüm cevaplar-- doğru cevaplar-- seçilmelidir.

Nicel muhakeme bölümüne daha yakından bakalım. Nicel muhakeme bölümü, nicel bilgileri yorumlama ve analiz etme ve matematiksel modelleri kullanarak sorunları çözme yeteneğinizi değerlendirir. Nicel muhakeme bölümünde dört soru türü vardır. Verileri karşılaştırdığınız kantitatif karşılaştırma, bir yanıt seçeneğini seçtiğiniz çoktan seçmeli sorular ve bir veya daha fazla yanıt seçeneğini seçeceğiniz çoktan seçmeli sorular.

Ayrıca, sorunu doğru yanıt için çözmeniz ve uygun alana veya alanlara girmeniz gereken sayısal giriş soruları da vardır. Bu ölçüt, aritmetik, cebir, geometri ve veri analizinin temel matematiksel kavramlarının temel matematiksel becerilerine odaklanır.

Ekrandaki hesap makinesi nicel akıl yürütme bölümünde mevcuttur ve Hesap düğmesi kullanılarak açılabilir. Nicel bölümdeki her soruyu yanıtlamak için hesap makinesine gerek olmadığını bilmek önemlidir. Aslında, bazı sorular tahmin veya diğer yöntemlerle daha hızlı yanıtlanabilir.

Şimdi size testin yapısını ve biçimini anlatacağım. Belirttiğim gibi, karşılaşacağınız ilk önlem her zaman analitik yazım bölümüdür. İki zamanlanmış görev içeren bir bölümden oluşur. İki görevin her biri için toplam 60 dakika boyunca bir kompozisyon yanıtı yazmak için 30 dakikanız olacak.

Her iki sözlü muhakeme ve niceliksel muhakeme ölçütü de her biri iki bölümden oluşur. Bu bölümler, analitik yazım bölümünden sonra herhangi bir sırada görünebilir. Her sözlü muhakeme bölümü 20 soru içerir ve her bölümü tamamlamak için 30 dakikanız vardır. Her niceliksel muhakeme bölümü 20 soru içerir ve her bölümü tamamlamak için yaklaşık 35 dakikanız vardır.

Ayrıca, puanlanmamış bir bölüm veya bir araştırma bölümü alacaksınız. Üzerinde çalıştığınız bölümün puanlanmamış bir bölüm olup olmadığını bilmeyeceksiniz, bu nedenle tüm bölümlerde elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalısınız. Bir araştırma bölümü almanız gerekirse, bu bölüm açıkça tanımlanacak ve her zaman testin son bölümü olacaktır. Puanlanmamış bir bölüm veya bir araştırma bölümü alırsanız, bu sorulara vereceğiniz yanıtlar puanınıza dahil edilmeyecektir.

Toplamda, GRE Genel Testi yaklaşık üç saat 45 dakika artı zamanlanmış aralar şeklindedir.

GRE Genel Testi, test alıcısı dostu bir tasarıma sahiptir, böylece kendi kişisel test stratejilerinizden daha fazlasını kullanarak teste yaklaşabilirsiniz. Zamanlanmış bir bölümde ileri geri gitme özgürlüğüne sahipsiniz. Yanıtları yeniden değerlendirebilir ve değiştirebilirsiniz. Yanıtladığınız soruları işaretleyebilir ve bölümden çıkmadan önce bunları gözden geçirmek için geri dönebilirsiniz. Son derece zor bulduğunuz soruları atlayabilir ve bölümden çıkmadan önce onlara geri dönebilirsiniz.

Belirli soru türlerini, bölüm talimatlarını veya genel talimatları yanıtlamaya yönelik talimatlarınızı vermek için Yardım düğmesini seçin.

Kantitatif akıl yürütme bölümünde mevcut olan Hesapla düğmesini seçtiğinizde, ekran hesaplayıcı görünecektir. Bunu hesaplamalarda size yardımcı olması için kullanabilirsiniz ve hesap makinesi nicel muhakeme bölümü boyunca ekranda kalacaktır. Bunu ortadan kaldırmak için, Hesap düğmesini tekrar seçmeniz yeterlidir.

İnceleme ekranı testiniz boyunca kullanılabilir ve içinde bulunduğunuz bölümde test sorularının durumunu görüntülemenizi sağlar. İnceleme bölümündeki tablo her bir soru numarasını, soruyu yanıtlayıp yanıtlamadığınızı ve inceleme için soruyu işaretleyip işaretlemediğinizi içerir. Eksik durumunun, sorunun gerektirdiğinden daha fazla veya daha az yanıt seçtiğiniz anlamına geldiğini unutmayın. Doğru yanıt sayısını seçtiğinizden emin olmak için eksik olarak görünen herhangi bir soruyu yanıtlamak üzere geri dönmek önemlidir.

Testin sözlü ve nicel muhakeme bölümleri bölüm düzeyinde uyarlanabilir. Peki bu, bir sınav katılımcısı olarak sizin için ne anlama geliyor? Esasen, bu, bilgisayarın ilk bölümü performansınıza göre her bir ölçümün ikinci bölümünü seçtiği anlamına gelir. İlk bölümde daha güçlü bir performans, daha zor bir ikinci bölüm alacağınız ve puanlama sürecinde zorluk düzeyinin dikkate alınacağı anlamına gelir.

Bu ölçümlerin her biri için son puanınız, sorunun zorluk seviyesi de dahil olmak üzere doğru yanıtladığınız toplam soru sayısına bağlıdır. Test katılımcıları genellikle şunu sorar, bir yanıtı tahmin etmek mi yoksa boş bırakmak mı daha iyidir? Bir tahminde bulunsanız bile bir soruyu yanıtlamak her zaman en iyisidir, çünkü yanlış yanıtlar için puanlar düşülmez.

Bu slayt, bölüm düzeyinde adaptif testin nasıl çalıştığını göstermektedir. Her bir ölçümün ilk bölümü, örneğin sözlü muhakeme veya niceliksel muhakeme, orta derecede zorlayıcı bir dizi içerik içerir. Her bir ölçümün birinci bölümündeki performansınız, hangi ikinci bölümü alacağınızı belirler. Bir ölçümün ilk bölümünde orta derecede iyi performans gösterirseniz, orta derecede zorlayıcı bir ikinci bölüm alacaksınız. Bir ölçümün ilk bölümünde daha az iyi performans gösterirseniz, daha az zorlayıcı bir ikinci bölüm alırsınız. Ve bir ölçümün ilk bölümünde gerçekten iyi performans gösterirseniz, daha zorlu bir ikinci bölüm alacaksınız. Grafik, daha zorlu içeriklerde iyi performans gösterenlerin, daha az zorlu içeriklerde iyi performans gösterenlere göre daha yüksek ölçekli puanlar elde ettiğini göstermektedir.

Analitik yazım ölçütü için puanlar, yarım puanlık artışlarla 0 ila 6 puanlık bir ölçekte bildirilirken, sözlü muhakeme ve kantitatif muhakeme ölçüleri için puanlar, bir puanlık artışlarla 130 ila 170 puanlık bir ölçekte raporlanır.

Şimdi GRE Genel Testi'ne kaydolmayla ilgili bazı ipuçlarını gözden geçirelim.

Muhtemelen kendinize şunu soruyorsunuz, nasıl başlayacağım? Çok basit. Teste kaydolmanız yeterli. Erken kaydolursanız, tercih ettiğiniz test konumunu, tarihi ve saati alma olasılığınız daha yüksektir. Ayrıca, sınava giren nihai hedefinize odaklanmanıza olanak sağlayacak bir test hazırlık planı da oluşturabilirsiniz.

Kaydolmak için ets.org/mygre adresine gidin ve kişisel ETS hesabınızı oluşturun. Test tarihinizdeki bilgilere erişmek istediğinizde veya test gününden sonra puanlarınızı görüntülemek ve göndermek istediğinizde kullanacağınız bu hesaptır. Ayrıca, ETS hesabınızı nasıl oluşturacağınız ve ets.org/gre/register. adresinde GRE testine nasıl kaydolacağınız hakkında kısa videolar da bulunmaktadır.

