ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® yolculuğunuzdaki herhangi bir adımı seçerek daha fazla bilgi edinin.

 

Gelişmiş bir TOEFL iBT Deneyimi

Daha kısa test süresi de dahil olmak üzere TOEFL iBT test deneyiminde yapılan en son geliştirmeler hakkında bilgi edinin. Geliştirmeler Temmuz 26, 2023 üzerinde yürürlüğe girer.

Sınav Merkezinde Sınav Nasıl Olacak

Bir test merkezinde test gününe hazırlanın. Bu bilgiler, TOEFL iBT testi veya TOEFL iBT Kağıt Sürümü (Reading, Listening ve Yazma bölümleri) alıyorsanız Writing.

 

Kimlik Gereklilikleri ve Test Merkezi Prosedürleri

Yasaklı ürünler, check-in işlemleri ve test prosedürleri hakkında tam bilgi için{{Kimlik Gereksinimleri veTOEFL iBT® Bilgi Bülteni’ü incelediğinizden emin olun, böylece test gününde tam olarak ne beklemeniz gerektiğini bilirsiniz.

Videoyu oynat düğmesi

Test Günü Önizlemesi

Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinin:

  • giriş yapma ve kimliğinizi gösterme
  • sınav güvenlik prosedürleri
  • kulaklığınızı ve mikrofonunuzu kullanma1
  • sınava girme
  • Okuma ve Reading Listeninggörüntüleme1
  • puanlarınızı iptal etme seçeneği

Video Metnini Göster

 

Randevu bilgilerinizi iki kez kontrol edin

Randevunuzdan bir gün (24 saat) önce, kayıt bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olmadığını doğrulamak için ETS hesabınızda oturum açın (ör. başlangıçta planlanandan farklı bir zaman veya bina).

 

İşte test merkezine getirmeniz gerekenler:

  • geçerli, kabul edilebilir kimlik belgesi
  • maske

Kağıt Baskıyı alıyorsanız, şunları da getirmeniz gerekir:

  • sipariş onay e-postanızın bir çıktısı — e-postadaki bilgileri yanıt kağıdınıza kaydetmeniz gerekir.
  • #2 veya HB kalem ve silgiler — mekanik kalemlere izin verilmez.

 

Onaylanmış bir sağlık kolaylığınız olmadığı sürece sınav odasına yiyecek veya içecek getiremezsiniz. Teste kaydolmadan önce konaklama talep etmeniz gerekecektir.

Test yöneticisinin sunduğunuz ilk kimliği sorgulaması durumunda en az iki kimlik türü getirmenizi öneririz. Geçerli ve kabul edilebilir kimlik listesi için Bültene bakın.

Geçerli ve kabul edilebilir bir kimlik getirmezseniz veya kimliğinizdeki isim hesabınızdaki isimle tam olarak eşleşmiyorsa, testi yapamazsınız ve test ücretiniz iade edilmez.

Kendi maskenizi getirmeniz gerekecek. Maskeniz yoksa, sınav merkezine kabul edilmeyeceksiniz.

Bazı test merkezleri, test merkezine giriş için testten önce belirli bir zaman dilimi içinde aşı kanıtı veya negatif COVID-19 testi gerektirir. Sınav merkezine giriş için gerekli sağlık ve güvenlik koşullarının tam listesini yerel sınav merkeziniz ile kontrol ettiğinizden emin olun.

Onaylı bir ürün değilse, test odasına getirmeyin. İzin verilmeyen kişisel eşyalar arasında tüm telefonlar, saatler ve diğer elektronik kayıt, dinleme, tarama veya fotoğraf cihazları da yer almaktadır.

Denetlenebilecek yasaklı öğelerin tam listesi için, bkz. Bülten.

Check-in (sınava giriş) süresini dikkate alarak sınav saatinizden en az 30 dakika önce sınav yerinde olun. Giriş ve test oturumunuz sırasında tüm test merkezi prosedürleri için Bültene bakın.

 

Test güvenliği hakkında bir not

Test güvenliği ETS için çok önemlidir. Test merkezlerinin, testin adil ve güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlamak için izlemesi gereken politikalar ve prosedürler vardır. Test merkezi personelinin talimatlarına uymazsanız, test yapmanıza izin verilmez ve test ücretiniz iade edilmez. Test sırasında veya mola sırasında güvenlik prosedürlerinin herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, test merkezinden çıkarılmanıza ve/veya test puanlarınızın iptal edilmesine neden olabilir. Tüm güvenlik politikalarını ve prosedürlerini Bültende inceleyebilirsiniz.

 

Testin sonunda Okuma ve Dinleme bölümleriniz anında puanlanır.1 Bu resmî olmayan puanlar, testte nasıl olduğunuz hakkında size bir fikir verebilir. Daha sonra puanlarınızı raporlamayı veya iptal etmeyi seçebilirsiniz. Neleri göz önünde bulundurmanız gerektiği hakkında ayrıntılar için Bültene bakın.

 

1 TOEFL iBT Kağıt Sürümü için geçerli değildir.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink