ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® yolculuğunuzdaki herhangi bir adımı seçerek daha fazla bilgi edinin.

 

Evde Sınav Nasıl Olacak

TOEFL iBT Home Edition veya Paper Edition Speaking bölümünü alıyorsanız, ihtiyacınız olan materyaller ve test alanınızı nasıl hazırlayacağınızı da içeren test gününe nasıl hazırlanacağınızı öğrenin.

Çin Anakarasındaki Test Takerleri: TOEFL iBT Ana Sürümüne kaydolmak veya Çin Anakarasına özgü bilgi, politika ve prosedürler içinhttps://toefl.cn/at-home adresini ziyaret edin.

 

Evde test videoları

Evde test hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoları izleyin.

 

Videoyu oynat düğmesi

TOEFL Evde Sınav

Ekipman ve ortam gereksinimlerini doğrulamaktan test oturumunuzdan sonra ne yapacağınıza kadar tüm test sürecini görüntüleyin.

Video Metnini Göster

Videoyu oynat düğmesi

GözetmenU Öğreticisi

Test alanınızı nasıl hazırlayacağınızı, check-in sürecini ve evde testiniz sırasında neler beklemeniz gerektiğini öğrenin.

Video Metnini Göster

Videoyu oynat düğmesi

Teknoloji İpuçları

Sorunları önlemeye yardımcı olmak için testinizden önce ve test sırasında takip etmeniz gereken faydalı teknik ipuçları alın.

Video Metnini Göster

Videoyu oynat düğmesi

Test Sırasında Yardım Alma

Yardıma ihtiyacınız varsa sınav sırasında gözetmenle nasıl etkileşim kuracağınızı öğrenin.

Video Metnini Göster

Kimlik Gereklilikleri ve Test Prosedürleri

Kaydolmadan önce, kayıt, formlar, puan raporlama bilgileri, politikalar ve prosedürlere ilişkin eksiksiz talimatlar için kimlik gerekliliklerini veTOEFL iBT® Bilgi Bültenini görüntülediğinizden emin olun.

Test oturumunuz başlamadan önce

 

 • Son bir ProctorU® Ekipman Kontrolü yapın ve testinizi kontrol etmeye çalışmadan önce sorunları giderin. Randevu saatinden önce tüm sorunları çözdüğünüzden emin olun.
 • Sınav için gerekli olmayan tüm tarayıcıları ve uygulamaları kapatın. Bu, sınavınız esnasında oluşabilecek bant genişliği sorunlarını önleyebilir.
 • Evinizde interneti kullanan diğer cihazları kapatın.
 • Sınav oturumu için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri bir araya getirin. (Diğer tüm malzemeler yasaktır.)
  • Pasaport veya diğer kabul edilebilir kimlik. Kimlik gereksinimleri içinBültene bakın.
  • Gözetmenin gözü önünde silinebilecek, kabul edilebilir not alma malzemelerimiz; örneğin beyaz tahta veya plastik asetat kağıdı gibi
  • Giriş için cep telefonu veya el aynası
 • Test alanınızın tüm ortam gereksinimlerini karşıladığından emin olun.
 • Kulaklarınız ve gözlerinizin gözetmen tarafından rahat görülebilecek şekilde, uygun giyinmiş olduğunuzdan emin olun. Herhangi bir mücevher veya diğer aksesuar kullanmaktan kaçının. Check-in sırasında veya evde test deneyiminizin herhangi bir parçasında yüz maskesi takamazsınız.

Check-in işlemi yaklaşık 20 dakika sürer.

 • Randevu saatinizde, randevu onay e-postanızdaki “sınavınızı başlatın” linkine tıklayın. Check-in işleminize başlamak için programlanan zamanınızdan sonra 12 dakikanız olacak. Bu zamana kadar check-in yapmadıysanız, testiniz iptal edilecek ve ücretiniz iade edilmeyecektir.
 • “Start Session”ı seçin.
 • Kimlik belgenizi gözetmene ibraz edeceğiniz kimlik doğrulama adımlarını da tamamlayın. Kimlik belgeniz üzerindeki isminiz ile ETS hesabınızdaki isminiz aynı olmalıdır.
 • Gözetmen bilgisayar ekranınıza erişim talep edecek ve sizden şunları yapmanızı isteyecektir:
  • bilgisayar ekranınızı el aynası veya cep telefonu kullanarak gösterin.
  • masaüstü yüzeyiniz ve gözetmenin muayene etmek isteyebileceği odadaki diğer yerler de dahil olmak üzere odanın 360 derecelik bir görünümünü göstermek için kamerayı bilgisayarınızda hareket ettirmek.

Aşağıdaki önemli kurallar da dahil olmak üzere Bültende listelenen tüm evde test kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Bu kurallara uymazsanız sınavınız iptal edilebilir ve ücretiniz iade edilmez.

