ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

TOEFL® EssentialsTM Testi

TOEFL testinden beklediğiniz kalite, güvenilirlik ve güvenliğe sahip bir test seçeneği ile başvuruda bulunanlar yelpazenizi genişletin

TOEFL® EssentialsTM puanlarını kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir adımı seçin.

 

TOEFL Essentials Testi için Puanları Kabul Etme

TOEFL iBT TOEFL testi arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz — her ikisini de kabul edebilirsiniz! Ve bunu yapmanız, size herhangi bir test sağlayıcısının en geniş nitelikli uluslararası başvuru sahibi yelpazesini sağlayacaktır.

Kurumunuz TOEFL için 4 basamaklı bir skor-kullanıcı koduna sahipse, siz ve başvuru sahipleri TOEFL Essentials skorları için aynı kodu kullanacaksınız. TOEFL skoru kullanıcı kodunuz yoksa bir için başvurun.

Kurumunuz test puanları için bir veri yönetim sistemi kullanıyorsa, herhangi bir yeni testte olduğu gibi TOEFL Essentials puanlarını kabul edecek şekilde yapılandırılması gerekecektir. Veri sisteminizi güncelleme konusunda rehberlik için Puan Raporlamayı görüntüleyin.
 

Puan kabulü artıyor

Artan sayıda üniversite ve diğer kurum, programlarının İngilizce dil gerekliliklerinin bir parçası olarak TOEFL Essentials puanlarını kabul ettiklerini teyit etmiştir ve liste her gün büyümeye devam etmektedir.

Birleşik Devletler, Kanada ve Birleşik Krallık’ta yaklaşık 250 kurumun katıldığı bir ankette elde edilen sonuçlar aşağıda verilmiştir:

  • Kurumların/programların %90’ı 2022 yılı sınıf kayıtlarının başvuruları için, %71’i ise tam ya da şartlı başvuru için TOEFL Essentials puanlarını kabul etme eğilimindeler.
  • Ankete katılan kurumların %95’i TOEFL Essentials sınavını kaliteli adayları çekmekte faydalı, %70’ten fazlası ise oldukça çok ya da çok faydalı olarak görüyor.
     

Kabul eden kurumların listesine katılın

TOEFL Test Ürünleri Kabul Formunu doldurarak veya adresinden bize e-posta göndererek TOEFL Essentials puanlarını kabul ettiğinizi bize bildirin. toeflnews@ets.org Sizi dünya çapında teste girenler için mevcut olan kabul eden kurumlar listemize ekleyeceğiz.

Ayrıca web sitenizdeki kabul ve puan gerekliliklerinizi güncellemenizi öneririz.
 

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink