ETS, TOEFL® Essentials● Testi için Güvenliği Nasıl Koruyor?
 

Metin

Video süresi: 3:22

Güvenlik ETS için çok önemlidir. Kullandığımız ve sürdürdüğümüz sıkı süreçler ve protokoller, değerlendirmelerimizin adil, geçerli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Ayrıca, aldatma örneklerini engeller ve dünya genelinde öğrencilerin ve kurumların güvendiği bu testlerin bütünlüğünü korurlar. ETS, her yıl güvenlik altyapısına on milyonlarca dolar yatırım yapmaktadır ve en son güvenlik önlemlerinin ve süreçlerinin geliştirilmesinde pazar lideridir. Test programlarımıza genellikle ses tanıma ve yüz tanıma gibi en yeni güvenlik teknolojilerini uygulayan ilk şirket biziz. Ve başlangıçta üçüncü taraf test merkezleri için geliştirildiler, ancak bunları evde sunduğumuz hizmetlerle kullanmaya devam ediyoruz.

Bir kişinin testi üçüncü taraf bir test merkezinden veya evin rahatlığından alıp almadığına bakılmaksızın, her bir kişi, kimliklerini doğrulamak ve testin bütünlüğünü korumak için sahip olduğumuz kapsamlı güvenlik önlemlerine eşit derecede tabidir. TOEFL Essentials testinin güvenliğini korumak için sınıfının en iyisi çeşitli güvenlik önlemlerine sahibiz. Bunlar, Nisan 2020’den bu yana 180’den fazla ülkeden uygulanan yüz binlerce testle başarıyla kanıtlanan TOEFL iBT Ev Sürümü için yararlandığımızlarla tutarlıdır. Bu önlemlere örnek olarak %100 canlı insan gözetmeni ve her testin baştan sona video kaydı verilebilir. Ayrıca kimlik incelemeleri de dahil olmak üzere kapsamlı bir güvenlik kontrolümüz var. Test başlamadan önce test ortamını tarayacak ve güvenli hale getirecek gözetmenlerimiz var. Ayrıca, yüz tanıma ve bakış izlemeyi ve elbette, gözetmenler tarafından hile girişimlerinin belirlenmesi halinde test veya skor iptalini de içerecek yapay zeka destekli önlemlere sahibiz.

Geçtiğimiz yıl içinde, elimizdeki titiz süreçlerin doğrulanması ve bazı test katılımcılarının testte adil olmayan bir avantaj elde etmeye çalışabileceği gelişen yöntemlerin belirlenmesi ve çözümlenmesi de dahil olmak üzere önemli miktarda bilgi edindik. TOEFL iBT Home Edition ile ilişkili öğrenimleri, yalnızca güvenlik açısından değil, puan teslimi yoluyla uçtan uca kayıt sürecinden itibaren bir yılı aşkın bir süredir evde yaptığımız testlerle almaya devam ediyoruz ve bunları TOEFL iBT Home Edition ile aynı sıkı güvenlik protokollerine sahip olan TOEFL Essentials testi de dahil olmak üzere diğer tekliflere uyguluyoruz. TOEFL iBT Bunları evde test etmek için daha önce hiç bu kadar hazırlıklı olmamıştık ve dünyanın dört bir yanındaki kurumlara yüksek riskli kararlar için güvenilir ve güvenilir puanlar sağlamaya devam etme yeteneklerine güveniyoruz.