Test günü kimlik gereklilikleri, politikaları ve prosedürleri hakkında bilgi sahibi olduğunuz için GRE kayıt bültenini gözden geçirmeniz de önemlidir. Ayrıca puanlarınızı nereye göndermek istediğinizi de düşünmelisiniz, bu nedenle başvuruyla ilgili belirli bilgiler için kesinlikle kabul son tarihlerini ve ilgili kabul web sitelerini kontrol etmelisiniz.

ETS hesabınızı oluşturmadan önce, GRE bilgi bültenindeki veya GRE web sitesindeki kimlik belgelerini incelemelisiniz. Ayrıca, ETS hesabınızı oluşturduğunuzda, kimlik belgelerinizin hazır olduğundan emin olun.

Adınızı doğru girmek, muhtemelen kayıt sürecindeki en önemli tek adımdır. Ayrıca kayıtla ilgili en sık sorulan sorulardan biridir. Kaydolurken kullandığınız adınızın, aksanlar hariç olmak üzere kimlik belgelerinizle tam olarak eşleşmesi gerektiğini vurgulayamıyorum. Yazımların tam olarak eşleştiğinden emin olun ve adınızın veya adınızın tamamını verdiğinizden emin olun, yani takma ad veya baş harf kullanmayın.

Ayrıca soyadınızın, soyadınızın veya soyadınızın tamamını da girmelisiniz. Benim gibi iki bölümlü bir soyadına sahip olanlarınız için, yine kimlik belgelerinizde görünen şekilde, aksanlar hariç, tam soyadınızı verdiğinizden emin olmalısınız.

Şimdi bir örneğe bakalım. Bu örnekte, test katılımcısının adı Jose Fernandez de Córdova'dır. Gördüğünüz alanların yanındaki kırmızı yıldız, gerekli alanlar olduğu ve doldurulması gerektiği anlamına gelir. Gördüğünüz gibi, ad veya verilen ad, soyadına veya soyadına ek olarak bir gerekliliktir. İkinci adın baş harfi zorunlu bir alandır. Örnekte, Fernandez de Córdova adı bir aksan içeriyor. Ancak, Jose soyadına veya soyadına girdiğinde, aksanı dahil etmez, çünkü sistemimiz bunu tanımaz.

Bu nedenle, ets.org/mygre. adresinde ETS test katılımcısı hesap sayfanızı oluştururken göreceğiniz ilk ekranın tamamı buradadır Aksanlar hariç olmak üzere, tam olarak kimlik belgelerinizde olduğu gibi adınızı girdikten sonra, doğum tarihinizi, cinsiyetinizi ve e-posta adresinizi ve ardından ülke, adres, şehir ve posta kodunuzu gireceksiniz. Tüm bu bilgilerin belgelerinizle de eşleşmesi gerekir.

Yıldız işareti olmayan alanlar gerekli değildir, ancak bunları tamamlamak mezun veya işletme okulu programınızın doğru aday bilgilerini gözden geçirdiğinden emin olmasını kolaylaştıracaktır.

ETS hesap kurulumunuzu tamamladıktan sonra kayıt olma zamanı gelmiştir. Unutmayın, bir test günü seçtiğinizde, başvurduğunuz okullar gibi en erken kabul tarihinize dayandırdığınızdan emin olun. Kaydolurken, ücretsiz GRE arama hizmetine de kaydolabilirsiniz. Bu sunumun ilerleyen bölümlerinde bu konuyu daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Şimdi evde test için kayıt işlemi hakkında bir dakika konuşalım. Test için yine de ETS hesabınızda kayıt yaptıracaksınız. Test Merkezlerini ve Tarihlerini Bul sayfasında, Evde Test öğesini seçin. E-posta adresinizi doğrulamanız, saat diliminizi onaylamanız ve bir test tarihi ve saati seçmeniz gerekecektir. Randevu bilgilerinizi onaylamanız istenecek ve ardından kaydınıza devam edecek ve test için ödeme yapacaksınız.

