ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® yolculuğunuzdaki herhangi bir adımı seçerek daha fazla bilgi edinin.

 

Birleşik Krallık ve Avrupa'ya gidin

TOEFL iBT Testi ile oraya gidin

Prestijli Russell Group ® üniversiteleri de dahil olmak üzere Birleşik Krallık üniversitelerinin %100'ütarafından kabul edilmektedir

En iyi Avrupa üniversiteleri tarafından kabul edilir ve Fransa ve Almanya'da en çok tercih edilir1

İrlanda'daki üniversitelerin %100'ü tarafından kabul edilmektedir

TOEFL sınavı, saygın Russell Group üniversiteleri de dâhil olmak üzere İngiltere'deki üniversitelerin %100’ünün başvurularında kabul edilmektedir.

Bir AB, AEA veya İsviçre vatandaşıysanız, Birleşik Krallık hükümetinin Öğrenci yolu altında bir öğrenci vizesine başvurmanız gerekecektir.

Birleşik Krallık Uluslararası Öğrenci İlişkileri Konseyi (UKCISA) web sitesinde Birleşik Krallık'ta yaşama ve öğrenim görme hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

 

Birleşik Krallık Kabul Yetkilileri TOEFL iBT® Testine “Evet” Diyor

 

Birleşik Krallık'taki üniversitelerde öne çıkın. Gerçek Birleşik Krallık kabul memurlarının TOEFL iBT test puanlarını kabul etme konusunda neler söylediğini görün.

PDF İndir | Dosya boyutu: 857,8kb

Perİngiltere'ye kabul el ilanını gösteren mbnail resmi. Kabul görevlileri TOEFL iBT testini kabul ettiklerini tartışır

Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı artık Öğrenci rota vizesi vermek için puan tabanlı bir sistem kullanmaktadır. Uluslararası öğrencilerin 70 puan gereksinimini karşılaması gerekir ve İngilizce dil gereksinimi 70 puanın 10'una karşılık gelir.

TOEFL iBT testi, belirli koşullar altında Öğrenci rota vizelerinin İngilizce dil gerekliliği için kabul edilir. Üniversitelerin başvuru sahiplerinin İngilizce dil becerilerinin nasıl değerlendirileceğini seçmesine İçişleri Bakanlığı tarafından izin verilir. Bu hüküm kapsamında, bir üniversite, TOEFL iBT testi de dahil olmak üzere, İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından Güvenli İngilizce Dil Testi (SELT) olarak resmi olarak tanınmayan bir İngilizce testinden elde edilen puanlara sahip öğrenciler için bir Çalışmalar için Kabul Onayı (CAS) düzenleyebilir.

TOEFL iBT puanlarınızı bu şekilde kullanabilmek için, aşağıdaki koşullar karşılanmalıdır:

 • Seçtiğiniz Birleşik Krallık üniversitesi, başvurular için TOEFL iBT testini kabul eder. Üniversite web sitesini kontrol edin veya doğrudan başvuru departmanı ile iletişime geçerek, diploma veya daha yüksek düzeyde çalışma başvuruları için TOEFL iBT puanlarını kabul ettiklerini doğrulayın.
 • Üniversiteye giriş ve öğrenim programınız için TOEFL iBT puan gerekliliklerini karşılıyorsunuz. Her üniversitenin başvurmak istediğiniz kursa bağlı olarak farklı gereklilikleri olduğunu görebileceğiniz için TOEFL iBT puan gereklilikleri için üniversite web sitesini kontrol ettiğinizden emin olun.
 • Göçmenlik için İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen TOEFL iBT puanı gerekliliklerini karşılıyorsunuz.Bu puanlar:
  • Üniversite Mezunu Seviyesi Dersler için - B2 seviyesi
   • Toplam: 72
   • Reading: 18
   • Listening: 17
   • Writing: 17
   • Speaking: 20

İrlanda'da eğitim görmeyi planlıyorsanız TOEFL iBT testinizi bir test merkezinde veya TOEFL iBT Ev Sürümü ile evde nerede yapabileceğinizi seçebilirsiniz. İrlanda üniversitelerinin %100'ü koşulsuz olarak TOEFL iBT Ev Sürümünü kabul etmektedir.

1 Kaynak: Fransız üniversitelerinde 59 kabul memuru ve Alman üniversitelerinde 100 kabul memuru ile yapılan anket.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink