ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL iBT® Testi

Akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavı

TOEFL iBT® puanlarını kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

TOEFL iBT Test Güvenliği

Akademik toplulukta hepimiz, akademik ve itiraf hilesi yapma motivasyonunun ve kabiliyetinin yükseldiği bir dünyayla uğraşıyoruz. Akademik programlara başvuran öğrenciler arasında önemli bir rekabet vardır ve bu da sınava girenlerin gerekli testlerde haksız avantaj elde etme veya puan bilgilerinde tahrifat yapma girişimleriyle sonuçlanabilir.
 

Güvenebileceğiniz sonuçlar

ETS, test güvenliği endişeleri ile mücadelede uzun zamandır ön saflarda yer almaktadır ve her yıl en son teknoloji ürünü güvenliğe 60 milyon ABD dolarından fazla yatırımla,TOEFLiBT testi, herhangi bir İngilizce dil değerlendirmesinde en iyi güvenliği sunmaktadır.

 • Test günü güvenlik prosedürleri arasında biyometrik ses tanıma, yüz tanıma ve test merkezlerinde elektronik uğultu kullanımı yer alır.
 • ETS,TOEFL iBT Edition için şüpheli faaliyetleri önlemek ve tespit etmek üzere hem canlı insan gözetmenlerini hem de yapay zeka teknolojisini kullanır.
 • TOEFL Örnek Hizmeti ve test alan fotoğrafları öğrenci kimliğini doğrular.
 • Tüm insan derecelendirmeleri, test katılımcıları ile mülakat yapanlar arasındaki dolandırıcılık fırsatlarını ortadan kaldırarak anonim olarak yapılır.
 • Skorlama test merkezlerinde yapılmadığından ve kayıtlar orada saklanmadığından, sahtekarlık puanlama fırsatları neredeyse hiç mevcut değildir.
 • Testler, içerik çalma fırsatlarını en aza indirerek doğrudan ETS'den test alıcısının bilgisayarına gönderilir.

Puan bütünlüğünü nasıl koruruz

TOEFL iBT puanlarının bütünlüğünü korumak için tasarlanmış üç yönlü bir önleme, tespit ve iletişim yaklaşımı kullanıyoruz.

Ek olarak, ETS Test Bütünlüğü Ofisi testleri sürekli olarak izler, güvenlik sorunlarını araştırır ve güvenilir ve güvenli test skorlarına uzun süreli bağlılığını sürdürerek dünya çapında skor geçerliliğini sağlamaya çalışır. Ve test güvenliği ihlallerini önlemek ve tespit etmek için en iyi uygulamaları benimsemeye ve yeni teknolojiler oluşturmaya devam edeceğiz.
 

TOEFL iBT puanlarının bütünlüğünü korumak için önleyici tedbirleri kullanma yollarımızdan bazıları şunlardır.

Güvenli test koşulları ve eğitim gözetmenlerinin oluşturulması

TOEFL iBT testi, test alıcısının tercih ettiği teslimat yöntemine bağlı olarak ETS onaylı test merkezlerinde veya evden alınır.

Her bir test tesisi, tesislerin güvenlik ve teknik gereklilikleri karşılayıp karşılamadığını belirlemek ve doğrulanabilir referanslar elde etmek için sıkı bir tarama sürecinden geçer.

Test gözetmenleri, test uygulamalarını yönetmek için kapsamlı bir şekilde eğitilir ve Politikalar, Uygulamalar ve Prosedürler Kılavuzunda belirtilen prosedürleri izlemeleri gerekir. Bu nedenle, Test Merkezi Yöneticileri olarak görev yapmadan önce test teslimatı ve test politikaları ve prosedürleri hakkındaki bilgilerini göstermek için bir sertifikasyon sınavından geçmeleri gerekir.

ETS, ETS standartlarının dünya genelindeki test merkezlerinde uygun şekilde uygulandığını gözlemlemek ve doğrulamak için test sitelerinin duyurulmuş ve duyurulmamış denetimlerinin yanı sıra gizemli alışverişçilerin ziyaretleri gerçekleştirir. Tesisler kalite denetimlerine ve üçüncü taraf gözlemlerine tabidir.

Evde test için insan izleme ve yapay zeka teknolojisini kullanma

ETS,TOEFL iBT Ev Sürümü Speaking TOEFL iBT Kağıt Sürümünün Konuşma bölümü için tespit edilmesi zor olayları görmek ve bunlara yanıt vermek üzere hem gerçek zamanlı insan izleme hem de yapay zeka (AI) teknolojisine dayanan sınıfının en iyisi birden fazla güvenlik önlemi kullanmaktadır:

 • Canlı gözetmenler, teste başlamadan önce test alıcısının kimliğini doğrulamak ve ev ortamlarını taramak, şüpheli faaliyetleri işaretlemek ve gerekirse müdahale etmek dahil olmak üzere sürekli dikkat sağlayacaktır.
 • YZ teknolojisi yüz tanıma, bakış izleme ve tüm oturumun video kaydı gibi yapay zeka teknolojisi kötü amaçlı faaliyetlere karşı koruma sağlayacaktır. Yapay zekanın olası hile olayları olarak işaretleyeceği test alıcısı etkinliklerine örnek olarak, başka bir test alıcısının kimliğine bürünme, yeni bir tarayıcı açma, izin verilmeyen yazılımları çalıştırma ve test uygulaması ve molalar sırasında cep telefonu gibi izin verilmeyen nesneleri kullanma girişimleri verilebilir.

Test başlamadan önce, kimlik belgesindeki bilgilerin ve test alıcısının fotoğrafları çekilir. Gözetmen, kimlik belgesinin güncel, geçerli ve kabul edilebilir olduğunu doğrular ve ardından kimlik belgesini bilgisayarda oturan kişiyle karşılaştırmak için yüz tanımayı kullanır. Ardından, test alıcısının test boyunca kimlik belgesiyle birden fazla kez eşleştiğini rastgele doğrulamak için yapay zeka kullanılır.

Test içeriğinin sunulması

ETS'den doğrudan test alıcısının bilgisayarına gönderilen test içeriği, güvenli iletimler için büyük finans kuruluşları tarafından kullanılanlarla aynı internet güvenlik protokollerini kullanır. İletişim kanalı en son teknoloji şifreleme kullanır ve bir iletim değiştirilir veya kesintiye uğrarsa yazılımımız bunu tespit eder.

Merkezi olarak kontrol edilen algoritmalar ve büyük bir test soruları bankası, test içeriğinin test konumları arasında ve saat dilimleri arasında farklı olmasını sağlayarak içeriği çalma fırsatlarını en aza indirir.

Her test uygulamasının başlangıcında, test yazılımı anlık mesajlaşma (IM) dahil TOEFL iBT test uygulamasının parçası olmayan tüm pencereleri veya uygulamaları otomatik olarak kapatır. Test sırasında açmaya çalışan tüm uygulamaları kapatır ve ardından olayı otomatik olarak kaydeder. Yazılım ayrıca masaüstünü kilitleyerek tuş kombinasyonlarını baskılar, böylece test alıcısı başka bir uygulamaya geçemez.

Teste giren kişi kurallarının ve gerekliliklerinin oluşturulması ve uygulanması

ETS, test gününde güvenliği sağlamak için en kapsamlı ve kanıtlanmış önlemlerin bazılarını kullanır:

 • test izleme için AI teknolojisi ve elektronik gözetimin yanı sıra eğitimli gözetmenler ve test yöneticilerinin kullanılması
 • wanding, cep telefonu karıştırma ve diğer teknikler (belirli konumlar) gibi yeni teknolojiler ekleme
 • el yazısı örneklerinin, imza örneklerinin toplanması1
 • çekilen ve puan raporlarına gömülü fotoğraflar
 • her ülke için uygun olan sıkı kimlik gerekliliklerine bağlı kalmak
 • test oturumuna giriş yaptıktan sonra, test katılımcıları:
  • test alanına, test yardımı olarak veya test içeriğini toplamak, paylaşmak veya iş birliği yapmak için kullanılabilecek öğeleri getirmesi yasaktır.
  • kitaplar, elektronik cihazlar, el çantaları ve sırt çantaları gibi kişisel eşyalara erişim sahibi olmamalıdır.

Bir test katılımcısı gözetmenin herhangi bir talimatına uymayı reddederse veya uymazsa, testi sonlandırılacaktır. Güvenlik politikaları ve prosedürlerinin tam listesi için TOEFL iBT® Bilgi Bültenini indirin.

Puanlama ve puan raporlama kalitesini korumak

Haksız avantajlar elde eden test görevlilerine karşı daha fazla koruma sağlamak için test merkezinde veya test gözetmenleri tarafından puanlama yapılmaz. ETS, puanlama sürecini test sürecinden ayırarak, test yöneticilerine puanlama araçlarına erişim sağlamanın neden olacağı birçok güvenlik sorununu ortadan kaldırır. Ayrıca, gözetmenler İngilizce dilinde talimat veya test hazırlığına doğrudan dahil olamaz ve bir çıkar çatışması izlenimi veya fiili olasılığı ortaya çıkarabilecek bir bireye testi uygulayamaz.

ETS, puanlamayı test uygulamasından ayırdığından, değerlendiriciler dünya genelindeki test katılımcılarından sözlü ve yazılı yanıtlar alır; puanlamak için verilen yanıtları veren bireyleri bilme olasılıkları yoktur. Daha fazla bilgi için bkz.:

En sıkı güvenlik önleme önlemleri uygulansa bile, bazı test katılımcıları testte haksız avantaj elde etmeye çalışacaktır. ETS, fotoğrafik inceleme, el yazısı analizi ve ses biyometrik analizini içerebilen tüm rapor edilen suistimal olaylarını araştırır. Bir soruşturmanın sonuçları ETS'nin skorları iptal etmesine veya test alıcısının gelecekteki ETS testlerinden men etmesine neden olabilir.

ETS, bankacılık, kolluk kuvvetleri ve sağlık hizmetleri sektörlerinde kullanılan teknolojilere benzer biyometrik ses tanımlama yazılımı kullanır. Bu teknoloji, ETS'nin şüpheli kimliği belirlemesine vebu TOEFL iBT puanlarını raporlanmadan önce iptal etmesine yardımcı olur.

ETS, bir test uygulaması sırasında meydana gelen tüm güvenlik olaylarını yakından izler. ETS standartlarını karşılamayan test merkezleri kapalıdır. Test katılımcıları güvenlik politikalarına uymadıklarında, test uygulaması iptal edilir veya olay daha fazla araştırma için rapor edilir.

ETS ayrıca, test merkezlerinin rastgele denetimlerini ve endişelerin amir raporları, ipuçları veya test alıcısı şikayetleri yoluyla dile getirildiği merkezlerde denetimleri de yürütür. Bazı durumlarda, ETS profesyonel taklit halkalarını kovuşturmak için yerel ve ulusal kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapar.

Puan istatistiklerinin izlenmesi

ETS, geçersiz puanları belirlemeye yardımcı olmak için istatistiksel analiz yöntemlerini kullanarak her test oturumundan sonra puanları inceler ve analiz eder. ETS İstatistiksel Analiz ekibi test merkezi, ülke ve bölgeye göre puan eğilimlerini izler.

 • Sistem tarafından oluşturulan düzensizlik raporları her test uygulamasından sonra gözden geçirilir.
 • Tesis geçmiş performans verileri, ele alınması gereken tutarsızlıkları belirlemek için saklanır.
 • Çevrimiçi gözetmenler, ETS politika ve prosedürlerine uyum açısından izlenir.

Skor kullanıcılarını bilgilendirmek önceliğimizdir. ETS, dünya genelinde hizmet verdiğimiz kurum ve kuruluşlarla çok yakın bir şekilde çalışır. Puanlar iptal edildiğinde, ETS test katılımcısının puan raporuna sahip kurumları puanların iptal edildiği konusunda bilgilendirir. Bültende bulunan test alıcısı puanı iptal politikamız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ek olarak, bir kurum veya kurum tarafından bildirilen test sonuçlarına ilişkin her endişe araştırılmaktadır. Bir test TOEFL iBT puanları hakkında bir endişeniz varsa, lütfen TOEFL iBT® Puan Sorgulama Formunu (PDF) doldurun ve communicatetestsecurity@ets.org adresine gönderin.

Herhangi bir güvenlik sorusu veya endişesi için bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

E-posta:   communicatetestsecurity@ets.org
Güvenlik Yardım Hattı: 1-800-750-6991 (Amerika Birleşik Devletleri, ABD Virgin Adaları, Porto Riko ve Kanada'da teste girenler için ücretsiz)
1-609-406-5430 (geri kalan tüm bölgeler)

1 TOEFL iBT Ev Sürümü veya Kağıt Sürümü için geçerli değildir
 

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink