ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL® EssentialsTM Testi

Üniversitelerin saygı duyduğu kalitede, dost canlısı ve kullanışlı bir İngilizce dili testi

TOEFL® EssentialsTM yolculuğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

TOEFL Essentials Puanları

Şöhret ve yüksek TOEFL, puanlarınızın harika olmak için gerekenlere sahip olduğunuzu gösterdiği anlamına gelir. TOEFL testi, sizin ve kurumların puanlarınızın adil ve güvenilir olduğundan emin olabilmeniz için testinizi gözetmek ve puanlamak üzere sınıfının en iyisi insani ve Yapay Zekayı (AI) kullanır.

TOEFL Essentials puanlarını kabul eden üniversite ve diğer kurumların sayısı giderek artmaktadır. Kurumların puan şartlarını doğrulamak için doğrudan kurumlarla görüşmenizi öneririz.

 

Puanlarınızı almak

Sınavın sonunda resmi olmayan Listening ve Reading puanlarınızı görebilirsiniz.

Resmi puanlar, test tarihinizden 5-6 gün ETS hesabınıza işlenecektir.

 

Puanlarınızı iptal etme

Sınavınızın sonunda, puanlarınızı iptal etme ya da puanlarınızı raporlama ve kayıt esnasında seçtiğiniz kurumlara gönderme seçeneğine sahip olacaksınız.

 

Puanlarınızı gönderme

Sınav sonuç belgelerinizi, ek bir ücret olmaksızın istediğiniz sayıda kuruma gönderebilirsiniz. Sınav sonuç belgelerini, ETS hesabınızdan kayıt olduğunuzda ya da dilediğiniz zaman talep edebilirsiniz.

 

Puanlarınızı anlama

Puan ölçeği

TOEFL Essentials puanları, bantlar halinde raporlanır.

  • Her Bölüm Puanı: 1–12, tam bantlar halinde rapor edilir
  • Genel Puan: 1–12, yarım bant olarak rapor edilir (bölüm puanlarının ortalaması)

Temel beceri yüzdeleri

Söz Dağarcığı Bilgisi ve Cümle Yapısının temel becerileri de TOEFL Essentials testinde ölçülür. Temel yeteneklerin ölçümleri yüzdelik dilimler ile raporlanmaktadır (5–95 yüzdelik dilim).

Bir temel yeteneğin yüzdelik dilimi, sizin o yüzdelik dilimde belirtilen kişi kadar sınav katılımcısından daha iyi performans gösterdiğiniz anlamına gelir. Örneğin, 75. yüzdelik dilimdeki bir puan, sizin sınava katılanların %75’inden daha iyi bir performans gösterdiğiniz anlamına gelir.

 

Örnek Sınav Sonuç Belgesi

Puanlama kılavuzları

Puanlama kılavuzları (aynı zamanda puanlama kriterleri olarak da bilinir) Writing, ve Speaking bölümleri için verilen yanıtların değerlendirilmesi için kullanılır.

 

Performans tanımlayıcıları

Performans tanımlayıcılar, her puan seviyesinde, sınav katılımcılarından beklenen bilgi, beceri ve yetenekleri gösterir.

 

Videoyu oynat düğmesi MyBest puanları hakkında Video

MyBest® puanları

 

Süper puanlar olarak da adlandırılan MyBest® puanları, son 2 yıl içinde tüm TOEFL Essentialss testlerinden elde edilen en yüksek bölüm puanlarınızı birleştirir. Bu sizin en iyi genel performansınızı gösterir ve hedeflerinize daha çabuk ulaşmanıza yardımcı olabilir; çünkü daha az sayıda sınava girerek kurumunuz için puan gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

Video Metnini Göster

Tüm TOEFL Essentials puan raporları, hem seçtiğiniz sınav tarihinden itibaren aldığınız normal puanlarınızı hem de MyBest puanlarınızı gösterir. Aşağıda bunu görebilirsiniz:

 

Bu grafik, Test Tarihi Puanlarını ve TOEFL Essentials puan raporundaki En İyi Puanlarım'ı gösterir. En İyi Skorlarım başlığı altında “En İyi puanlarım, son iki yıldaki tüm geçerli test tarihlerinden itibaren en yüksek bant skorunuzdur.” notu yer alır. En Yüksek Bölüm Bant Puanlarınızın Ortalaması 12 üzerinden 7,5'tir. Bölüm bant skorları, Mart 22, 2021 test tarihi ile Listening'de 8, Şubat 26, 2021 test tarihi ile Reading'da 7, Mart 22, 2021 test tarihi ile Writing'da 9 ve Şubat 18, 2021 test tarihi ile Speaking'da 6 puan olmak üzere bir çubuk grafikte gösterilir.

 

Puanlama politikaları

TOEFL® Temel Bilgiler Bülteninde (PDF) puanlama politikalarını görüntüleyin.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink