TOEFL®Temelleri Genel Bakış
 

Metin

Video süresi: 3:52

ANLATICI: Bir İngilizce sınavı seçiyorsanız, sadece biri istediğiniz kolaylığın ve üniversitelerin güvendiği kalitenin mükemmel kombinasyonuna sahiptir: TOEFL®Essentials!

TOEFL Essentials, ETS TOEFL iBT® testini oluşturan aynı uzmanlar tarafından sizin için tasarlanmıştır. Dünya çapında üniversiteler tarafından güvenilmektedir. Ve TOEFL Essentials'ı kabul eden kurumların listesi büyümeye devam eder.

TOEFL Essentials dört temel dil yeterliliği becerisini ölçer: dinleme, okuma, yazma ve konuşma. Kısa, odaklı görevlerle, ilginizi korumak ve elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olmak için arkadaşça bir formata sahiptir. Soruları beceri düzeyinize uyacak şekilde ayarlayan çok aşamalı uyarlanabilir bir tasarımla size uyum sağlar.

TOEFL Essentials akademik hem de genel İngilizceyi birleştirir. Böylece sınıf ve mülakatlar ve stajlar gibi diğer önemli ortamlar için becerilerinizi gösterir. Ve test boyunca canlı bir insan gözetmeni tarafından izlenerek, diğer önemli İngiliz testlerinin yaklaşık yarısına yaklaşık 90 dakikada evden kolayca alıyorsunuz.

TOEFL Essentials her bölümde İngilizce yeteneklerinizi etkili bir şekilde ölçen sorular bulunmaktadır. Dinlemek için, konuşmalar, duyurular ve akademik konuşmalar gibi duyduğunuz şeyler hakkındaki soruları yanıtlarsınız.

Okuma bölümünde, hem akademik hem de akademik olmayan kaynaklardan gelen metinleri okuyor ve bunlar hakkındaki soruları yanıtlıyorsunuz.

Yazmak için, sizden verilen kelimelerden cümleler oluşturmanız istenecektir. Ardından, her biri belirli bir iletişim amacına sahip iki yazma göreviniz var.

Konuşma bölümünde, bazı görevler yüksek sesle okumayı ve duyduklarınızı tekrarlamayı içerir. Ardından, birkaç soruya yanıt verdiğiniz sanal bir mülakat yaparsınız.

HIZLI OKUYUCU: En sevdiğiniz müzik türü nedir?

[TESPİT EDER]

ANLATICI: TOEFL Essentials sonunda, kişisel video ifadenizi kaydedersiniz, bu da size testin puanlanan kısımlarının ötesinde kendiniz hakkında daha fazla bilgi verme fırsatı verir. Kayıt yaklaşık beş dakika sürer. Ve biri kendiniz hakkında, diğeri de belirli bir konu hakkında görüşünüzü belirttiğiniz iki soruyu yanıtlıyorsunuz. Gerekirse her yanıtı bir kez yeniden kaydedebilirsiniz.

Test odasından ayrılmadan önce, resmi olmayan okuma ve dinleme puanlarınızı ekranda görüntüleyebilirsiniz. Bu puanlar, testte nasıl olduğunuza dair erken bir gösterge sağlayabilir.

Resmi puanlarınızı testten yaklaşık altı gün TOEFL'unuzda görebilirsiniz. TOTOEFL Essentials puanları, her bölüm için 1 ila 12 bantlar halinde ölçülür. Genel puanınız, en yakın yarım banda yuvarlanan dört bölüm puanının ortalamasıdır. Tüm puan raporları, son iki yıldaki TOEFL Essentials elde edilen en yüksek genel bölüm puanları olan MyBest® puanlarını içerir.

TOEFL Essentials'ın sizin için doğru olduğuna karar verdikten sonra kayıt olma zamanı geldi. Programınıza uygun bir tarih ve saat bulmak TOEFL® hesabınızda oturum açın. Test randevuları, belirlenen test günlerinde her gün mevcuttur.

Artık hayallerinizi gerçekleştirme yolundasınız. İstediğiniz rahatlık, güvendiğiniz kalite kurumları—TOEFL Essentials.