ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

GRE® Genel Testi

Mezun, işletme ve hukuk fakültesi için bir test

GRE® Genel Test yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir adım seçin.

 

POWERPREP® Uygulama Testlerini Kolaylıklar ile Kullanma


Fiili GRE Genel Test deneyiminin simülasyonunun bir parçası olarak, POWERPREP Online ve POWERPREP PLUS® Online ayrıca, kolaylıklarla test deneyimini simüle etmek için aşağıdaki konaklamaları da sağlar:

 • uzatılmış süre
 • ekstra molalar
 • ekran büyütme
 • seçilebilir renkler
 • ekran okuyucu ve yenilenebilir braille uyumluluğu

Deneme testlerini yaparken mümkün olduğunca özgün bir deneyim yaşamanızı sağlamak için, Google Chrome™ ve yalnızca gerçek testi yaparken onaylanmış olduğunuz veya olabileceğiniz konaklamaları seçmenizi öneririz.

Bir deneme testini başlatmadan veya GRE Deneme Testi yazılımını kurmadan önce cihazınızın sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.
 

POPOWERPREP testlerine ilk kez erişim

POWERPREP testiyle pratik yapmaya başlamak için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. ETS hesabınızın Test Hazırlığı için Alışveriş bölümüne gidin.
 2. Sepetinize POWERPREP test(ler)i ekleyin ve ödeme yapmak için "İleri" öğesini seçin.
 3. Ödeme işlemini tamamladığınızda, POWERPREP uygulama test(ler)iniz ETS hesabınızın Test Hazırlama ve Hizmetlerim bölümüne eklenecektir. Testinizi başlatmak için "Uygulama Testine Git" öğesini seçin.

Test konaklamalarının nasıl seçileceğine ve bunları kullanmak için deneme testi yazılımının nasıl indirileceğine ilişkin talimatlar için aşağıya bakın.
 

Konaklamaların seçilmesi

 1. Alıştırma testinin ilk ekranında, "Bu alıştırma testi için test konaklamalarını seçin" kutusunu işaretleyin.
 2. Genişletilmiş listeden test konaklamalarınızı seçin.
  • Konaklama olarak uzun süreye ve/veya ekstra molalara ihtiyacınız varsa, seçim(ler)inizi yapın ve testinize devam edin. GRE uygulama testi yazılımını indirmeniz gerekmez.
  • Ekran büyütmeye, seçilebilir renklere, ekran okuyucuya veya yenilenebilir dürbünlere ihtiyacınız varsa, seçim(ler)inizi yapın ve istendiğinde e-posta adresinizi verin. GRE uygulama testi yazılımını indirmeniz gerekir.
 3. Bir sonraki ekranda, GRE deneme testi yazılımını yüklemeniz istenecektir. Ek talimatlarla birlikte ekranda bir Alıştırma Oturumu Numarası ve Parolası verilecektir (ve e-posta adresinize gönderilecektir). 

GRE deneme testi yazılımını indirme

Ekran büyütme, seçilebilir renkler, ekran okuyucu veya yenilenebilir dürbün seçtiyseniz, GRE deneme testi yazılımını indirmeniz gerekir. Yazılımı kurmak ve deneme testinizi başlatmak için, ekranda sağlanan ve konaklama seçim(ler)inizi yaptıktan sonra e-posta yoluyla gönderilen Uygulama Oturumu Numarasını ve Parolayı hazır bulundurun.
 

Seçilebilir renkler ve ekran büyütme (ZoomText®)

 • GRE Practice Test Yazılımı ile kurulan ZoomText sürümü GREPOWERPREP testlerinden bağımsız olarak çalışmayacaktır.
 • Zaten mevcut bir ZoomText sürümünüz varsa, ZoomText'in bu sürümünü yüklemeden önce bilgisayarınızdan kaldırmanız gerekmez.
 • Normalde ekran büyütme yazılımı kullanıyorsanız, GREPOWERPREP testleriyle çalışmaz.
 • Seçilebilir renklere veya büyütme konaklamalarına ihtiyaç duyan bir Mac® kullanıcısıysanız, bir deneme sınavına girerken kendi ekran renginizi ve/veya büyütme yazılımınızı kullanmanız gerekecektir.

Ekran okuyucu ve yenilenebilir braille uyumluluğu

 • Dokunsal grafikler içeren parmaklık takviyeleri, uygulama testinizde kullanılmak üzere mevcuttur. Bu malzemeyi almak için Engellilik Hizmetleri ile iletişime geçin. POWERPREP PLUS Online uygulama testi için malzeme talep ederken Sipariş Numaranızı ve ETS Kimliğinizi ekleyin.
 • Alıştırma testinize başlamadan önce aşağıdakileri gözden geçirin:
  • POWERPREP Online Ek Kitapçıkları için Talimatlar (PDF)— Uygulama test(ler)inizde gezinirken tamamlayıcı materyallerinizi kullanma ve uygun tamamlayıcı kitapçıkları tanımlama talimatları.
  • JAWS® ile GRE Genel Testine Katılma veya POWERPREP Kullanma — JAWS kısayol tuşlarını kullanarak, JAWS ile birlikte ekran hesaplayıcıyı kullanarak ve JAWS ekran okuyucu kullanıcıları için yardım alarak özel bölgeler hakkında önemli bilgiler.
  • İnceleme Modunda Ekran Okuyucu Performansına İlişkin Önemli Not— Bazı durumlarda, yanıt açıklamalarının ekran okuyucu sunumunda kelimeler arasındaki boşluklar eksik olabilir. Bu, gerçek test veya uygulama testlerindeki sorularda gerçekleşmeyecektir.
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink