ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® yolculuğunuzdaki herhangi bir adımı seçerek daha fazla bilgi edinin.

 

Gelişmiş bir TOEFL iBT Deneyimi

Daha kısa test süresi de dahil olmak üzere TOEFL iBT test deneyiminde yapılan en son geliştirmeler hakkında bilgi edinin. Geliştirmeler Temmuz 26, 2023 üzerinde yürürlüğe girer.

Avustralya’ya veya Yeni Zelanda’ya Gidin

TOEFL iBT Testi ile oraya gidin

???Avustralya üniversitelerinin %100'ü tarafından ve tüm Avustralya göçmenlikleri için kabul edilmiştir1

??? Yeni Zelanda üniversitelerinin %100'ü ve Yeni Zelanda Kalifikasyon Kurumu (NZQA) tarafından ve Yeni Zelanda daimi ikametgahı için kabul edilmiştir1

 

Avustralya

Avustralya vizesine başvuruyorsanız, bir test merkezinde TOEFL iBT testi için kayıt yaptırdığınızdan emin olun. Avustralya hükümeti şu anda TOEFL iBT Ev Sürümü de dahil olmak üzere evde alınan İngilizce dil testlerini kabul etmemektedir. Avustralya üniversitelerine ve diğer kurumlara başvurular için, lütfen koşulları hakkında doğrudan kurumlarla görüşün.
 

Uluslararası bir öğrenci olarak, Avustralya'da okumak için bir öğrenci vizesine ihtiyacınız var. Avustralya vizesi almak için Avustralya İçişleri Bakanlığı'na İngilizce becerilerinizi göstermeniz gerekir. Bunun için TOEFL iBT puanlarınızı kullanabilirsiniz! Başvurduğunuz kurumların puan gerekliliklerini kontrol ettiğinizden emin olun; bu gereklilikler öğrenci vizesi gerekliliklerinden farklı olabilir.

Avustralya vizenizi alma hakkında daha fazla bilgi için Avustralya İçişleri Bakanlığı web sitesini ziyaret edin.

TOEFL iBT puanlarınızı ayrıca becerikli geçiş, çalışma sonrası çalışma, iş, iş ve tatil dahil olmak üzere çeşitli geçici ve kalıcı vizelere başvurmak için de kullanabilirsiniz. Profesyonel kurumlar için TOEFL iBT puan gereklilikleri de dahil olmak üzere, nitelikli göç hakkında daha fazla bilgi için Avustralya Becerili Göç SSS (PDF) bölümünü okuyun ve Avustralya İçişleri Bakanlığı'nın İçişleri Bakanlığı web sitesini ziyaret edin.

 

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda vizesine başvuruyorsanız, bir test merkezinde TOEFL iBT testi için kayıt yaptırdığınızdan emin olun. Yeni Zelanda hükümeti, TOEFL iBT Evde Sınav da dahil olmak üzere şu anda evde yapılan İngilizce sınavlarını kabul etmemektedir. Yeni Zelanda üniversitelerine ve diğer kurumlara başvurular için, lütfen koşulları hakkında doğrudan kurumlarla görüşün.
 

TOEFL iBT puanlarınızı Yeni Zelanda'daki üniversite ve kolejlere girişlerde İngilizce dili yeterliliğini kanıtlamak için kullanabilirsiniz. Puan şartları için doğrudan kurumlara danışın.

TOEFL iBT puanları da kalıcı nitelikli göç vizeleri için kabul edilmektedir. Daha fazla bilgi için Göçmen Bürosu Yeni Zelanda web sitesini ziyaret edin.

TOEFL iBT puanları ayrıca Teknoloji ve Politeknik Enstitüleri (ITP'ler) ve Özel Eğitim Kuruluşları (PTE'ler) Yeni Zelanda Kalifikasyon Kurumu (NZQA) tarafından da kabul edilmektedir.


1 TOEFL iBT Ev Sürümü testi için geçerli olmayabilir

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink