ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® yolculuğunuzdaki herhangi bir adımı seçerek daha fazla bilgi edinin.

 

Avustralya’ya veya Yeni Zelanda’ya Gidin

TOEFL iBT Testi ile oraya gidin

Avustralya üniversitelerinin %100'ü tarafından kabul edilmektedir

??? Yeni Zelanda üniversitelerinin %100'ü ve Yeni Zelanda Kalifikasyon Kurumu (NZQA) tarafından ve Yeni Zelanda daimi ikametgahı için kabul edilmiştir1

 

Avustralya

TOEFL iBT testi şu anda Avustralya üniversitelerinin %100'ü tarafından kabul edilmektedir. Bir Avustralya üniversitesine veya kurumuna başvuruyorsanız, başvuru gereklilikleri hakkında doğrudan onlarla görüşün.

Avustralya vizesine başvuruyorsanız, Avustralya İçişleri Bakanlığının (DHA) standart değerlendirme sürecinin bir parçası olarak tanıdığı tüm İngilizce dil testlerini aktif olarak gözden geçirdiğini lütfen unutmayın. Bu inceleme, Temmuz 26, 2023 üzerinde dünya çapında uygulamaya başlayan gelişmiş TOEFL iBT testini içermektedir. Bu değerlendirmenin tamamlanması bekleniyor, sadece Temmuz 26, 2023 öncesinde yapılan testlerden elde edilen geçerli TOEFL iBT puanları Avustralya'ya ilgili vize alt sınıfları için tanınacaktır. Özel uygulama gereksinimleri için DHA web sitesindeki Belge Kontrol Listesi aracına erişmenizi öneririz.

Avustralyalı eğitim sağlayıcıları, Temmuz 26, 2023 öncesinde ve sonrasında alınan testlerden geçerli TOEFL iBT puanlarını kabul etmeye devam edebilir ve gereklilikleri için doğrudan sağlayıcılarla görüşmenizi öneririz.

Avustralya Kabul Yetkilileri TOEFL iBT® Testine “Evet” Diyor

 

Avustralya'daki üniversitelerde öne çıkın. Avustralya'daki gerçek kabul görevlilerinin TOEFL iBT test puanlarını kabul etme konusunda neler söylediğini görün.

PDF İndir | Dosya boyutu: 670,3kb

Perİngiltere'ye kabul el ilanını gösteren mbnail resmi. Kabul görevlileri TOEFL iBT testini kabul ettiklerini tartışır

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda vizesine başvuruyorsanız, bir test merkezinde TOEFL iBT testi için kayıt yaptırdığınızdan emin olun. Yeni Zelanda hükümeti, TOEFL iBT Evde Sınav da dahil olmak üzere şu anda evde yapılan İngilizce sınavlarını kabul etmemektedir. Yeni Zelanda üniversitelerine ve diğer kurumlara başvurular için, lütfen koşulları hakkında doğrudan kurumlarla görüşün.

TOEFL iBT puanlarınızı Yeni Zelanda'daki üniversite ve kolejlere girişlerde İngilizce dili yeterliliğini kanıtlamak için kullanabilirsiniz. Puan şartları için doğrudan kurumlara danışın.

TOEFL iBT puanları da kalıcı nitelikli göç vizeleri için kabul edilmektedir. Daha fazla bilgi için Göçmen Bürosu Yeni Zelanda web sitesini ziyaret edin.

TOEFL iBT puanları ayrıca Teknoloji ve Politeknik Enstitüleri (ITP'ler) ve Özel Eğitim Kuruluşları (PTE'ler) Yeni Zelanda Kalifikasyon Kurumu (NZQA) tarafından da kabul edilmektedir.

 

1 TOEFL iBT Ev Sürümü testi için geçerli olmayabilir

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink