Mezun Kabul Testi Seçme — GRE® Genel Testi
 


Metin

Video süresi: 2:00

DOĞU MANGASI: Merhaba, ben Esther Manga, Stacy Blackman Consulting'in prensibi. Sınavlar genellikle mezun programları arayanlar için göz korkutucu bir kavşak gibi gelebilir. Adaylara tavsiyem sadece bir deneme sınavı. Bu alıştırma testini yaptırdıktan sonra, gerisi doğal hissettirecektir. GRE® Genel Testinin birçok avantajı vardır.

Birincisi, başvuru sahiplerinin daha çeşitli bir yüksek lisans programı seçeneklerini göz önünde bulundurmasını sağlar. Müşterilerimizin birçoğunun MBA dışındaki özel yüksek lisans veya ortak lisans programları gibi programları değerlendirdiğini görüyoruz, böylece GRE daha fazla program esnekliğine izin verir.

[İki], bazı insanlar GRE Genel Testinde daha iyisini yapar, bu nedenle başvuru şansını artırmak için GRE Genel Testlerini tercih etmek, nerede başvuru yapılacağı ve tavsiye eden olarak kimin seçileceği gibi önemli bir stratejik sorudur.

Üç, farklılaştırıcı olarak kullanılabilir. Özellikle B-okulları GRE Genel Testini kabul etmeye başladı çünkü bunu yaparken, başvuru sahibi havuzunu finans ve danışmanlık gibi geleneksel MBA geçmişlerinin ötesine genişlettiler. Bu sezon, bize "GMAT® ile mücadele ediyorum" diyen bir erkek yönetim danışmanı ile çalıştık. GRE Genel GRE önerdim. Bunun nicel yeteneklerini daha iyi bir ışıkta sergilemesine yardımcı olabileceğini düşündüm.

CBS'ye [Columbia Business School] itiraf etti ve GRE puanları başvurusunun genel gücüne katkıda bulundu. Hangi sınava gireceklerinden emin olmayan adaylar için bile, genellikle bir deneme sınavına girmelerini öneririz. Bir alıştırma GRE Genel Testi ve bir alıştırma GMAT sınavı. Bu, hangi testte daha rahat hissettiklerine ve hangi testte daha iyi performans gösterdiklerine karar vermelerine yardımcı olabilir.

Bir alıştırma testi yapın.