TOEFL iBT® Testi için Nasıl Kaydolulur
 


Metin

Video süresi: 5:06

(KonuŞMA)

[MÜZIK ÇALIYOR]

(AÇIKLAMA)

Metin, E T S, TOEFL.

(KonuŞMA)

ANLATICI: TOEFL web sitesinde TOEFL iBT testine kaydolmanın yolu budur.

(AÇIKLAMA)

Oturum açma sayfası.

(KonuŞMA)

ETS hesabınız olduğunda, kullanıcı adınız ve parolanızla oturum açın. Ve bir test için Kaydol'a tıklayın. Engellilik veya sağlıkla ilgili bir ihtiyacınız varsa ve test konaklamaları gerekiyorsa, bir teste kaydolmadan önce başvuruda bulunduğunuzdan ve onay aldığınızdan emin olun.

(AÇIKLAMA)

Test seçenekleri.

(KonuŞMA)

Devam etmek için bir test merkezinde, Ev Sürümünde veya Kağıt Sürümde TOEFL iBT'yi seçin. Hesabınızda listelenen ülkede mevcutsa, Home Edition ve Paper Edition seçenekleri burada görünecektir.

(AÇIKLAMA)

I B T seçeneğine tıklar.

(KonuŞMA)

Bir test merkezinde test etmek için tercih ettiğiniz test konumunu girin.

(AÇIKLAMA)

Solda yeni çizgi.

(KonuŞMA)

Testi yapmak istediğiniz iki aylık dönemi seçin ve ardından Ara'ya tıklayın. Takvimden uygun koltukları gösteren herhangi bir tarihi seçebilirsiniz. Bir konum seçin. Ardından bu konum için Kullanılabilir Test Zamanlarını Görüntüle'yi seçin. Size uygun bir randevu saati seçin. Ve devam etmek için tıklayın.

Home Edition'a kaydolmak için önce e-posta adresinizi doğrulayın. Ardından saat diliminizi onaylayın veya yeni bir saat dilimi seçin.

(AÇIKLAMA)

Saat dilimleri arasında geziniyor.

(KonuŞMA)

Testi yapmak istediğiniz iki aylık dönemi seçin. Ardından Ara'ya tıklayın. Takvimden uygun bir test tarihi seçin. Devam etmek için bir randevu saatine tıklayın.

(AÇIKLAMA)

Bir tarih seçer.

(KonuŞMA)

Paper Edition için iki randevu almanız gerekecek. İlki, okuma, dinleme ve yazma bölümlerini kağıt üzerinde alacağınız test merkezi randevunuzdur. E-posta adresinizi doğrulayın. Ardından tercih ettiğiniz konumu girin. İki aylık bir dönem seçin. Ardından Ara'ya tıklayın.

Bir tarih ve konum seçin. Ardından Kullanılabilir Test Zamanlarını Görüntüle'yi seçin. Bir randevu saati seçin ve tıklayın. Ardından, evde aldığınız konuşma bölümü için bir tarih ve saat seçin. Bu randevu, test merkezi randevusundan sonraki üç gün içinde olmalıdır.

Bir sonraki sayfada kimlik bilgilerinizi doldurmanız istenir. Test ettiğiniz konum için geçerli bir kimlik kullandığınızdan emin olun. Ardından aşağı kaydırın ve hesabınızı oluştururken girdiğiniz kişisel bilgileri gözden geçirin. İletişim bilgileriniz değiştiyse, güncelleyebilirsiniz.

Daha sonra, henüz yapmadıysanız TOEFL Arama Hizmetine kaydolabilirsiniz. Bu ücretsiz hizmet, üniversitelerin size programlar, burslar, burslar ve bilmeyebileceğiniz diğer eğitim fırsatları hakkında bilgi göndermesine olanak tanır. Evet veya Hayır'ı seçin ve ardından Devam edin.

Arka Plan Bilgileri sayfası, hedefleriniz hakkında burada yanıtlayabileceğiniz veya güncelleyebileceğiniz sorular sorar. Planlarınız değişirse, bu bilgileri daha sonra hesabınızda güncelleyebilirsiniz. Bilgileri girin. Ve Devam'a tıklayın.

Ücretsiz Puan Alıcıları sayfasında, test puanlarınızı test ücretinizin bir parçası olarak almak için en fazla dört kurum seçebilirsiniz. Arama kutusunu kullanın. Ve listeden aradığınız kurumu seçin. Seçildikten sonra Ekle düğmesine tıklayın. Maksimum sayıya kadar puan alıcıları eklemeye devam edin. Ardından kendi puan raporunuzu nasıl almak istediğinizi seçin. Ve Devam'a tıklayın.

Kişisel bilgilerinizi, test kayıt tarihinizi, saatinizi ve konumunuzu, kimlik bilgilerinizi ve puan alıcılarınızı gözden geçirin. Ardından hüküm ve koşulları kabul edin ve Devam'a tıklayın. Bir sonraki sayfada, uygulama testleri, kılavuzlar, kurslar ve daha fazlası dahil olmak üzere resmi test hazırlığı için alışveriş yapabilirsiniz. Burada mevcut olan kaynaklar, kendinizi test gününe hazırlamanın en iyi yoludur.

(AÇIKLAMA)

Devam seçeneğine tıklar.

(KonuŞMA)

Alışveriş sepetinizi gözden geçirin ve sahip olabileceğiniz promosyon veya kupon kodlarını girin. Hüküm ve koşulları kabul edin. Ve Ödemeye Devam Et'i seçin.

(AÇIKLAMA)

Sağ taraf.

(KonuŞMA)

Mevcut seçeneklerden ödeme yönteminizi seçin. Gerekli ödeme bilgilerini girin. Ardından Ödemeyi İşle'ye tıklayın. Size farklı bir para birimi seçme seçeneği sunulabilir. Ardından ödemenizi tamamlayın.

Ödemeniz doğrulandıktan sonra, test bilgilerinizi içeren bir onay e-postası alacaksınız. İşte bu kadar. Yaklaşan test tarihlerinizi görmek, test hazırlığına erişmek, puanlarınızı görüntülemek ve puan raporlarını sipariş etmek için istediğiniz zaman hesap ana sayfanıza geri dönebilirsiniz. TOEFL iBT testinizde bol şans.

[MÜZIK ÇALIYOR]

(AÇIKLAMA)

E T S, TOEFL. Telif Hakkı 2023, E T S.