 • Gözetmen dışında başka hiç kimse ile iletişim kurmayın.
 • Kişisel kayıt cihazları, mobil cihazlar, önceden yazılmış notlar veya ders kitapları dahil olmak üzere yetkisiz materyalleri test sırasında 10 dakikalık mola da dahil olmak üzere hiçbir zaman kullanmayın.
 • Dinleme bölümünden sonra koltuğunuzdan ayrılabileceğiniz 10 dakikalık bir mola verilir.Zamanında geri döndüğünüzden emin olun.Programlanmamış molalara izin verilmez.1
 • Testten önce herhangi bir ekran paylaşımı veya uzaktan erişim yazılımını (Zoom®, Skype®, TeamViewer®, Microsoft Teams® ve Apple Uzak Masaüstü™ gibi) devre dışı bırakmanız gerekecektir. Bunlar sınav süresince etkinlik dışı kalmalıdır. Test sırasında yazılımın otomatik olarak açılmadığından emin olun.
 • Sınavınız esnasında kulaklık kullanımına yönelik başvurular olabilir. Bunları göz ardı edin; evde sınav esnasında kulaklık kullanımına izin verilmemektedir.
 • Sınav oturumunuzun sonunda, Reading ve Listening bölümleri için resmi olmayan puanlarınızı görebileceksiniz. Böylece puanlarınızı rapor edebilir veya iptal edebilirsiniz.1

 • Sınav esnasında gözetmen, tüm sınav kurallarına uyduğunuzdan emin olmak için sizi (video kamera ile) ve bilgisayar ekranınızı izleyecektir.
 • Her zaman gözetmen tarafından kameradan görünür olduğunuzdan emin olun. Şüpheli hareketler sınavınızı geçersiz kılabilir.
 • Sınav esnasında gözetmenle iletişime geçmeniz gerekirse, dikkatini çekmek için konuşun ve elinizi sallayın ve/veya LogMein sohbet özelliğini kullanın. Gözetmenin cevap vermesi 30-60 saniyeyi bulabilir.
 • Gözetmen sizinle konuşmak isterse, mavi baykuş zıplamaya başlayacaktır.

ProctorU Ekipman Kontrolünde başarısız olursam ne olur?

Testinizi kontrol etmeden önce tüm sorunları çözmeniz (kırmızı ile gösterilen) ve ekipman kontrolünü geçmeniz gerekecektir. Sorunları kendiniz çözemezseniz, ekipman kontrol sayfasının en altındaki iletişim formunu kullanarak ProctorU ile temasa geçin. Canlı Yardım Masası Teknisyenleri size yardımcı olacaklardır.
Test randevunuzdan önce tüm sorunları çözmeniz gerekecektir, aksi takdirde test yapamazsınız ve para iadesi veya ücretsiz yeniden planlama almayacaksınız.

Sorun çıkmasını önlemek için önceden yapabileceğim bir şey var mı?

 • ProctorU Ekipman Kontrolünü günün sınava katılmayı planladığınız saatinde çalıştırın, böylece bant genişliği sorunlarınız olup olmadığını görebilirsiniz.
 • Sınav oturumu başlamadan kısa bir süre önce son bir ekipman kontrolü daha gerçekleştirin.
 • Sınav için gerekli olmayan tüm tarayıcıları ve uygulamaları kapatın. Bu, sınavınız esnasında oluşabilecek bant genişliği sorunlarını önleyebilir.
 • Sınav öncesinde tüm ekran paylaşım veya uzaktan erişim yazılımlarının etkinliğini kaldırın. Bunlar sınav süresince etkinlikleri kaldırılmış olarak kalmalı ve sınav esnasında otomatik şekilde yazılımları açık konuma getiremeyecek şekilde ayarlanmalıdır.
 • Evinizde internete bağlı diğer cihazların çalışmadığından emin olun.

Ek bilgi almak ve sorun giderme yardımı için ProctorU Sınav Katılımcısı Kaynak Sayfasını ziyaret edin.

Sınavım başlamadan hemen önce bir sorunla karşılaşırsam ne olacak?

Sınavınızdan hemen önce teknik bir sorunla karşılaşırsanız, ProctorU ile iletişime geçin:

Canlı Görüşme: Canlı Görüşme
Telefon: 1-855-772-8678


Teknik bir sorun yaşarsam ve başlangıç saatim ertelenirse ne olacak?

Bu durum, sınavı tamamlamak için size verilecek süreyi etkilemeyecektir. Gözetmen şifreyi girmeden sınavınız için size verilen süre çalışmaya başlamaz.

Sınav esnasında teknik bir sorun ile karşılaşırsam ne olacak?

Sınav esnasında teknik bir sorunla karşılaşırsanız, sınav gözetmeninin dikkatini çekmek için konuşun ve elinizi sallayın. Sınav esnasında internet erişiminiz varsa ancak sınav bağlantınız kesildiyse, gözetmeni LogMeIn sohbet aracı üzerinden bilgilendirin. Sohbet simgesini (mavi bir baykuş) bir PC için görev çubuğunda ve Mac® için menü çubuğunda göreceksiniz.

Sınav esnasında internet bağlantım koparsa ne olacak?

İnternet bağlantınız anlık olarak koparsa, bağlantınız onarıldığında, gözetmene otomatik olarak tekrar bağlanacaksınız. Sınavınız tekrar açılabilir ise, gözetmen bunu sizin için yapacaktır.

LogMeIn sohbet işlevi aracılığıyla yeniden bağlanamıyor ve gözetmenle konuşamıyorsanız, yardım için 1-855-772-8678 numaralı telefondan ProctorU'yu arayın.

 

1 TOEFL iBT Kağıt Sürümü için geçerli değildir.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink