TOEFL®Evde Test

 

Metin

Video süresi: 3:36

(AÇIKLAMA)

TOEFL evde test.

(KonuŞMA)

SUNUCU: İşte evde TOEFL testi yaptırma konusunda bilmeniz gerekenler. Evde test yaptığınızda, kendi ekipmanınızı kullanırsınız ve bir insan gözetmeni tarafından çevrimiçi olarak izlenirsiniz.

(AÇIKLAMA)

Gereklilikler.

(KonuŞMA)

Testi evde yapmak için bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olacaktır. PC veya Mac olabilir. Gözetmene tüm odayı, mikrofonu ve hoparlörü göstermek için hareket ettirilebilen bir web kamerası. Evde yapılan testler için kulaklıklara izin verilmez. Testiniz için ekipman gereksinimleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için TOEFL web sitesini ziyaret edin.

ETS güvenli tarayıcısını test için kullanacağınız bilgisayara indirmeniz ve kurmanız gerekecektir. Yüklemeyi tamamlamak için dosyayı indirdikten sonra çalıştırmanız gerekir. Ardından, ekipman kontrolünü çalıştırarak ekipmanınızı kontrol edin. Bu, bilgisayarınızın, web kameranızın, mikrofonunuzun ve hoparlörünüzün test gerekliliklerini karşıladığını doğrulayacaktır.

(AÇIKLAMA)

Metin, Test Odası.

(KonuŞMA)

Odanızın test gerekliliklerini karşıladığından emin olun. Test için, tek başına bir odada, tercihen evde olmalısınız. Açık ve ortak alanlara izin verilmez. Bilgisayarınız bir masada veya masada olmalı ve standart bir sandalyede oturmanız gerekir. Test alanı, test sırasında kullanımı onaylanmamış tüm maddelerden arındırılmış olmalıdır. Ekipmanınızın ve test odanızın test günü gerekliliklerini karşılayacağını onayladıktan sonra kayıt olmaya hazırsınız.

(AÇIKLAMA)

Ana ekran.

(KonuŞMA)

Kaydolmak için ETS hesabınızda oturum açın ve Kaydol'u seçin. Ardından testinizi seçin.,

(AÇIKLAMA)

Üç test mevcuttur.

(KonuŞMA)

test tarihiniz ve saatiniz.

(AÇIKLAMA)

Test Merkezi, Ev veya Kağıt Sürüm.

(KonuŞMA)

Kaydınıza devam etmek ve testinizin ödemesini yapmak için talimatları izleyin.

(AÇIKLAMA)

Sipariş Özeti.

(KonuŞMA)

ETS'den bir onay e-postası alacaksınız. E-posta, test gününde testinize başlamak için bir bağlantı içerecektir.

(AÇIKLAMA)

Kontrol edin ve teste buradan başlayın.

(KonuŞMA)

İşte testinize hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları. Test sırasında not almak için, silinebilir bir kalemle şeffaf bir tabaka koruyucunun içinde bir beyaz tahta veya bir kağıt kullanabilirsiniz. Kulaklık takmayın. Check-in için küçük bir ayna veya cep telefonunuzu getirin ve gözetmeni göstermek için kimliğinizi hazır bulundurun.

Testinizin zamanı geldiğinde, testinizi kontrol etmek ve başlatmak için onay e-postanızdaki veya ETS hesabınızdaki bağlantıyı kullanın. Planlanan başlangıç saatinizden itibaren 15 dakika içinde check-in yaptığınızdan emin olun, aksi takdirde testiniz iptal edilecektir. Oturumunuza başladığınızda, gözetmen check-in sürecinde size yol gösterecektir. Kimliğinizi göstermeniz ve küçük bir ayna veya cep telefonunuzu kullanarak bilgisayar ekranınızı göstermeniz gerekecektir. Ardından, odanın 360 derece görünümünü göstermek için web kameranızı kullanacaksınız.

Test sırasında, gözetmen tarafından her zaman görülebildiğinizden emin olun. Kendinize yüksek sesle konuşmak veya ekrandan uzağa bakmak gibi şüpheli görünebilecek herhangi bir şey yapmaktan kaçının. Testin sonunda, resmi olmayan okuma ve dinleme puanlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Ardından puanlarınızı bildirme veya iptal etme seçeneğiniz olacaktır.

(AÇIKLAMA)

Düğmelerden birine tıklayın.

(KonuŞMA)

Testten birkaç gün sonra ETS hesabınızda resmi puanlarınızı alacaksınız.

(AÇIKLAMA)

Testler ve Puanlar.

(KonuŞMA)

Puanlarınız test tarihinizden sonra iki yıl boyunca geçerlidir. Evde TOEFL testinizde bol şans.

(AÇIKLAMA)

Logo, ETS TOEFL.