Dünyanın en saygın ve kabul gören İngilizce dili sınavı şimdi daha da iyi bir deneyim sunuyor!

Temmuz 26, 2023'den başlayarak, TOEFL iBT® test katılımcıları birkaç yeni iyileştirme görecektir. En iyisi de, testin tamamlanması 2 saatten az sürecektir. Bu da onu en popüler üç İngilizce dil sınavından en kısası yapar. Test katılımcıları şunları deneyimleyecektir:

 • kolaylaştırılmış talimatlar ve navigasyon
 • sadece iki okuma pasajı ve her biri 10 soru içeren kısaltılmış bir Okuma bölümü
 • mevcut Bağımsız Yazma görevinin yerini alan daha kısa ve modern bir Yazma görevi
 • puanlandırılmamış tüm test sorularının kaldırılması

Teste genel bakış*

İşte Temmuz 26, 2023'den başlayan testler için beklenmesi gerekenler.

 

TOEFL iBT Test Yapısı
Temmuz 26, 2023

Bölüm

Soru Sayısı

Tahmini Zamanlama

Reading

20 soru

35 dakika

Listening

28 soru

36 dakika

Konuşma

4 görev

16 dakika

Writing

2 görev

29 dakika

Toplam Süre

2 saatten az

 

*TOEFL iBT Paper Edition testi için geçerli değildir

Videoyu oynat düğmesi Akademik Tartışmalar İçin Yazma

Yeni Yazma Görevi

Sadece bir TOEFL iBT soru türü değişiyor. “Akademik Tartışma için Yazma” adı verilen yeni, daha modern bir Yazma görevi, mevcut Bağımsız Yazma görevinin yerini alacaktır. Bu görevde, test katılımcılarından çevrimiçi bir sınıf tartışmasında belirli bir konu hakkında bir görüş belirtmeleri ve desteklemeleri istenecektir.

Video Metnini Göster

Güvenle hazırlanın

Dizüstü bilgisayara bakan öğrenci

Test katılımcıları, TOEFL iBT testlerine hazırlanmalarına yardımcı olmak için çeşitli kaynaklara erişebilir. Teste katılanların test gününde ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olmak için, TOEFL iBT test formatı ve Temmuz 26, 2023'den başlayarak içerik ile uyumlu yeni Writing görev alıştırması soruları ve güncellenmiş hazırlık materyalleri artık mevcut.

Test planlama

Teste katılanlar, bir teste kaydolmak için tüm olağan prosedürleri izlemelidir. Temmuz 26, 2023'den başlayarak TOEFL iBT testleri, test merkezlerinde bilgisayarda yapılan testler ve TOEFL iBT Home Edition için yeni geliştirmeleri içerecektir. İyileştirmeler TOEFL iBT Kağıt Sürüm testleri için geçerli olmayacaktır.

Yeni geliştirilmiş TOEFL iBT deneyimini deneyimlemek isteyen kayıtlı test katılımcıları, Temmuz 26, 2023 tarihinde veya sonrasında bir test randevusu için yeniden programlama yapmalıdır. Tüm TOEFL iBT test politikaları ve prosedürleri (PDF) geçerli olacaktır.

Çin Anakarasında (Hong Kong, Makao veya Tayvan hariç) TOEFL iBT testine kaydolmak için şu adresi ziyaret edin:

Temmuzden başlayarak ek geliştirmeler 26

Daha iyi bir kayıt süreci. Teste katılanlar, aşağıdakileri içeren, her zamankinden daha hızlı ve daha kolay güncellenmiş bir kayıt süreci yaşayacaklar:

 • daha net ve basitleştirilmiş bir planlama deneyimi
 • sezgisel navigasyon
 • gelişmiş kullanılabilirlik
 • mobil duyarlı tasarım
 • ek yerel ödeme seçenekleri

Artan puan şeffaflığı. Test katılımcıları, testlerinin tamamlanmasından sonra resmi puanlarının ne zaman kullanılabilir olacağını bekleyebilecekleri tarihi görebileceklerdir. Ayrıca ETS hesaplarındaki puan durumlarındaki değişiklikler hakkında gerçek zamanlı bildirimler de alacaklardır.

Kurumlar ve puan kullanıcıları için

Tablet tutan öğretmen

Test katılımcısı deneyimini iyileştirmek için iyileştirmeler uygularken, TOEFL iBT testinin güvendiğiniz titiz, akademik odaklı test olmasını ve güvenli karar verme için geçerli ve güvenilir puanlar almasını da sağladık.

 

Ek olarak:

 • TOEFL iBT puan ölçeği aynı kalır ve puan gerekliliklerinizi değiştirmenize gerek yoktur.
 • Puanları, herhangi bir kesinti veya değişiklik olmadan şimdi aldığınız şekilde almaya devam edeceksiniz.
 • TOEFL® Arama Hizmeti, kurumların işe alım aracı olarak kullanması için kullanılmaya devam edecektir.

Ve her zaman olduğu gibi, test güvenliği ETS'de en yüksek önceliğe sahiptir. Titiz süreçlerimiz, puan toplama, raporlama ve dağıtmanın sorunsuz ve güvenli olmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Slate'te puanlara daha kolay erişim

Nisan 28 itibarıyla, artık yeni, geliştirilmiş TOEFL iBT® puan otomasyonumuzu Slate platformunuza entegre edebilirsiniz. Süreç basittir ve ETS® Veri Yöneticisi ile Slate arasında tek seferlik, sunucudan sunucuya yapılandırmayı içerir. Bukurulum talimatları (PDF) BT departmanınız aracılığıyla uygulanabilir.

Bu yapılandırma tamamlandıktan sonra, ilgili bulduğunuz bilgileri görüntülemek için panonuzu özelleştirebilir ve yönetebilirsiniz ve puan izinleri otomatik olarak Slate platformunuza aktarılacak ve böylece düzenli manuel yüklemelere gerek kalmayacaktır.

Otomatik puan veri yüklemelerini almak için ETS Veri Yöneticisi Otomatik Sunucudan Sunucuya Veri Beslemelerine erişmeniz gerekir. Erişiminiz yoksa, lütfen bu formu doldurarak erişim talep edin.

TOEFL Vitrini

Slate, bir test katılımcısının performansının genişletilmiş bir görünümüne erişmek için önde gelen bir araç olan ETS Veri Yöneticisinde TOEFL Tanıtım sistemine erişim sağlar. TOEFL Tanıtımı, tek bir test tarihinden elde edilen puanlara ek olarak 1 dakikalık konuşma numuneleri, yazım numuneleri ve test alıcısının MyBest® puanlarını içerir.

Slate kullanmayan kuruluşlar ETS Veri Yöneticisinde TOEFL Vitrinine erişim talep edebilir.

Test deneyiminde devam eden geliştirmeler

Yıllardır kullanıcılarımızın test deneyimini sürekli olarak iyileştirmenin yollarını belirliyoruz. Pandemi öncesi döneme MyBest puanları, anlık resmî olmayan Okuma ve Dinleme puanları gibi iyileştirmelerle başladık ve 2020 yılında TOEFL iBT Home Edition'ın lansmanına devam ettik.

Teste girenlerin ve kurumların ihtiyaçlarının gelişmeye devam ettiğini biliyoruz ve tekliflerimizin onlarla birlikte gelişmesini sağlıyoruz. TOEFL iBT testine güvenen herkes için optimum bir deneyim yaratma yolculuğuna devam ediyoruz.