ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® testi hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

Öğretmen Gelişimi

TOEFL® GoMentor! cilt kaynağı serisi, İngilizce konuşan bir öğretmen olarak gelişiminizi desteklemek ve öğrencilerinizi TOEFL iBT sınavına ve üniversite sınıfına hazırlama becerileriyle donatmak için kurslar, atölye çalışmaları, web seminerleri ve daha fazlasını sunar.

 

TOEFL iBT Testi ile Akademik İngilizce Öğretim

Bu çok haftalık çevrimiçi kurs, becerilerinizi geliştirmenize ve akademik İngilizce öğretmek için müfredat oluşturmanıza yardımcı olur. Göreve dayalı dil öğretimini (TBLT) ve akademik amaçlı İngilizceyi (EAP) vurgulayan yüksek kaliteli, pratik içerik sağlar.

Kurs, bu kavramların TOEFL iBT testi ile ilgili olarak öğrencilerin EAP gelişimini desteklemek için İngilizce dilindeki öğrenim dersleri ve görevlerinin tasarlanmasına nasıl uygulanabileceğine dair örnekler de dahil olmak üzere, hem teorinin hem de uygulamanın en iyi yönlerini birleştirir. Dil öğretiminde en iyi uygulamaları nasıl uygulayacağınız ve kendi sınıfınıza uyarlayabileceğiniz materyalleri nasıl alacağınız konusunda daha derin bir anlayış kazanacaksınız. 

Kendi hızınızda öğrenmek için Bağımsız Çalışma seçeneğini veya daha yapılandırılmış bir deneyim için İnteraktif Çalışma seçeneğini seçin. Bir sonraki İnteraktif Çalışma kohortu Eylül 26, 2023'de başlayacak ve kayıt şimdi açılacaktır. 

Ayrıntılı kurs bilgileri ve fiyatlandırma ve Bağımsız Çalışmaya veya yaklaşan bir İnteraktif Çalışma kohortuna kaydolmak için TOEFLELT@ets.org adresine e-posta gönderin.

 

TOEFL iBT Becerilerini Öğretmek atölye çalışması

TOEFL iBT Becerilerini Öğretme atölyesi (eski adıyla TOEFL iBT Testi için Propell® Atölyesi), TOEFL iBT sınavını ve değerlendirdiği akademik dil becerilerini daha iyi anlayarak İngilizce konuşan öğretmenleri desteklemek için tasarlanmış profesyonel bir gelişim programıdır. ETS onaylı kolaylaştırıcılar tarafından çevrimiçi veya yüz yüze yönetilen atölye çalışması şunları kapsar:

  • TOEFL iBT testinin Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma bölümleri
  • Konuşma ve Yazma bölümleri nasıl puanlandırılır
  • öğrencilerinizin başarısını teşvik etmeye yardımcı olacak öğretim ve öğrenme stratejilerine giriş
  • öğrencilerinizi motive etmek için örnek sınıf etkinlikleri

Çalıştay aynı zamanda meslektaşlarınızla etkileşim kurmak ve ihtiyaçlarınızı karşılayan değerlendirmeleri iyileştirmemize ve geliştirmemize yardımcı olmak için geri bildirim sağlamak için bir fırsattır.

Ülkenizde veya çevrimiçi olarak sunulan atölye çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak veya talep etmek içinbize ulaşın.

 

Öğretmen web semineri serisi

Testin ayrıntıları, sınıfınız için ipuçları ve fikirler ve TOEFL Programındaki son gelişmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için ücretsiz interaktif web seminerlerimize katılın. Mevcut programı görmek, bir web seminerine kaydolmak veya geçmiş etkinliklerden kayıtlara erişim talep etmek için Öğretmen Web Semineri Serisi formunu doldurun.

 

Uzaktan öğrenme ders planı — yazma

Bu Bağımsız Writing ders planı, uzaktan öğrenmeyi kolaylaştırmak için etkinlikler ve sanal platformlar önerir. Buders planını indirmek için lütfen formu doldurun.

 

Hibeler ve ödüller

ETS TOEFL Yönetim Kurulu, her yıl aşağıdaki konularda çeşitli hibe ve ödüllere sponsor olmaktadır:

  • yabancı veya ikinci dil araştırma, öğretim veya değerlendirme
  • uluslararası yüksek öğrenim

Ayrıntılar için, Hibeler ve Ödüller bölümünü görüntüleyin.

 

Kaçırmayın!

TOEFL Programı ve öğrencileriniz için değerli kaynaklar hakkında en son bilgileri almak içinTOEFL®Öğretmenler, Danışmanlar ve Temsilciler e-Bültenimize kaydolun.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink