Test Merkezinde Test Gününde

Metin

Video süresi: 2:47

(KonuŞMA)

[MÜZIK ÇALIYOR]

(AÇIKLAMA)

Animasyonlu hikaye.

(KonuŞMA)

SUNUCU: İşte TOEFL iBT testinizi bilgisayardaki test merkezinde yaptığınızda beklenmesi gerekenler. Vardığınızda, kimliğinizi resepsiyon alanında sunacaksınız. Kimliğiniz hariç tüm kişisel eşyalarınızı saklamanız istenecektir.

Check-in için arandığınızda, test merkezi yöneticisi veya TCA kimliğinizi doğrulayacaktır. TCA daha sonra yasaklanmış herhangi bir öğeniz olmadığını doğrulamak için rutin bir güvenlik denetimi gerçekleştirecektir. Ardından, fotoğrafınızı çektireceksiniz. Ayrıca bir sesli örnek vermeniz de gerekebilir.

Ardından bir gizlilik sözleşmesi okuyacak ve imzalayacaksınız. TCA, testin kurallarını ve prosedürlerini inceleyecek ve tüm soruları yanıtlayacaktır. Not almak için çizici kağıt ve kalem alacaksınız. Gerekirse test sırasında daha fazla talep edebilirsiniz.

Ardından test istasyonuna kadar size eşlik edilecektir. Test odası güvenlik amaçları doğrultusunda yakından izlenir. Ekranınızda kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı göreceksiniz. Bu bölümde ilerlemek için talimatları izleyin.

Ardından, mikrofon kontrolü yapmanız istenecektir. Kulaklığınızı takın ve mikrofonda konuşmak için talimatları izleyin. Artık testinize başlayabilirsiniz.

Testte çalışırken, her bölüm için talimatları izleyin. Testte gezinmek için ipuçları almak üzere Yardım'a tıklayabilirsiniz.

(AÇIKLAMA)

Sağ üst köşe.

(KonuŞMA)

Ekranın üst kısmındaki bir saat, her bölümde kalan süreyi gösterir. Bunu dikkat dağıtıcı bulursanız, saklayabilirsiniz.

İlk iki bölüm okuma ve readinglistening. Bu bölümler için yanıtlarınızı ekranda seçeceksiniz. Sırada konuşma bölümü var. Yanıtlarınızı konuşurken mikrofonunuzu mikrofon kontrolü sırasında olduğu gibi konumlandırdığınızdan emin olun.

Son bölüm, yanıtlarınızı bilgisayara yazacağınız yer olan yazmadır. Sınavın sonunda reading ve listening bölümleriniz anında puanlanır. Bu resmi olmayan puanlar size sınavda ne kadar başarılı olduğunuz hakkında bir fikir verebilir. Ayrıca resmi puanlarınızı almayı bekleyebileceğiniz tarih de size verilecektir. Ardından puanlarınızı raporlamak veya iptal etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır.

Puanlarınızı iptal etmeyi seçerseniz, testiniz puanlanmayacaktır ve bir puan raporu veya geri ödeme almayacaksınız. İşiniz bittiğinde her şeyi check-in alanına geri getirin ve kişisel eşyalarınızı alın. Şimdi dışarı çıkın ve günün geri kalanının keyfini çıkarın.

(AÇIKLAMA)

e t s nokta o r g slash t o o e f l. Telif Hakkı 2023.

(KonuŞMA)

[MÜZIK ÇALIYOR]