ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® yolculuğunuzdaki herhangi bir adımı seçerek daha fazla bilgi edinin.

 

Sınav Merkezinde Sınav Nasıl Olacak

Yetkili bir TOEFL iBT test merkezinde testiniz için hazır olun.

 

Kimlik Gereklilikleri ve Test Merkezi Prosedürleri

Yasaklı öğeler, check-in prosedürleri ve test prosedürleri hakkında tam bilgi için Kimlik Gereksinimlerini gözden geçirdiğinizden veTOEFL iBT® Bilgi Bültenini (PDF) okuduğunuzdan emin olun, böylece test gününde tam olarak ne beklemeniz gerektiğini bilirsiniz.

Videoyu oynat düğmesi Test Gününde Test Merkezi hakkında video

Test Günü Önizlemesi

Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinin:

  • giriş yapma ve kimliğinizi gösterme
  • Sınav güvenlik prosedürleri
  • Kulaklığınızı ve mikrofonunuzu kullanma
  • Sınava girme
  • Okuma ve Dinleme puanlarınızı görüntüleme
  • Resmi puan tarihinizi alma
  • Puanlarınızı iptal etme seçeneği

Video Metnini Göster

 

Randevu bilgilerinizi iki kez kontrol edin

Randevunuzdan bir gün (24 saat) önce, kayıt bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olmadığını doğrulamak için ETS hesabınızda oturum açın (ör. başlangıçta planlanandan farklı bir zaman veya bina).

Test merkezine geçerli, kabul edilebilir kimlik (ID) getirin. Maskeler, aşı kanıtı veya diğer politikalarla ilgili yerel talimatlar için test merkezinize danışın.

 

Onaylanmış bir sağlık kolaylığınız olmadığı sürece sınav odasına yiyecek veya içecek getiremezsiniz. Teste kaydolmadan önce konaklama talep etmeniz gerekecektir.

Test yöneticisinin sunduğunuz ilk kimliği sorgulaması durumunda en az iki kimlik türü getirmenizi öneririz. Geçerli ve kabul edilebilir kimlik listesi için Kimlik Gereklilikleri bölümüne bakın.

Geçerli ve kabul edilebilir bir kimlik getirmezseniz veya kimliğinizdeki isim hesabınızdaki isimle tam olarak eşleşmiyorsa, testi yapamazsınız ve test ücretiniz iade edilmez.

Onaylı bir ürün değilse, test odasına getirmeyin. İzin verilmeyen kişisel eşyalar arasında tüm telefonlar, saatler ve diğer elektronik kayıt, dinleme, tarama veya fotoğraf cihazları da yer almaktadır.

Denetlenebilecek yasaklı öğelerin tam listesi için, bkz. Bülten.

Check-in (sınava giriş) süresini dikkate alarak sınav saatinizden en az 30 dakika önce sınav yerinde olun. Giriş ve test oturumunuz sırasında tüm test merkezi prosedürleri için Bültene bakın.

 

Test güvenliği hakkında bir not

Test güvenliği ETS için çok önemlidir. Test merkezlerinin, testin adil ve güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlamak için izlemesi gereken politikalar ve prosedürler vardır. Test merkezi personelinin talimatlarına uymazsanız, test yapmanıza izin verilmez ve test ücretiniz iade edilmez. Test sırasında veya mola sırasında güvenlik prosedürlerinin herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, test merkezinden çıkarılmanıza ve/veya test puanlarınızın iptal edilmesine neden olabilir. Tüm güvenlik politikalarını ve prosedürlerini Bültende inceleyebilirsiniz.

Testin sonunda, Okuma ve Dinleme bölümleriniz anında puanlanır. Bu gayri resmi puanlar, testte nasıl olduğunuza dair bir fikir verebilir. Daha sonra puanlarınızı raporlamayı veya iptal etmeyi seçebilirsiniz. İptal etmeden önce neleri dikkate almanız gerektiğine dair ayrıntılar için Bültene bakın.

Testin sonunda, resmi puanlarınızı almayı bekleyebileceğiniz tarih görüntülenecektir. Ayrıca ETS hesabınızda da gösterilecektir.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink