Test Merkezinde Test Gününde


Metin

Video süresi: 2:52

SUNUCU: Bilgisayardaki test TOEFL iBT® testinizi yaptığınızda beklenmesi gerekenler şunlardır. Vardığınızda, kimliğinizi resepsiyon alanında sunacaksınız. Kimliğiniz hariç tüm kişisel eşyalarınızı saklamanız istenecektir. Check-in için arandığınızda, test merkezi yöneticisi veya TCA kimliğinizi doğrulayacaktır.

TCA daha sonra yasaklanmış herhangi bir öğeniz olmadığını doğrulamak için rutin bir güvenlik denetimi gerçekleştirecektir. Ardından, fotoğrafınızı çektireceksiniz ve bir sesli örnek vermeniz de gerekebilir. Ardından, bir gizlilik sözleşmesi okuyup imzalayacaksınız. TCA, testin kurallarını ve prosedürlerini inceleyecek ve tüm soruları yanıtlayacaktır.

Not almak için çizici kağıt ve kalem alacaksınız. Gerekirse test sırasında daha fazla talep edebilirsiniz. Ardından, test istasyonuna kadar size eşlik edilecektir. Test odası güvenlik amaçları doğrultusunda yakından izlenir. Ekranınızda kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı göreceksiniz. Bu bölümde ilerlemek için talimatları izleyin.

Ardından, mikrofon kontrolü yapmanız istenecektir. Kulaklığınızı takın ve mikrofonda konuşmak için talimatları izleyin. Artık testinize başlayabilirsiniz. Testte çalışırken, her bölüm için talimatları izleyin. Testte gezinmek için ipuçları almak üzere istediğiniz zaman Yardım'a tıklayabilirsiniz.

Ekranın üst kısmındaki bir saat, her bölümde kalan süreyi gösterir. Bunu dikkat dağıtıcı bulursanız, saklayabilirsiniz. İlk iki bölüm Okuma ve ReadingListening. Bu bölümler için yanıtlarınızı ekranda seçeceksiniz. Listening sonra 10 dakikalık bir mola verilir. Test odasından ayrılırken kimliğinizi yanınızda getirdiğinizden emin olun, çünkü döndüğünüzde tekrar göstermeniz gerekecektir.

Moladan sonra Konuşma Speaking gelir. Yanıtlarınızı konuşurken mikrofonunuzu mikrofon kontrolü sırasında olduğu gibi konumlandırdığınızdan emin olun. Son bölümWriting kompozisyonlarınızı bilgisayara yazacağınız Yazma bölümüdür. Sınavın sonunda Reading ve Listening bölümleriniz anında puanlanır. Bu resmi olmayan puanlar size sınavda ne kadar başarılı olduğunuz hakkında bir fikir verebilir.

Ardından, puanlarınızı raporlamak veya iptal etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Puanlarınızı iptal etmeyi seçerseniz, testiniz puanlanmayacaktır ve bir puan raporu veya geri ödeme almayacaksınız. İşiniz bittiğinde, her şeyi check-in alanına geri getirin ve kişisel eşyalarınızı alın. Şimdi dışarı çıkın ve günün geri kalanının keyfini çıkarın.

[MÜZIK ÇALIYOR]