Evde teste kaydolduktan sonra bir onay e-postası alacaksınız. E-postayı güvende tuttuğunuzdan emin olun, çünkü test günü oturumunuzun bağlantısını içerir.

Şimdi, GRE Genel Testini evde yapıyorsanız, test gününde ne beklemeniz gerektiğini tartışmak istiyorum.

Aşağıdakilere sahip olmalısınız. Giriş sırasında gözetmeninize ekranınızı göstermek için adınız, imzanız ve fotoğrafınız, bir ayna veya cep telefonu ile kabul edilebilir ve geçerli bir kimlik ve silinebilir bir kaleme sahip beyaz tahta veya şeffaf bir yaprak koruyucunun içinde boş bir kağıt ve silinebilir kalem olabilecek not alma materyalleri.

Teste başlamadan önce son bir sistem kontrolü yapın ve testinizi kontrol etmeden önce sorunları giderin. Randevu zamanınızda önce tüm sorunların giderilmiş olması gerekir.

Test sırasında bant genişliği sorunlarını önlemek için test için gerekli olmayan tüm tarayıcıları ve uygulamaları kapatın. Evinizde çalışan interneti kullanan başka hiçbir cihaz olmadığından emin olun.

Testinizin zamanı geldiğinde, onay e-postanızdaki Testinizi Başlatın bağlantısını veya ETS hesabınızdaki evde check-in bağlantısını kullanarak oturum açın. 12 dakikadan fazla gecikirseniz testinizin iptal edileceğini unutmayın.

Gözetmen sizden kimliğinizi göstermenizi, küçük bir ayna veya cep telefonunuzu kullanarak bilgisayar ekranınızı göstermenizi ve bilgisayar kameranızı kullanarak odanızın 360 derecelik bir görünümünü göstermenizi isteyecektir.

Tüm oturumunuz bir insan gözetmeni tarafından kaydedilecek ve izlenecek ve fotoğrafınız çekilecektir.

Test sırasında, gözetmen tarafından kamerada görülebildiğinizden emin olun. Yüksek sesle konuşmak veya ekrandan uzağa bakmak gibi şüpheli bir şey yapmaktan kaçının.

Üçüncü bölümden sonra isteğe bağlı 10 dakikalık bir mola ve kalan bölümler arasında bir dakikalık molalar vardı. Mola süreleri aşılamaz. 10 dakikalık mola için koltuğunuzdan ayrılabilirsiniz, ancak bir dakikalık molalar için koltuğunuzda kalmalısınız. Planlanmamış molalara izin verilmez.

Yapay zeka teknolojisi, test boyunca ve moladan sonra döndüğünüzde kimliğinizi doğrulayacaktır.

Gözetmenle iletişime geçmeniz gerekirse, dikkatlerini çekmek için konuşun veya LogMeIn sohbetini kullanın. Gözetmenin cevap vermesi 30 ila 60 saniye sürebilir. Gözetmen sizinle konuşmak isterse, mavi baykuş zıplamaya başlayacaktır.

Testin sonundan önce, gözetmen açısından tüm notları silmeniz gerekecektir.

Test sırasında herhangi bir teknik sorunla karşılaşırsanız, gözetmenle konuşun veya ProctorU ile iletişime geçin.

Şimdi, bir test merkezinde GRE Genel Testine giriyorsanız test gününde neler beklemeniz gerektiğini tartışalım.

Sınav gününde, sınav merkezine erken gittiğinizden ve resmi kimlik belgelerinizin yanınızda olduğundan emin olun. Unutmayın, bunlar teste kaydolurken kullandığınız belgelerdir. Bu belgeleri test gününde yanınızda bulundurmanız hayati önem taşır, aksi takdirde test yapılan tesise girmenize izin verilmeyecektir.

