ana içeriğe atla alt bilgiye atla

 

ETS

75 yılı aşkın bir süredir öğrenmenin hayat değiştiren gücüne inanmak.

 

Adillik İncelemesi Yayınları

ETS Office of Professional Standards Compliance Standartlar Uyum Ofisi, adil, geçerli ve güvenilir ETS testler üretme taahhüdümüzü yansıtan ETS adillik standartlarının kesin kriterlerini karşılamalarını sağlamaya yardımcı olmak için tüm ETS testlerini denetler.

Aşağıda,ETS Kalite ve Adalet Standartlarını veETS adalet kurallarını daha ayrıntılı açıklayan diğer yayınları bulabilirsiniz:

 

ETS Standards for Quality and Fairness

ETS Standartları mükemmellik ölçütleri sağlar ve ETS personeli tarafından tasarım, geliştirme ve teslim süreci boyunca teknik olarak adil, geçerli ve güvenilir testler, araştırmalar ve ilgili ürün ve hizmetler sağlamak için kullanılır. Bu standartlar burada halka açıktır.

İndir (PDF)      

ETS Standards for Quality and Fairness

Dışa Aktarılan Değerlendirmelerin Kullanımı ve Geliştirilmesi için Geçerlilik Çerçevesi

Sadece yerli popülasyonlar için geliştirilen testler giderek daha çeşitli, uluslararası popülasyonlar tarafından kullanılmaktadır. ETS, birden fazla nüfus için potansiyel zorlukları (uluslararası) inceler ve öğrenme fırsatı, müfredat bilgisi ve sosyal veya kültürel farklılıklar açısından kendileri için en iyi uygulamaları belirler.

İndir (PDF)      

Dışa Aktarılan Değerlendirmelerin Kullanımı ve Geliştirilmesi için Bir Geçerlilik Çerçevesi Görüntüsü

Yapılandırılmış-Yanıt ve Diğer Performans Değerlendirmeleri için Kılavuz İlkeler

Bu kılavuzlar, inşa edilmiş yanıt ve diğer performans değerlendirmelerinin geliştirilmesi ve puanlanması için geçerlilik kanıtlarının toplanmasında personele yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

İndir (PDF)       

Yapılandırılmış Yanıt ve Diğer Performans Değerlendirmeleri için Kılavuzların Resmi

Yapılandırılmış-Yanıt Puanlama için En İyi Uygulamalar

Bu belge, yapılandırılmış-yanıt görevlerinin kritik puanlama sürecini geliştirmek, uygulamak ve sürdürmek için bir dizi en iyi uygulamayı açıklar.

İndir (PDF)       

Yapılandırılmış-Yanıt Puanlama için En İyi Uygulamaların Resmi

Adil Testler ve İletişimler için ETS Yönergeleri

ETS Adil Testlerve İletişim Yönergeleri, çeşitli gruplardaki insanların optimum düzeylerde performans göstermesini engelleyebilecek ve iletişimin genel etkinliğini artırmaya yardımcı olabilecek test sorularının yönlerini tanımlar. Adillik incelemeleri, özel olarak eğitilmiş inceleyiciler tarafından yürütülür.

İndir (PDF)       

Adil Testler ve İletişimler için ETS Kılavuzlarının Resmi

ETS Değerlendirmelerin Adilliği için Uluslararası İlkeler

Değerlendirmelerin Adil Olması için Uluslararası İlkeler, testlerimizin ve ilgili ürünlerimizin adil ve kullanıldıkları kültür ve ülkeye uygun olmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

İndir (PDF)       

ETS Değerlendirmelerin Adilliği Uluslararası İlkelerinin Resmi

İngilizce dilindeki Öğrencilerin Değerlendirilmesi için Kılavuz İlkeler

Test geliştiricileri, test programı yöneticileri, psikometri uzmanları ve eğitim kurumları için tasarlanan bu kılavuzlar, değerlendirmelerin İngilizce dilindeki öğrenciler için adil ve geçerli olmasını sağlamak için geliştirilmiştir.

İndir (PDF)     

İngilizce Guidelines for the Assessment of English Language Learners

Uluslararası İngilizce dilindeki Yeterlilik Değerlendirmeleri için Geçerlilik ve Adilliği Sağlamak üzere En İyi Test Geliştirme Uygulamaları Kılavuzu

Bu kılavuz ilkeler, uluslararası sınava giren popülasyonlar tarafından alınan İngilizce dili yeterlilik değerlendirmelerinin geliştirilmesi için önerilen en iyi uygulamalara odaklanır.

İndir (PDF)       

Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Değerlendirmeleri için Geçerlilik ve Adillik Sağlayan En İyi Test Geliştirme Uygulamaları Kılavuzlarının Resmi

How ETS Works to Improve Test Accessibility

Bu yayın, alternatif test formatlarına (ATF'ler) ihtiyaç duymayan engelliler de dahil olmak üzere, çoğu test katılımcısı için değerlendirmelerin mümkün olduğunca erişilebilir hale nasıl getirilebileceği konusunda pratik rehberlik sağlamaktadır.

İndir (PDF)       

How ETS Works to Improve Test Accessibility
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink