ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® puanlarını kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

TOEFL iBT Puan Gereksinimlerini Belirleme

Puan gerekliliklerini belirlemek için ipuçları

Doğru başvuru sahiplerini getirmenize yardımcı olacak TOEFL iBT puan gerekliliklerini belirlemek isteyeceksiniz. İşte bazı ipuçları:

  • Sadece toplam puanı değil, tüm puan bilgilerini kullanın. Bölüm puanları, bir başvuru sahibini diğerinden ayırabilir ve daha eksiksiz bir resim sağlayabilir.
  • Bölüm puanlarını rutin olarak gözden geçirin ve programınızda başarı için en önemli beceriler için minimum bölüm puanı gerekliliklerini belirlemeyi düşünün.
  • Başlangıçta esnek puanları belirleyin.
  • Puan gereklilikleriniz hakkında periyodik incelemeler yapın.
  • Kurumunuzda İngilizce öğrenim desteğinin mevcut olup olmadığını değerlendirin. Değilse, başlangıçta daha yüksek bir yeterlilik seviyesine ihtiyacınız olabilir.

Tüm TOEFL iBT test sunum yöntemleri aynı içeriği ve puan ölçeğini kullanır, bu nedenle Ev Sürümü veya Kağıt Sürüm için farklı puan gereklilikleri belirlememelisiniz.
 

Puanlarınız uygun şekilde uyumlu mu?

TOEFL iBT, IELTS® ve Common European Framework of Reference (CEFR) gereksinimleriniz uyumlu değilse, uygun vasıflara sahip başvuru sahiplerini geri çevirebilir veya geçerli olmadıkları için tamamen hariç tutabilirsiniz. Kaçırmadığınızdan emin olmak için puan karşılaştırma aracımızı kullanın.

 

MyBest® puanları

MyBest® puanları — süper puanlar olarak da adlandırılır — son 2 yıldaki geçerli TOEFL iBT puanlarının tümünden her bir test bölümü için bir başvuru sahibinin en iyi puanlarının kombinasyonudur.1 Tüm TOEFL iBT puan raporları hem test alan tarafından seçilen tek bir test tarihinden alınan puanları hem de aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi MyBest puanlarını içerir.

      

Okuma, dinleme, konuşma, yazma skorları ve toplam skor solda gösterilir ve sağdaki görüntü, son 2 yıldaki tüm geçerli TOEFL skorlarından her bölüm için test alanların MyBest skorunu gösterir.

MyBest puanlarını kabul etme

Kurumunuzun ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre MyBest puanlarını kabul edip etmemek sizin seçiminizdir. İşte kararınızı verirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli gerçekler.

  • MyBest puanları geçerlidir. Research (PDF), MyBest puanlarının ve test tarihi puanlarının her ikisinin de İngilizce dil yeterliliği için geçerli ölçütler olduğunu göstermektedir.
  • MyBest puanlarını kabul etmek, nitelikli başvuru havuzunuzu genişletir. Öğrencilerin en iyi performanslarını göstermelerine izin vermek, daha fazla öğrencinin İngilizce dil gereksinimlerinizi karşılayacağı anlamına gelir.
  • MyBest puanlarını kullanmak kolaydır. TOEFL iBT puan ölçeği aynı kalır ve puan gereksinimlerinizi değiştirmeniz gerekmez.

MyBest puanlarını kabul eden kurumların listesini görüntüleyin.

Seçiminiz ne olursa olsun, her zamanki gibi her bir başvuru sahibinin TOEFL iBT puanlarını tek bir test tarihinden almaya devam edeceksiniz.
 

Puan gereksinimlerinizi paylaşın

Öğrencilerin TOEFL puanlarını kabul ettiğinizi bilmelerini sağlamak için web sitenizde aşağıdakileri yayınlamanızı öneririz:

  • TOEFL Atanmış Kurum (DI) kodunuz
  • iBT Ev Sürümü, TOEFL iBT Kağıt Sürümü ve MyBest skorlarını kabul edip etmemeniz de dahil olmak üzere puan gereksinimleriniz. TOEFL iBT

DI kodunuzu TOEFL Destinasyonları Aramasına kurumunuzun adını girerek bulabilirsiniz.
 

Yardıma mı ihtiyacınız var?

TOEFL iBT puan gerekliliklerinin ayarlanması konusunda yardım için TOEFLNews@ets.org adresine e-posta gönderin veya 1-609-683-2008 numaralı telefonu arayın.

IELTS, University of Cambridge ESOL Examinations Syndicate'in tescilli ticari markasıdır.

1.Şu anda, TOEFL iBT Kağıt Sürümü için MyBest puanları sadece Kağıt Sürüm puanlarını içermektedir. Bir test merkezinde yapılan Home Edition veya TOEFL iBT testlerinden elde edilen puanlarla birleştirilmezler.
 

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink