ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® yolculuğunuzdaki herhangi bir adımı seçerek daha fazla bilgi edinin.

 

TOEFL iBT Speaking Bölümü

TOTOEFL iBTSpeaking bölümü akademik ortamlarda İngilizceyi etkili bir şekilde konuşma yeteneğinizi ölçer. Dört soru/görev, hem sınıf içinde hem de dışında karşılaşabileceğiniz gerçek yaşam durumlarına benzer.

 

TOEFL iBT Paper Edition

Bu sayfadaki tüm bilgiler TOEFL iBT Kağıt Sürümü için de geçerlidir. Paper Edition sınavına giriyorsanız, sınav merkezindeki Reading, Listening ve Writing bölümlerini aldıktan sonra evde bir bilgisayarda Speaking bölümünü alacaksınız. Bu bölümler için Paper Edition test içeriği hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Soru 1: Bağımsız Speaking Görevi — yanıt verdiğinizde tamamen kendi fikirlerinizden, görüşlerinizden ve deneyimlerinizden yararlanmanızı gerektirir.

Sorular 2–4: Entegre Speaking Görevleri — tıpkı sınıf içinde veya dışında yaptığınız gibi İngilizce dil becerilerinizi — dinleme ve konuşma veya dinleme, okuma ve konuşma — birleştirmenizi gerektirir.

Hazırlık süresi: Her yanıttan önce 15–30 saniye hazırlık süresi alacaksınız ve yanıtınız 45 veya 60 saniye sürecektir.

Speaking: Yanıt vermek için mikrofona konuşacaksınız ve yanıtlarınız kaydedilecektir.

Test süresi:Konuşma bölümünü tamamlamak yaklaşık 16 dakika sürecektir.

Puanlama: Speaking, AI puanlaması ve sertifikalı insan değerlendiricilerinin bir kombinasyonu tarafından Speaking Puanlama Kılavuzlarına (Rubrics) (PDF) göre puanlandırılır. Ham puanlar, 0–30'luk ölçeklendirilmiş bir bölüm puanına dönüştürülür.

 

Konuşma Speaking

TheTOEFL®Practice Online Speaking Series , İngilizce konuşma becerilerinizi uygulamanıza yardımcı olur. Geçmiş test sorularını içerir ve gerçek test deneyimini simüle eder. Ayrıca 24 saat içinde geri bildirim alacaksınız.

 

Speaking videoları

Konuşma bölümündeki soru türleri ve faydalı Speaking ipuçları hakkında bilgi edinmek için bu videoları izleyin.

 

Videoyu oynat düğmesi Bağımsız Konuşma Hakkında Video

Soru 1: Bağımsız Speaking

Videoyu oynat düğmesi Entegre Konuşma Hakkında Video

Soru 2: Entegre Speaking

Videoyu oynat düğmesi Entegre Konuşma Hakkında Video

Soru 3 ve 4: Entegre Speaking

Vurgular

Speaking bölümü, yurt dışında okurken karşılaşabileceğiniz çeşitli aksanları daha iyi yansıtmak için Kuzey Amerika, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda veya Avustralya'dan yerel olarak konuşan İngilizce aksanlarını içerir. Dört maddeden sadece ilki konuşmayı vurgulamış olabilir.

Aşağıda, her ikisi de Birleşik Krallık'tan gelen aksanları kullanan iki örnek bulunmaktadır. Her durumda, örnek 15 saniye uzunluğundadır ve yanıt vermek için 45 saniyeniz olacaktır.

 

Ses Dosyası       Metin
1. Öğe (MP3)

If friends from another country were going to spend time in your country, what city or place would you suggest they visit? Using details and examples, explain why.

2. Öğe (MP3)

Some people enjoy taking risks and trying new things. Others are not adventurous; they are cautious and prefer to avoid danger. Which behavior do you think is better? Explain why.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink