ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® yolculuğunuzdaki herhangi bir adımı seçerek daha fazla bilgi edinin.

 

Yurt Dışında Çalışmak için Vize Başvurusu Yapma İpuçları

Nerede eğitim almayı planlıyor olursanız olun, muhtemelen oraya gitmek için vizeye ihtiyacınız olacak. Vize alma süreci ülkeye bağlıdır, ancak aşağıda bazı yararlı genel ipuçları verilmiştir. Ülke dışındaki popüler çalışma ülkelerindeki süreç hakkında bilgi için, Nerede Okumalı bölümüne bakın
 

Programa uyun

Yüz yüze görüşmeler veya son başvuru tarihleri gibi randevuları kaçırmamak için önceden plan yapın.
 

Tüm formları doldurun

Öğrenci vizesi başvuruları, formun tüm gerekli bölümlerini doldurmazsanız reddedilebilir veya geciktirilebilir, bu nedenle tüm talimatları okuduğunuzdan ve izlediğinizden emin olun.
 

Dürüst olun

Öğrenci vizesi başvurunuzun her aşamasında tamamen doğruyu söylediğinizden emin olun. Vize ajanslarının kapsamlı veri tabanları vardır ve doğru olmayan bilgileri çoğu zaman tespit edebilirler.
 

Sağlığınızı değerlendirin

Öğrenci vizesi almadan önce tıbbi muayene yaptırmanız ya da aşı yaptırmanız gerekebilir.
 

Mali durumunuzu planlayın

Yurtdışında eğitim görürken eğitim ve yaşam masraflarınızı ödeyecek parasal kaynaklara sahip olduğunuzu kanıtlayabileceğinizden emin olun. Bunun için, parasal destek ve burslar da dahil olmak üzere, ülkenin talep ettiği finansal belgelerle birlikte ayrıntılı bir parasal plan gerekecektir.
 

Ev ile bağları kurun

Ülkenizle aile veya mülk gibi bağlarınız olduğunu ve eğitiminiz tamamlandıktan sonra kendi ülkenize geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekebilir. Yurtdışında alacağınız eğitimin kendi ülkenizde iş bulmanıza nasıl yardımcı olacağını kanıtlamanız istenebilir.
 

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink