ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL® EssentialsTM Testi

TOEFL testinden beklediğiniz kalite, güvenilirlik ve güvenliğe sahip bir test seçeneği ile başvuruda bulunanlar yelpazenizi genişletin

TOEFL® EssentialsTM puanlarını kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

TOEFL Essentials Puan Raporlama

TOEFL Essentials puan raporlarını üç şekilde alabilirsiniz; ETS® Veri Yöneticisinde TOEFL® Showcase™ aracılığıyla, sunucu akışları veya posta yoluyla. Testten sonra 6-8 gün içinde puan alacaksınız ve teste katılanlar testten yaklaşık 6 gün sonra puan alacaktır.

TOEFL Essentials puanları test tarihinden itibaren 2 yıl boyunca geçerlidir TOEFL Hizmetindeki test alan verilerine dahil edilecektir.

 

TOEFL Puan Raporlama Kaydı Düzenlemesi Güncellemesi
 Tüm TOEFL skor verilerini elektronik olarak kabul eden tüm kurumlar, sistemlerin skor verilerini alacak şekilde doğru şekilde yapılandırıldığından emin olmak için TOEFL Puan Raporlama Kayıt Düzenini ve örnek veri dosyalarını (zip) incelemelidir.

Veri yerleşimi hakkında sorularınız için lütfen institutionportal@ets.org adresinden Kod Kontrolü ile iletişime geçin.

MyBest® Puanlarım

MyBest puanları, başvuru sahibinin her test bölümü için 2 yıllık geçerli TOEFL Essentials puanlarının tümünden elde ettiği en iyi puanların kombinasyonudur. Kurumunuzun ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre MyBest puanlarını kabul etmek sizin seçiminizdir.

Kayıtlı kullanıcılar, TOEFL TOEFL Essentials özelliği dahil olmak üzere sınava giren kişilerin bilgilerine kolay, isteğe bağlı, güvenli erişime sahiptirSpeakingWriting.

Erişim için kaydolun

TOEFL Tanıtımı özelliğinde, her bir puan raporu otomatik olarak yazım ve konuşma örneklerini, temel becerilerin ölçümlerini ve MyBest puanlarını içerir, bu nedenle sizin tarafınızdan herhangi bir işlem yapılması gerekmez.
 

TOEFL Çevrimiçi Puan Doğrulama Sistemi (OSVS)

Ayrıca test katılımcısının randevu numarasını ve doğum tarihini kullanarak TOEFL Essentials puanlarını OSVS ile doğrulayabilirsiniz. ETS Kurumsal Portalındaki ETS Veri Yöneticisi ana ekranına OSVS Puan Verilerini Görüntüle etiketli mavi ETS bir düğme eklenmiştir.

ETS Yöneticisinde Scorelink® hizmet raporu formatını kullanıyorsanız, sisteminizi "Filtreleyici" olarak tanımlanan yeni alanları kabul edecek şekilde değiştirmeniz gerekecektir. TOEFL® Puan Raporlama Kaydı Düzeni (PDF) örneğini görüntüleyin. Bu seçenek hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen institutionportal@ets.org adresinden Kod Kontrolü ile iletişime geçin.

BT veya teknoloji personeliniz tarafından tek seferlik kurulumdan sonra puanları ETS sunucusundan bir istemci sunucusuna otomatik olarak indirin. TOEFL içeren veri dosyaları, internet üzerinden haftada yaklaşık iki kez kullanıma sunulur.

Otomatik Sunucudan Sunucuya Beslemeler hakkında daha fazla bilgi edinin.
 

Veri sisteminizi güncelleme

Skorları elektronik olarak alırsanız, puanların eklenmesi TOEFL test veri seti düzeninizde küçük bir değişiklik gerektirecektir.

Siz veya üçüncü taraf satıcınız Scorelink hizmeti teslimatını kullanıyorsanız,TOEFL® Puan Raporlama Kaydı Düzenini (PDF) görüntüleyin. Bu seçenek hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen institutionportal@ets.org adresinden Kod Kontrolü ile iletişime geçin.

Hala bunları alan kurumlar için, TOEFL Essentials testi kağıt puan raporları sahteciliği önlemeye yardımcı olacak güvenlik özelliklerine sahiptir.

Örnek bir Kurumsal Kağıt Puan Raporu (PDF) indirin.

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink