TOEFL iBT® Testi için Kayıt Olma
 


Metin

Video süresi: 04:30

KONUŞMACI: İşte TOEFL iBT® testi için TOEFL sayfasından nasıl kaydolabileceğiniz hakkında bilgi. ETS hesabınız olduğunda kullanıcı adınız ve parolanızla oturum açın ve Kaydol'a tıklayın. Bir test merkezinde, Ev Sürümünde veya Kağıt Sürümünde TOEFL iBT’yi seçin. Hesabınızda listelenen ülkede mevcutsa, Home Edition ve Paper Edition seçenekleri burada görünecektir.

Bir test merkezinde test etmek için tercih ettiğiniz test konumunu girin. Testi yapmak istediğiniz iki aylık dönemi seçin ve ardından Devam'a tıklayın. Takvimden uygun koltukları gösteren herhangi bir tarihi seçebilirsiniz. Bir konum seçin ve ardından Test Saatlerini Göster ve o konum için Kaydol öğesini seçin. Size uygun bir zaman bulduğunuzda, Kaydol'a tıklayın.

Home Edition için önce e-posta adresinizi doğrulayın. Ardından testi yapmak istediğiniz iki aylık dönemi seçin ve ardından Devam edin. Test randevunuzu seçmek için, saat diliminizi onaylayın veya yeni bir tane seçin. Takvimden uygun bir test tarihi seçin ve ardından testiniz için uygun bir saat seçin ve bu Test için Kaydet'e tıklayın.

Paper Edition için iki randevu almanız gerekecek. İlk olarak, okuma, dinleme ve yazma bölümlerini kağıda alacağınız sınav merkezi randevunuzdur. Bir konum girin, iki aylık bir dönem seçin ve ardından Devam'a tıklayın. Bir tarih ve konum seçin, ardından Test Saatlerini Göster ve Kaydol'u seçin ve Kaydol'a tıklayın.

Ardından, evde aldığınız konuşma bölümü için bir tarih ve saat seçin. Bu randevu, test merkezi randevusundan sonraki üç gün içinde alınacaktır. Bu Test için Kaydet'e tıklayarak devam edin. Sonraki sayfada kaydınızı tamamlamadan önce bilmeniz gereken bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca, bir engeliniz varsa konaklama talep etmek için bir bağlantı da sağlar.

Onay bölümündeki bilgileri inceleyin, kutuyu işaretleyin ve İleri'ye tıklayın. Kimlik bilgilerinizi doldurun. Test ettiğiniz konum için geçerli bir kimlik kullandığınızdan emin olun. Ardından İleri'ye tıklayın. Sonraki sayfada hesabınızı oluşturduğunuzda girdiğiniz kişisel bilgiler görüntülenir. İletişim bilgileriniz değiştiyse, güncelleyebilirsiniz. Arka plan bilgileri sayfası ayrıca hesabınızdan buradan güncelleyebileceğiniz bilgileri de gösterir.

Ücretsiz Puan Alıcıları sayfasında, test puanlarınızı test ücretinin bir parçası olarak almak için en fazla dört kurum seçebilirsiniz. Arama kutusunu kullanın ve aradığınız kurumu bulduğunuzda Skorum Alıcılarına Ekle öğesini seçin. Maksimum sayıya kadar puan alıcıları eklemeye devam edin. Ardından, kendi puan raporunuzu nasıl almak istediğinizi seçin ve İleri'ye tıklayın.

Size bir kod veren bir temsilci veya danışmanla çalışıyorsanız, bunu temsilci kimliği alanına girin. Kayıt tarihinizi, saatinizi ve konumunuzu ve puan alıcılarınızı gözden geçirin. Ardından, teste hazırlanmanıza yardımcı olmak için resmi test hazırlığı için alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş sepetinizi gözden geçirin ve Ödeme bölümüne ilerleyin.

Sahip olabileceğiniz promosyon veya kupon kodlarını girin, Hüküm ve Koşulları kabul edin ve Şimdi Öde öğesini seçin. Mevcut seçeneklerden ödeme yönteminizi seçin. Gerekli ödeme bilgilerini girin ve ardından Ödemeyi İşle'ye tıklayın. Size farklı bir para birimi seçme seçeneği sunulabilir.

Ardından, ödemenizi tamamlayın. Ödemeniz doğrulandıktan sonra, test bilgilerinizi içeren bir onay e-postası alacaksınız. İşte bu kadar. Yaklaşan test tarihlerinizi görmek, test hazırlığına erişmek, puanlarınızı görüntülemek ve puan raporlarını sipariş etmek için istediğiniz zaman hesap Ana Sayfanıza geri dönebilirsiniz. Öne çıkmanıza yardımcı olan TOEFL iBT testinizde bol şans.