Test merkezine vardığınızda, test merkezi politikalarını ve prosedürlerini izlediğinizden emin olun. Bunları test gününden önce GRE web sitesinde veya GRE bilgi bülteninde incelemelisiniz. Oradaki bilgiler, yanınızda ne getirmeniz gerektiğini, test merkezine ne getirmenize izin verildiğini ve test merkezine girdikten sonra kendinizi nasıl yürüteceğinizi açıklayacaktır. Sonuçta, hazırlıklı olmak mümkün olan en iyi test günü deneyimini yaşamanıza yardımcı olacak ve bu da testte en iyisini yapmanıza yardımcı olacaktır.

Yanınızda geçerli kimlik belgelerinizin bulunmasına ek olarak, puanlarınızı göndermek istediğiniz okulların adlarını da almalısınız.

Test odasında yiyecek, içecek, tütün, e-sigara, cep telefonları, akıllı telefonlar, PDA'lar, saatler ve diğer elektronik, kayıt, dinleme, tarama veya fotoğraf cihazları dahil olmak üzere kişisel eşyalara izin verilmediğini lütfen unutmayın. Ayrıca, test sırasında veya aralarda mesajları kontrol etmek, bir arama yapmak veya saati kontrol etmek için veya başka bir nedenle telefonunuza erişemeyeceğinizi unutmayın.

Teste başlamadan önce fotoğrafınız alınacak ve el yazınızdan bir örnek alınacaktır. Herhangi bir elektronik cihaz taşımadığınızdan emin olmak için elde taşınan bir metal dedektörle taranacaksınız. Ardından bir yazı gereçleri ve bir hurda kağıt tedariki alacaksınız. Gerektiği şekilde test boyunca hurda kağıdı yenileyebileceksiniz, ancak güvenlik nedeniyle test merkezinden almanıza izin verilmeyeceğini lütfen unutmayın. Ayrıca, test odasında gözetmenler ve elektronik gözetim olacağını lütfen unutmayın.

Testiniz sırasında standart bir İngilizce QWERTY bilgisayar klavyesi kullanacaksınız. Bilgisayarınızla ilgili herhangi bir sorununuz varsa veya yöneticiye ihtiyacınız varsa, elinizi kaldırın. Test odası video kaydına tabidir.

Üçüncü bölümden sonra isteğe bağlı 10 dakikalık bir mola ve kalan bölümler arasında bir dakikalık molalar vardır. Molalar sırasında binada kalmanız gerekir. Koltuğunuzdan başka bir zaman ayrılmanız gerekirse, elinizi kaldırın. Bölümün zamanlaması durmaz.

Sınav gününde elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olmak için sizinle paylaşacağım bazı önemli ipuçları ve stratejiler var.

Güveninizi artırmaya devam etmesi gereken bazı önemli test tasarrufu ipuçlarım var, bu nedenle bazı temel genel stratejilerle başlayalım. Test gününden önce soru formatları ve yönlendirmeler hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir, böylece testiniz sırasında ek zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

Ayrıca, zamanınızın farkında olun, ancak acele etmeyin. Hızınıza yardımcı olmak için ekranda bir bölüm saati görünür, böylece bölüm boyunca ne kadar zamanınız kaldığını bilirsiniz. Ancak, tercih ederseniz, o saati saklayabilirsiniz. Ancak, bölümün son beş dakikasında, saat size işleri toparlamaya başlamanız gerektiğini bildirmek için görünecektir.

Yanıtlamadan önce her sorunun ne sorduğunu anladığınızdan emin olun. Kısmen doğru cevaplar için kredi almadığınızı unutmayın. Daha önce bahsettiğim gibi, yanlış yanıtlar için hiçbir nokta çıkarılamaz, bu nedenle en iyi strateji, bilinçli bir tahminde bulunmanız gerekse bile bölümdeki tüm soruları yanıtlamaktır. Bu, en iyi puanı almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, aşina olmadığınız soruların yanıtlarını bulmak ve üzerinde çalışmak için bilginizi kullanın.

Özellikle zor veya zorlayıcı bulduğunuz sorulara zaman harcamadığınızdan emin olun. Hiçbir soru daha fazla ağırlığa sahip değildir, bu nedenle her soruya yanıt vermek her zaman en iyisidir. Test boyunca hızınıza dikkat edin ve İnceleme ekranında çok fazla zaman harcamamaya çalışın, çünkü bu, diğer sorulara harcayabileceğiniz zamanı azaltabilir. Bunun yerine, bunu ilerlemenizi kontrol etmenin bir yolu olarak kullanın ve bir sonrakine geçmeden önce bölümdeki soruların her birini yanıtladığınızdan emin olun.

Artık test gününde neler bekleyebileceğinizi ve genel olarak güçlü bir performans için bazı stratejileri anladığınıza göre, puanlarınıza geçelim.

Bu nedenle, testin son bölümünden sonra, size puanlarınızı kalıcı olarak iptal etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır, ki bunu önermeyiz. Resmi olmayan puanlarınızı gözden geçirmenizi ve raporlamanızı öneririz; bu noktada resmi olmayan sözlü ve resmi olmayan nicel muhakeme önlemlerinizi göreceksiniz. O zaman, dört ücretsiz okul raporunuzu sınav merkezine göndermek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Veya bu puanları bu zamanda göndermemeyi de seçebilirsiniz. Her zaman daha sonra karar verme seçeneğiniz vardır. Birkaç dakika içinde puan seçimi hakkında daha ayrıntılı olarak konuşacağız, ancak GRE puanlarınızın uygulama tarihinden itibaren beş yıl boyunca geçerli olduğunu her zaman unutmayın.


Puanlarınızı raporlamayı seçerseniz, tam olarak böyle görünen bir ekran göreceksiniz.

Puanlarınızı gözden geçirdikten sonra, test ücretinizin bir parçası olarak en fazla dört puan alıcısına bildirmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca şu anda herhangi bir puan raporu göndermemeye de karar verebilirsiniz. Şu anda herhangi bir puan raporu göndermemeyi seçerseniz, puan raporlarını daha sonra ücret karşılığında gönderebilirsiniz.

Daha önce bahsettiğim gibi, ayaklarınızı öne çıkarmanıza yardımcı olan ScoreSelect'i sunuyoruz. Beş yıl içinde herhangi bir zamanda bir kez veya tekrar teste girseniz bile, yalnızca kurumların görmesini istediğiniz puanları gönderebilirsiniz. Ve bu seçenek sadece GRE Genel Testi ile kullanılabilir.

Bu nedenle, sınav merkezinde puanlarınızı görüntülerken sınav gününde, son beş yılda aldığınız tüm testlerden en son puanlarınızı veya puanlarınızı alacak okulları belirleyebilirsiniz. Bu seçeneklerin her ikisi de dört ücretsiz puan raporunuz için mevcuttur.

Ve test merkezinde izlerken puanlarınızı göndermemeye karar verirseniz, bunları her zaman test gününden sonra gönderebilirsiniz. ETS hesabınıza giriş yapın ve ücret karşılığında belirlediğiniz okullara ek puan raporları gönderin. Skorlarınızı test gününden sonra gönderdiğinizde ve test gününde yaptığınız en son ve tüm seçeneklere sahip olduğunuzda, Her Türlü seçeneği de kullanabilecek ve son beş yıl içinde aldığınız GRE testlerinden herhangi birinden puanları göndermeyi seçebileceksiniz.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, bir test tarihinin tüm puanları bütün olarak rapor edilmelidir. Örneğin, bir test uygulamasından alınan sözlü bir puanı ve diğerinden alınan kantitatif bir puanı bildiremezsiniz. Bazı okulların, başvuran kişinin aldığı tüm GRE testlerinden elde ettiği puanları görmek istediklerini unutmayın. Başvuruda bulunduğunuz okullara başvurarak özel kabul gerekliliklerini kontrol etmenizi öneririz.

Skorlarınızı test gününde göndermeye karar verirseniz, bu ekran görünecektir. Bir puan alıcısı eklemek için, bir Puan Alıcısı Ekle mavi kutusunu seçin.

Ardından, açılır listeden puan alıcısının ülkesini seçin. Skor alıcısı Amerika Birleşik Devletleri'ndeyse, açılır listeden durumu seçin. Kurumların bir listesi görüntülenecektir. Listeden istediğiniz kurumu seçin.

Ardından, departman adını ve ScoreSelect, en son skorları veya tüm skorları seçin.

Bu nedenle, sınavınızdan yaklaşık 10 ila 15 gün sonra, resmi puanlarınızı ETS hesabınız üzerinden çevrimiçi olarak görüntüleyebileceksiniz. Hesabınız, raporlanabilir geçmişinizdeki tüm puanları içerecektir ve bu son beş yıldır. Puanlarınızı çevrimiçi olarak görüntülerken, kişisel kayıtlarınız için puan raporunuzun bir kopyasını da yazdırabileceksiniz.

Sınav gününde herhangi bir okula puan göndermemeye karar verirseniz veya başka bir okula puan göndermek isterseniz, bunu istediğiniz zaman, tekrar ETS hesabınız üzerinden yapabilirsiniz. Ana menüden Ek Puan Raporları Sipariş Et özelliğini seçmeniz yeterlidir, böylece puanlarınızın resmi kopyalarını seçtiğiniz kurumlara bir ücret karşılığında gönderebilirsiniz.

Ve unutmayın, ScoreSelect seçeneği ile, tam bir raporlanabilir geçmişten göndermek istediğiniz puanları seçebilirsiniz. Gerekirse, GRE web sitesinde ek puan raporlarının nasıl gönderileceğine dair kısa bir video da bulunmaktadır. Ve buna ets.org/gre/asr. adresinden erişilebilir

Bildiğiniz gibi, ScoreSelect ile, en iyi beceri düzeyinizi yansıtmadığını düşündüğünüz belirli bir uygulamadan asla puan göndermeniz gerekmez. Her zaman tekrar test etme seçeneğiniz vardır. GRE Genel Testi ile, 12 aylık herhangi bir sürekli devam dönemi ile 21 günde bir, en fazla beş kez.

Az önce aldığınız testteki performansınız hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yine ETS hesabınızdan ücretsiz GRE Tanılama Hizmetine erişebilirsiniz. Bu tanı hizmeti, aldığınız testle ilgili sözlü akıl yürütme ve niceliksel akıl yürütme soruları konusunda ne kadar başarılı olduğunuz hakkında bilgi verir.

Doğru ve yanlış yanıtladığınız soruların bir özetini, her bir sorunun zorluk düzeyini ve her bir soruya harcadığınız zamanı görebilirsiniz. Bu bilgiler özellikle GRE Genel Testini tekrar yapmayı planlıyorsanız faydalıdır. Bu hizmete bilgisayarlı testinizden yaklaşık 15 gün sonra ve test uygulama tarihini takip eden altı aya kadar erişebilirsiniz.

GRE Tanı Hizmetindeki bu örnek Sözlü Muhakeme bölümü, her sözlü bölümdeki soruların soru türüne göre düzenlendiğini gösterir. Bu örnekte, test alan kişi toplam yedi daha uzun pasaj okuma anlama sorusu görmüştür. Üçü doğru, dörtü yanlış yanıtlandı. Bu nedenle, tablo her sorunun zorluk düzeyini ve her soru için harcanan zamanı temsil eder.

GRE programı, GRE Genel Testinde elinizden gelenin en iyisini yapmaya hazırlanmanıza yardımcı olacak bir dizi araç sunar, bu nedenle daha yakından bakalım.

GRE test hazırlık bilgileri GRE web sitesinde mevcuttur. Genel tavsiye, açıklamalı örnek sorular, puanlama kılavuzları ve bu test bölümlerinin her birine aşina olmak için soruları yanıtlamaya yönelik ipuçlarını içeren her bir ölçüt için bölüm genel bakışlarını görüntüleyebilirsiniz.

POWERPREP Test Önizleme Aracı, gerçek GRE Genel Testi sırasında mevcut olan test sorusu türleri, test özellikleri ve yardım araçları hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak bilgiler içerir. Bu, ETS hesabınızda, tekrar Test Hazırlama ve Hizmetlerim bağlantısı altında bulunabilir.

Ayrıca POWERPREP ediyorum. Bu çevrimiçi deneme testine ETS hesabınızdan erişebilirsiniz. İki değerli ücretsiz POWERPREP Çevrimiçi Uygulama Testi size, elde edeceğiniz gerçek test deneyimine en yakın olan, bilgisayar tarafından sunulan iki simüle test deneyimi sağlayabilir. Ayrıca, kağıt teslimli test formatının uygulandığı bölgelerde yaşayanlar için kağıt teslimli GRE Genel Testini alması gerekebilecek olanlar için indirilebilir bir test hazırlık kitapçığı da bulunmaktadır.

GRE programı ayrıca size GRE Genel Testine hazırlanmanıza yardımcı olacak daha fazla ücretsiz araç sağlayacaktır ve buna GRE Matematik İncelemesi ve GRE Matematik Kongreleri de dahildir. GRE Matematik İncelemesi, tanımları, özellikleri, örnekleri ve her bir bölümün sonundaki yanıtlarla birlikte alıştırma kümelerini içeren 100 sayfalık bir tazeleyicidir. Ayrıca, GRE sınavı alanlar arasında çok popüler olan Khan Akademisi'ne bağlantılar da içerir.

Öte yandan, GRE Matematik Konvansiyonları, GRE Genel Testinde bilgileri yorumlamak için dahil edilen matematiksel notasyonları, sembolleri, terminolojiyi ve yönergeleri içerir.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, ETS her zaman sınava girenlere konaklama sağlamada lider olmuştur. Bununla birlikte, POWERPREP’i çevrimiçi olarak sağladık ve bu da şu olanakları sağlıyor: uzatılmış süre, ekstra molalar, ekran büyütme, seçilebilir renkler ve ekran okuyucu ve yenilenebilir Braille uyumluluğu. Ayrıca Braille'da uygulama materyallerimiz, kaydedilmiş ses, dokunsal şekil ekleri, büyük baskı ve erişilebilir elektronik format bulunmaktadır.

Bu kaynaklardan herhangi biri hakkında daha fazla bilgi için lütfen ets.org/gre/prepare. adresini ziyaret edin

Daha fazla alıştırma yapmak isteyenler için ücret karşılığında ek materyaller mevcuttur. Materyaller arasında üç POWERPREP PLUS çevrimiçi uygulama testi, yüzlerce test sorusu içeren üç GRE uygulama kitabı ve Analitik Yazım ölçütüne hazırlanmak için ScoreItNow çevrimiçi yazma uygulaması Writing bulunmaktadır.

Şimdi ek GRE kaynaklarına daha yakından bakalım.

ETS web sitesinde bulunabilecek ek GRE kaynakları şunlardır:GRE Bilgi Bülteni, Engelli veya Sağlıkla İlgili İhtiyaçları OlanGRE Bulletin Supplement for Test Takers with Disabilities or Health-related Needs için GRE Bülteni Eki, GRE puanlarını almak için onaylanmış kurumlar ve burs sponsorları, MBA programları için GRE puanlarını kabul eden işletme okulları ve son olarak JD programları için GRE'yi kabul eden hukuk okulları.

ets.org/gre adresindeki resmi GRE web sitesi, GRE testleri ve hizmetleri, politika bilgileri, test tarihleri, konumlar ve daha fazlası hakkında derinlemesine bilgi için harika bir kaynaktır.

Diğer test katılımcılarının ne dediğini duymak istiyorsanız, Facebook®, Instagram® ve LinkedIn®'deki resmi GRE Test sayfalarında sohbete katılmaktan veya YouTube®'de GRE videolarını izlemekten çekinmeyin. Ayrıca Sina Weibo®, WeChat® ve Zhihu® üzerinden de bize göz atabilirsiniz.

Ve ETS'deki GRE programı adına, gelecekteki tüm eğitim girişimlerinizde size bol şanslar sunmak istiyorum. Çok teşekkürler, iyi günler.